Гледано напоследък...

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Fri Feb 09, 2007 5:52 pm

Image

Вчера гледах "ВЕСЕЛА КОЛЕДА" и останах страшно развълнуван. Филмът е по истински случай и разказва за необикновено събитие, случило се на Коледа през 1914 година, в разгара на Първата световна война. Горещо ви го препоръчвам! Най-добре е да се гледа на кино, но може и в къщи :arrow: цък
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Feb 09, 2007 6:05 pm

Е, този имаше номинация за Оскар за чуждоезичен филм преди няколко години, ако се не лъжа. Все се каня да го гледам, но така и не стигам до него.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Fri Feb 09, 2007 6:09 pm

Всъщност на миналогодишните Оскари. :wink:
:shark:
Feel the summer!

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Fri Feb 09, 2007 8:18 pm

Dem, наистина ли посланието "Не купувайте диаманти от Сиера Леоне, кървави са" ти се натрапи толкова много по време на филма или си се пуснал по течението с това мнение?
Честно, аз такова натрапчиво послание по време на самия филм не видях и не усетих. Според мен на преден план бяха истинските проблеми на Африка – корумпираните правителства, военизираните местни групировки, тормозещи населението, използването на деца-войници, пълния хаос в бежанските лагери и невъзможността на различните хуманитарни организации да се справят със ситуацията. И към всичко това се добавя и армията на белите, която снабдява с оръжие всеки, който си плати и сменя страната на която се бие пак в зависимост от това кой плаща повече. Ужас и безумие е това, което става в Африка. Аз съм потресена от това, което видях във филма, а знам, че е самата истина. Въпросът с кървавите диаманти ми беше доста на заден план. Последните 10 мин може и да ти изглеждат пришити изкуствено, но в тях беше 1 от най-емоционалните, тъжни и красиви моменти, които съм виждала на кино и то на фона на какъв пейзаж само. Може би са добавени с идеята, че трябва това, което става във филма – да се изнесе на светло начина на добив на тези диаманти – да стане и в реалния живот. Да се даде гласност на този проблем. А надписът накрая е насочен към онези зрители, които разбират само, когато им се говори в прав текст.
Не знам какво друго бих могла да кажа за този филм. Отидох в киното с идеята, че ще гледам обикновен приключенски екшън, нещо като Рудниците на цар Соломон, а то какво се оказа... направо ме смаза. Чудесна актьорска игра от всички, не само от номинираните - и Дженифър Конъли, и Арнолд Вослоу играха много добре.
За мен Blood Diamond e много силен филм, със сигурност ще го гледам пак.
pulled out

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Feb 09, 2007 8:34 pm

Dem, наистина ли посланието "Не купувайте диаманти от Сиера Леоне, кървави са" ти се натрапи толкова много по време на филма или си се пуснал по течението с това мнение?
През по-голямата част от времето не, но накрая определен,. В смисъл дори имаше надпис накрая, казваш в прав текст това, което искаха да внушат на зрителя, по-натрапчиво от това няма някъде просто. Много мразя това, дори когато съм напълно съгласен с представената идея.[/spoiler]
Last edited by Demandred on Fri Feb 09, 2007 9:44 pm, edited 1 time in total.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 09, 2007 9:06 pm

Бе филма си е як де, ма като филм. Посланието на мене ми е напълно излишно. Що негра сме спасили тука дет не купуваме диаманти ехееее.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Fri Feb 09, 2007 10:53 pm

Само за информация на тези които смятат че така нареченият Процес на Кимбърли е еб...а, или че не съществува, или че не се спазва пускам линк към него. Истината е че на Уикипедия-та общо и нямам много довери, но информацията е доста вярна в случая.
Този процес съществува от 2001, влезна в сила през 2002 година и най-изтъкнатите диамантени производители го спазват (много неохотно, да добавя) по неволя защото все повече хора изискват такова удостоверение и за най-дребното камъче което купуват. Също по неволя се включиха повечето африкански страни, но корумпираните им държавници, които по се държат като чорбаджий отколкото като хора, все гледат да минат между капките!!! :evil: (Марфаааа, да дадеш на заем резачката?!?!?!)
:twisted:
Ето четете! http://en.wikipedia.org/wiki/Kimberley_ ... ion_Scheme
:wink:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Feb 10, 2007 11:41 am

Гледахме с една девойка вчера в зала 15 на Арената "Илюзиониста". Препоръчвам на всеки - и залата, и филма. Филма е разкошен въпреки участието на Джесика Биел, която май така и няма да се научи да играе.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Sat Feb 10, 2007 5:07 pm

The Dragon wrote: ... въпреки участието на Джесика Биел, която май така и няма да се научи да играе.
True, true. Казах го още след като я гледах в Лондон. Илюзиониста ще го гледам дори и да играеше Рейчъл Уайз (или Кирстен Дънст). Но след вторник чак. :(

BaYa, thx за инфото, не знаех за този процес, беше интересно да науча нещо повече.
pulled out

SilverLill
Commoner
Posts: 38
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:39 pm

Post by SilverLill » Sat Feb 10, 2007 11:45 pm

Преди няколко дни гледах Вавилон и мисля, че е много...различен. В смисъл, самата идея да се покажат историите на хора, които нямат почти нищо общо и които очевидно не се познават (изключваме Yasujiro и арабина) и имат супер различни проблеми, беше невероятна. От друга страна постоянно бях на пръсти ква простотия ще направи японката, Чиеко беше мисля, просто не е реално на какво беше способно това момиче. А накрая всички герои бяха по-зле във физическо, психическо или морално отншение в сравнение с началото, така че outcome-а беще удовлетворяващ :D Като цяло много ми хареса, въпреки че аз друг смисъл освен тоя, че всички си имат някакви проблеми и съдбите на толкова хора, които дори не се познават, могат са свързани. Та в тая връзка ми се струва, че съм изпуснала нещо от филма.

За Blood Diamond бях решила да не го гледам, понеже рекламите не ме впечатлиха особено. Обаче всички сте толкова възхитени от филма, така че сигурно ще намеря време да го гледам. Да се надяваме, че и на мен ще ми хареса.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Feb 11, 2007 10:57 am

Не разбирам кое му е невероятното на тоя похват, гледали сме го вече в 100 филма...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Feb 11, 2007 11:14 am

Е, може би просто тя не я е виждала досега другаде :) В който случай предполагам, че филмът би впечатлил.
This is it. Ground zero.

SilverLill
Commoner
Posts: 38
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:39 pm

Post by SilverLill » Sun Feb 11, 2007 7:17 pm

Ми не знам кои са тия други 100 филма, аз не съм гледала подобни, така че си ме израдва :)

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon Feb 12, 2007 10:29 am

Някой случайно да е гледал The Libertine? Преведен е като Развратникът, участват Джони Деп, Саманта Мортън, Джон Малкович и др. Вчера го гледах на двд, невероятен е. Интересното е, че дори не бях чувал за него, на кино въобще идвал ли е в БГ?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Feb 12, 2007 10:50 am

Аз съм го гледал, хубав е :)
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 0 guests