Лицемерието

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6941
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Лицемерието

Post by Yan » Thu Feb 16, 2006 10:45 pm

Мдаам, ако има нещо, което мноооооого да мразя, повече от военните комисии даже, това е лицемерието.
Къса ми нервите просто.

Гледаш го човека един такъв хрисим, миличък, и после го засичаш на друго място да се прави на голямата работа. Непровокирано при това.

Какво да ги правиш комплексите, явно трябва да избият някъде - за предпочитане, на място където не си с шефски права, щото иначе добрия, хрисим човечец ще вземе да пострада.

Такива хора едно време бях заплашил с бан, но не си струва.

Die suckers :)

Това е всичко, което мога да кажа. По-голямо наказание от това, което сте, просто не мога да Ви измисля...

П.С. Съжалявам за изблика, нещо безсънието явно си казва думата

П.П.С. Отворен съм за всякакви мнения по въпроса :D
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Feb 16, 2006 10:48 pm

Да, наистина е много жалко, но някои хора се чувстват значими само когато светят с нечия отразена светлина... Пък била тя и лайняна. По-лесно е да оплюеш някого, когато приятелчетата ти го плюят и той не може да им отвърне, отколкото да вземеш собствена позиция...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Feb 16, 2006 11:25 pm

Мдам, за някои животът е играене на роли. И така загубват себе си. И няма какво да намериш в тях, дори да търсиш. Жалко. И за тях, и за хората, които се спъват в тях по пътя си.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Thu Feb 16, 2006 11:36 pm

Може би аз нещо недоразбрах, но това, за което и двамата говорите, не е точно лицемерие. В случая на Ян е, както сам казваш, избиване на комплекси.
Но по принцип не бих нарекъл един човек лицемер, ако е различен в различно обкръжение. На мнение съм, че човек има различни лица, като всяко от тях отразява част от неговото истинско "аз". И в различни ситуации/различни компании той несъзнателно сменя лицата си.

Рол пък говори за нещо, което аз наричам "стадност" - когато човек няма собствена индивидуалност (или няма смелостта д я има), сливайки се с друг човек или хора. А да отправяш обвинения като поредния глас от стадото е най-лесно, защото оставаш незабелязан и се чувстваш силен и предпазен от ответната реакция.

Лицемерен е човек, който стои насреща ти с мазна усмивка и те залива с талази приветливост и доброта, а зад гърба ти разгласява точно обратното си отношение към теб.
Имал съм си раобта с лицемерни хора и за съжаление установих, че най-подходящият метод е да им се отвърне със същото. Поне в ситуацията, в която се намирах. Докато в един момент просто деликатно (за околните) показах как стоят нещата. Неприятна изненада за някои, бих казал.

В крайна сметка за добро или лошо, обществото ни е така устроено, че е необходима известна доза лицемерие в някои случаи. Защото абсолютната откровеност в работния екип, с гаджето/приятеля на мой приятел и други подобни ситуации, не е най-подходяща. И не мисля, че повечето хора осъзнаваме това лицемерие, или просто не го приемаме като такова, а по-скоро като компромис.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Feb 16, 2006 11:49 pm

Общо взето Рол и Ян говорят за човек, който в лицето ти се усмихва, а в друга компания му е кеф да се присъединява към нея, когато компанията те псува. Да, няма човек, който никога да не е правил нещо подобно, както и повечето банални човешки грешки. Но, както съм казвала досадно голям брой пъти, всичко си има степени.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Fri Feb 17, 2006 12:00 am

А, не свързах двата поста. :roll:

Всичко си има степени, разбира се. Може би компромисът с някой човек е първата степен на лицемерието, знам ли.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

Xellos
Moderator
Posts: 20314
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 17, 2006 10:01 am

Хехе военната комисия е уникално тъпо нещо кат се има предвид че не са даже и военни повечето от тия. Заголи! :P

Човещина мдаа, но от друда страна бързо може да прецениш след кат ти поразмине обидата че си се отървал бързо от някой лицемер. Аз кат завършил прекрасна школа в тая област живейки с котило роднини дет лицемерието им е първо правило в живота честно казано го "подминавам" /бан бе бан!/ с идеята че кой квот сам си направи никой друг не може да му го направи. Дразнещото е каква лиса на далновидност и вроден наивитет има у другите понякога да видят що за говедо е някой преди да са си изпатили. "справ. бардското гейче". Та ше има ли имена?
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Feb 17, 2006 10:05 am

Е, ама кому са нужни имена, тук нали е мир и всеобща любов :twisted:
And you can't dance with a devil on your back...

Xellos
Moderator
Posts: 20314
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 17, 2006 10:08 am

:monkey: една маймуна показва повече от 1000 думи ;р.
Бе глождят ме некви неща мисли.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Eneya
Misting
Posts: 266
Joined: Wed Sep 28, 2005 11:19 am
Location: Някъде из облаците
Contact:

Post by Eneya » Fri Feb 17, 2006 10:58 am

Иде реч за темата в рпгбг.нет?
Или?
Колкото до лицемерието, трова е по-скоро нагаждачество.

Иначе, гузен, негонен бяга, но:
Роланд, много, много криво е това, което става на форума на рпгбг.нет.
Въобще не съм съглсна с начина, по който започнаха тези заяждания и подмятания. Че повечето рпг-ейци са опаки, кисели и склонни към заяждане си е факт, но и вие им се вързахте като за световното.
П.П. Стоя си зад всяка дума, която казах там и бих ги повторила отново. Допада ми анимето, но не съм дива фенка и няма да се извинявам за мнението си.
Благодаря.
Image

User avatar
Theodelinda
Scholar
Posts: 108
Joined: Thu Feb 16, 2006 11:11 am
Location: Always around

Post by Theodelinda » Fri Feb 17, 2006 11:14 am

Jaar, по-добре не бих го казала, съгласна съм с всяка дума. Но какво прави човек, когато се оказва предаден от собствените си приятели? Приятели, за които влизаш в огъня, а те се оказват не лицемери, а нещо, за което няма дума на български!!! Аз може и да се окажа с огромна "лиса на далновидност и вроден наивитет", но не би ли трябвало, човек да стои зад приятелите си, да им прощава грешките / всички сме хора, все пак!/ и да им се доверява? То иначе му се губи смисъла. Обаче когато бъдеш предаден точно от тези, за които даваш всичко, боли дори повече от любовно разочарование! Поне при мен е така :(

Xellos
Moderator
Posts: 20314
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 17, 2006 11:24 am

Ми не е приятно, ма в крайна сметка ти си чист пред себе си. Независимо кой е насреща. И да, хората не заслужават доверие, и все пак не се учиме особено бързо да се пазим. Малко разум и повечко интуиция ;). Мда, бе полза никва, пък и не може да изтребиш всички уви. На фона на възможните простотии тва най-горното е неква имулсивна драматизация за мене. Слагайте поне некви тагове де да роним сълзи или ръкопляскаме да е пълен цирка :)


"How woul'd you know if you are happy or sad without a mask?"
(Валънтайн - Mirror Mask)
Last edited by Xellos on Fri Feb 17, 2006 11:30 am, edited 1 time in total.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Eneya
Misting
Posts: 266
Joined: Wed Sep 28, 2005 11:19 am
Location: Някъде из облаците
Contact:

Post by Eneya » Fri Feb 17, 2006 11:29 am

Аз се връщам към рпгбг.нет.
В момента им правите беплатно шоу, а те само ви нахъсват и после се смеят на връзването ви, така че пишете по едно абстрахирано мнение плътно по темата и зарежте случая, ок?
Image

Xellos
Moderator
Posts: 20314
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 17, 2006 11:30 am

Е то оня форум е пословичен с това ;). Не виждам причина да се оплаква тоя дет рита гнездо на оси нехайно :)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Theodelinda
Scholar
Posts: 108
Joined: Thu Feb 16, 2006 11:11 am
Location: Always around

Post by Theodelinda » Fri Feb 17, 2006 11:34 am

Аз дори не знам за какво става въпрос! :lol: Говоря принципно за личния си опит. И за приятелството най-вече! То е малко в страни от темата, но мисля, че има общо. Все пак човека е стадно животно, колкото и понякога да не ни се иска, и има нужда от приятели. И когато те се проявят като 'няма такива лицемери!!!' тогава става страшно в душицата ми, милата! :shock:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests