Stargate SG-1/Atlantis/Universe Topic (NO spoilers)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Jul 25, 2010 9:15 am

А като се замислиш, че вместо с тая фейлърска драмичка, можеха да се занимават с някое наистина стойностно и съвременно продължение на франчайза... Но не. :evil:

BTW, не знам защо пропускаш Скот покрай Клои. Той трябва да умирга поне, колкото тя. Тия 2-мата правят най-голямата скука. Пълни чукове са.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jul 25, 2010 9:24 am

Е, не, от Скот поне има очевидна полза.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Jul 25, 2010 9:31 am

passer-by wrote:Е, не, от Скот поне има очевидна полза.
То не пречи да бъдат преместени функциите му на някой друг, който примерно е... интересен за гледане. На мен лично по скучност Скот>Клои, като двамата са на 1-во и 2-ро място. Честно казано Скот е първия персонаж, който има толкова дял екранно време и успява да бъде толкова безличен през почти цялото такова.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Aug 02, 2010 2:19 am

Избутах с мъка първия сезон на СГ-1 и стигнах до 2.01, дето завършва клифхенгърът от първи.

Първите 18 епизода бяха не особено поносими, но ги изтърпях, защото знаех, че по някое време идва големият сториарк с гоаулдите и става по-гледаемо. Този момент настъпи от 1.19 нататък. Така че минах среднящината (милостиво казано) и подхващам втори сезон.


Обаче на ДВД-та надали ще си го взема тоя сериал, въпреки бая изгодната оферта в британския Амазон в момента. Историите станаха приемливо добри, пък и в тези от първите 18 епизода имаше някои интересни хрумвания, обаче впечатлението ми за персонажите се потвърди. Просто не ме вълнуват специално и не ми пукаше през какви премеждия преминаваха, беше ми само леко любопитно и емоционално неангажирано. Та гледам епизодите най-вече заради историите.

За разлика от Атлантиса, където персонажите ме грабнаха от раз и ме изкефи от първия до последния епизод и заради героите, и заради историите. Него си го взех на ДВД-та.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Sun Sep 05, 2010 4:20 pm

Днес от 17 ч. по AXN sci fi ще дават "Старгейт: Кивотът на истината" (от 2008 г.)
Действието се развива след 10 сезон...
Spoiler: show
и (явно не съвсем) завършилата война с ораите и разни други гадини.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jun 02, 2012 6:21 am

Тук в момента в Бест Бай има някакви безумни промоции на сериали (Sopranos DVD box set намален от $199 на $59, Deadwood Blu-Ray set от $189 на $65 и т.н.) и реших съвсем на импулс да сдобия също толкова пропорционално намаления SG-A блу-рей сет. Тъкмо изгледах двуепизодния пилот. Това си е пред-Галактика тип фантастичен сериал явно, без еджинес, гритинес и прочее неща предполагащи шейки-кам, но ме израдва изненадващо много, предвид травмиращите ми спомени от ранния SG-1. В момента трамбовам един куп сериали, та не е ясно ще го гледам ли сериозно точнмо в тоя период, но е много приятен и определено ще се гледа.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Jun 02, 2012 4:30 pm

Атлантиса е много лек и разведряващ сериал и спокойно може да се гледа на малки порции между други занимания. :)

Нищо общо с Есджиуана - както споменах, тук персонажите ми допадат далеч повече, така че не е казано, че човек трябва да е на сходно мнение за двете заглавия. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest