За/Из/По-губени във WoW (общи приказки и истории) експанжън

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Locked
User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Tue Oct 06, 2009 11:25 am

Не - бъга с Levitate е следния - на първия (който е най-тежкия може би) когато сноболд хвърли огън по някой с Levitate не се появява огненото петно, само прави 2k на човека и му маха levitate.

Не е game breaking, но спасява по-заспалите или тези които смятат че могат да стоят във огън, void zone, светкавици и прочее шаренийки и после да крещят в TS как heal-a бил зле защото не можал да ги спаси като били само със 6 стака на дебъфа (12к/сек).
Last edited by Goshko on Tue Oct 06, 2009 11:54 am, edited 1 time in total.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Tue Oct 06, 2009 11:35 am

Доста интересно звучи това - ако не са го фикснали, ще го пробвам :).
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Tue Oct 06, 2009 11:36 am

е, че то тежката част на тази битка, поне за мен са змиите... но както викаш - заспали все си има и няма лошо да им се тури по едно Левитейт, докато не са го фикснали... само дето от Близард ще го оправят докато ние да се добутаме на ТоС 25 хероик... :lol:

Гоше, дай съвети за минаване на Айрън Консила на хард мод... особено за третата фаза...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Tue Oct 06, 2009 11:53 am

Ние спряхме да ходим Ulduar или ако ходим то е само за hard modes на keepers за да отключим Algalon. Лятото когато беше времето за това ние бяхме в почивка, май така и не направихме I choose you, Steelbreaker. Правил съм го само на 10man и то отдавна, но беше толкова лесно че го oneshotнахме, съмнява ме на 25man да е същото.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Pag
Merchant
Posts: 99
Joined: Wed Jun 03, 2009 11:41 am

Post by Pag » Tue Oct 06, 2009 1:35 pm

Гошко ме е изпреварил и е обяснил много ясно, точно и кратко.

На вашия рилм имате ли проблеми с DC в ТОС 25? При нас е някакъв ужас, тикети отваряхме, но ГМ-те казват - знаем за проблема и това е. Как се прави хард мод като постоянно 1-2 зачезват за по 15-20 секунди и недай боже ги уцели огън по това време, та затова използваме левитейта.
А дори на два пъти стана вече ни изчезват змиите, ей така - убиваме си първия, те се появяват за секунди и изчезват и се изписва - битката приключена. Ами сега :D Райда жив, бос няма и айдееее наново. Бъгава работа.

Змиите се минават лесно ако поставите депесетата по средата между двете змийчета, така че тези с пойзън бързичко да стигат до танка с дебъфа. Трета фаза няма нищо особено, стига да не се издъни един от тримата които трябва да тичат.

Таис 6к ти е депесето стоейки в сините зони, така ли? Аз лично проблем с маната нямам изобщо, но аз играя ФБ 20/51/0.
Ротацията на танковете трябва да е много стикована на трета фаза, в общи линии при нас проблема е там, като че ли, или разсеяността на някое и друго дпс - изгубим ли повече от двама, просто уайпваме, безсмислено е да се продължава. Ние стигаме до към 25%. При такъв процент направо ти се реве на уайп.
Pagane lvl80
Blood Elf
Xavius

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Tue Oct 06, 2009 2:02 pm

Проблема с дроповете го има навсякъде, но е индивидуален - като метне огъня и хората (винаги са едни и същи, тоест и от двете страни е проблема не само при Blizzard) ги дропи. Накрая се предадохме и просто ги бием без тях. Един DK и един hunter са "печелившите" при нас.

Червеите изчезват ако влязат при умрял бос и никой не взема aggro няколко секунди - кажете на танковете да не се помайват - да са налазили червея на секундата като се появи. Нашата тактика е малко по-различна за чистене на отровата явно защото не тичаме към танковете. Два танка на подвижния червей и единия винаги търчи да чисти.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Tue Oct 06, 2009 2:24 pm

проблемите с DC и при нас са зловещи, но главно усилиха след последния пач. Като цяло англичаните ни реват, че техните мрежи са сдали багажа и сума време се обясняват кой какво ползва и колко е зле. XT на хард мод с дискънектвани играчи, които получават и бомба е просто невероятна тръпка :)
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Tue Oct 06, 2009 2:26 pm

Паг, 5.9-6к ми е дпс-то без да влизам в сини зони... когато бях в синя имах 6.3 при уайпа, а около 7 стигна по време на 1-вата фаза, докато ползвах 2-3 сини зони май... аз преди бях на ФФ-билд, който е много икономичен и проблеми с мана нямах, но след пач 3.2.2 най-добро дпс се постига на аркейн и две от магетата минахме на аркейн-билд (аз и офицера ми)... само дето още нямам изцяло нужния за аркейн гиър... трябва да сменя още 2 айтъма, а и да хвана сет-бонуса от 4 парчета Т9 гиъра за малко повече крит, но сега в сряда ще докопам токен за последното парче - гащите... дано имам късмета да падне роба от светлата близначка в ТоС 25 и наметало от Ониксия... ще видим... иначе в момента Таис ми е с този гиър:
http://eu.wowarmory.com/character-sheet ... dar&n=Tais

но моето по-ниско дпс иде от липсата на навици за игра с аркейна още, а и на тази битка има местене няколко пъти по терена и затова...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Pag
Merchant
Posts: 99
Joined: Wed Jun 03, 2009 11:41 am

Post by Pag » Tue Oct 06, 2009 2:55 pm

Гоше, не вярвам танковете ни да са такива блейки, ако се случи пак тактично ще го подхвърля да не обидя някого.

Аз изобщо не мога да го играя този аркейн и хич не се е напъвам да си сменям билда, поне засега. Златната среда идеално ме устройва и нямам амбиции да съм топ депесе, макар понякога да ми се плаче като гледам метъра на шамани и рогчета.
Значки имам бол, ама токенче ми трябва да си взема главата от сета, но дорде се изредят всички да вземат поне по едно / аз вече взех едно /. бая ще почакам. Чудя се как да се сдобия с тринкет с натрупващ спел - мисля, че това доста ще увеличи дпс-то. Не пада и не пада.
Pagane lvl80
Blood Elf
Xavius

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Tue Oct 06, 2009 3:25 pm

ами аз имам тринкета от ОС3Д, дето е с натрупващата се спел-пауър, но се оказа, че хейст-тринкета от ТоС5-нормал е по-добър за аркейна, та се наложи да сменя тринкета, дето иска помпане...

иначе аркейна след 3.2.2 е станал абсолютно елементарен за игра... просто караш на 4хArcane Blast + 1Arcane Missile - ротация... ако ти прокне Missile Barrage го изстрелваш веднага, независимо дали имаш натрупан дебъф от 4 АВ... а Arcane Barrage ползваш само когато се движиш или моба е на малко живот, че вече е много скъп на мана... това е цялата философия... ако ти се доиграе на аркейн, ще ти постна няколко полезни макрота... :P

иначе при нас токените от ТоС 25 нормал ги взимаме с ДКП и аз като си имам доста, успях да си "купя" вече 3 токена, а живот и здраве, утре ще нинджосам четвъртия... после ще трябва да събирам много триумфални емблеми и да си купя крусейдър-орбчета, за да ми ушият Мерлинската роба, че съм се размечтала за нея :oops: само да те предупредя, че аркейна е ламя за хейст-гиър... ако не можеш да докараш над 700, че и 800 хейст, дпс-то няма да е достатъчно добро да подмине файър-магетата... но новия сет Т9 е правен за аркейн-магета...

иначе на мене основното удоволствие от играта е в рейдването и влагам пари и ресурси за максимална ефективност в тази насока... то и аз не мога да докарам безумното дпс на рогетата ни и Бога ми, не зная как офицера ми маге успява да е топ-дпс, пред всички, като се конкурира в повечето случаи само с лока на екс-ГМ ни... много е депресиращо да играя на 200 % с ползване на всякакви екстри да си бууствам дпс-то и да не мога да го достигна, ама онова китайче е просто машина, напълно недостижим е... :( затова пък съвети не отказва и винаги е готов да помогне, та си е един от най-уважаваните хора в гилдията... и макротата са негови... абее, я, чакай да постна неговия пост от гилд-форума в темата за важни неща :D
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Dzvero
Sorcerer
Posts: 469
Joined: Fri May 21, 2004 11:21 am
Location: Nibiru

Post by Dzvero » Tue Oct 06, 2009 6:41 pm

<- Top dps!
Не мое да мъмриш, брат!

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Tue Oct 06, 2009 6:50 pm

Аватарът ти има подходящото сърдито-мърморещо изражение, Дзвер :P
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Tue Oct 06, 2009 6:56 pm

сори, пиле, но дпс-то ти се въртеше около 5.5 :P
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Pag
Merchant
Posts: 99
Joined: Wed Jun 03, 2009 11:41 am

Post by Pag » Tue Oct 06, 2009 11:46 pm

Моето на 10-ките е около 4, на 25 нормално си е към 5-6. Умряла работа в общи линии.
Изобщо не очаквах докато си правех дневните, че случайно на някой ще му хрумне, че видиш ли ТОС 10 е забавен на хард мод и то точно във вторник. Да, ама не, близначките си стояха на 10 % и това е. Много глупаво решение и пълна загуба на време. Не знам кога ще си отспя като хората, при все че една пералня дрехи ме чакат. Добре, че поне в движение успях да сготвя :roll:
Pagane lvl80
Blood Elf
Xavius

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Oct 07, 2009 9:46 am

оо, аз вече реших твърдо през седмицата - само рейдването, а преди и след рейда - релакс... в работата съм УЖАСНО натоварена втора седмица... днес съм дошла 30 мин. преди работното време, за да мога да работя на тишина... сега посвърших част от купчината и преглеждам форуми, докато си изпия кафето, но ме чака още много + съгласуване работата на колегата, че сме двама за цялата страна и не смогваме... вечер ми трябва минимум час и половина работа с детето - преглеждане на домашни, правене на упражнения, подготовка за следващия ден и т.н... после докато да го изкъпя и нахраня, и то - станало време за рейда... а след рейд имам сили само да пожелая "лека нощ" и скачам в леглото...

вече в хероици ще влизам само уикенда, така че българската група - не ме чакайте за дейлито... :( честно казано самите рейдове не ме натоварват особено, защото при нас са три часа само, като 1/3 от времето пилеем в обяснения на тактики във Вента... но поне е нещо различно от занимавките ми през деня и разтоварва...
хайде - бягам.. ще рефрешвам от време на време :)
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest