Гей браковете - за/против?

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Трябва ли да са позволени гей-браковете?

Да, всеки трябва да има това право, независимо от ориентацията си.
21
57%
Не, това е подигравка със свещената институция на брака!
2
5%
Не, защото... (уточнете в пост)
3
8%
Ewww, faggots!!!
11
30%
 
Total votes: 37

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sat Aug 06, 2011 8:20 pm

Roland wrote:Сигурно е смешно, ако си над 40...

Иначе те уверявам, че 5-те страници чаршаф ще ги изчета с особено голям интерес, ако се прежалиш да ги напишеш :)
Сигурно си геронтофоб :lol:
Може и да напиша, като прехвърля ваджишките 50 % от "Танца с дракони" първо. Но и без тях не е фатално. Мисля си просто, че специфичните проблеми, визирани тук, могат да се решат законово другояче, без да се посяга на институцията "брак". Тя ако си отмре от само себе си - отделен въпрос.
Междувременно би могъл да си препрочетеш "Книгата на черепите". Силвърбърг е с едно поколение по-дърт от мене, но е мъдър все пак, стар хитрец е.
Spoiler: show
Кой постига безсмъртието? Който се отказва от себе си, или който остава верен на себе си? И като го постига, на каква цена и защо? Искаш ли го, или искаш нещо друго?
Такива са по-съществените въпроси според мен, а не кой коя лигавица кога го засърбяло.
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Aug 06, 2011 9:19 pm

Бтв, който гласува с някое от Не-тата и не е постнал, ерекция да не получи през живота си повече!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sat Aug 06, 2011 9:45 pm

Аз постнах многократно, дано проклятието действа и в обратната посока :mrgreen:
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Sat Aug 06, 2011 9:55 pm

Аз съм по-скоро в сферата "Не ми пука!" Нямам нищо против обратните да осиновяват деца. Струва ми се, обаче, че е малко рано специално за нашето общество. Предвид, че при всеки гей парад в София се провежда алтернативна анти-демонстрация последвана от боища по улиците, мисля, че трябва да се извърви определен път на самоизрастване на едно общество, за да започне да си поставя такива въпроси, които в момента не са на дневен ред.
На въпроса дали едно осиновено от хомосексуалисти дете, би се чувствало по-добре, отколкото, ако е оставено в дом за сираци - бих отговорил, че от огромно значение ще са финансовият ресурс на попечителите, възрастта на която е осиновено, и доколко ще е толерантна обстановката, в която ще живее и учи, но по-скоро всичко ще е за предпочитане пред криминалната среда в българските домове за сираци.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sun Aug 07, 2011 12:38 am

Interpreter wrote:Аз постнах многократно, дано проклятието действа и в обратната посока :mrgreen:
Изобщо не действа. Проверено! :D
Hemos pasado!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Aug 07, 2011 1:01 am

Е, ти си постнал, няма как да знаеш...
Убедена съм, че при жените действа безотказно...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Sun Aug 07, 2011 5:42 am

Zeiss, наистина ми оправяш 5 сутришната инсомния понякога. Нали си неуравновесен фашист, а не някакво вълшебно, заблудено пони.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sun Aug 07, 2011 10:23 am

Ха, че то ако типове като мен бяха напълно уравновесени - щяха ли да пишат в такива форуми? Че и по такива теми? :D
Hemos pasado!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Aug 07, 2011 5:16 pm

Имаш предвид, че само неуравновесени пишат по такива форуми или, че типове като теб трябва да са неуравновесени, за да се занимават с такива форуми? Само за да сме наясно...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Tue Aug 09, 2011 9:33 am

Не мога да отговоря на анкетата, защото е идиотски формулирана. Като викам идиотски, имам предвид буквално - с отсъствие на логика. Личи си, че е формулирана от цигулар.
Аз по принцип съм си хуманитар, но логическото мислене ми е вродено. Та сега ще взема да ви кажа как стоят нещата, като за целта ще извадя, и аз не знам откъде, менторски тон, на който да завиди и дърта даскалица.
Анкетата е тъпа, не знам дотук дали разбрахте. Следва да звучи така:
Въпрос 1. Трябва ли всички зрели и социално отговорни индивиди, които упражняват почтени професии, спазват законите и си плащат данъците, да имат равни граждански и политически права?
Отговор: Да.
Въпрос 2. На какви хора според идеалните ми представи за свят трябва да се поверява отглеждане и възпитаване на деца?
Отговор: На зрели и социално отговорни индивиди, които упражняват почтени професии, спазват законите и си плащат данъците.
Въпрос 3. Са ли хомосексуалните зрели и социално отговорни индивиди, които упражняват почтени професии, спазват законите и си плащат данъците?
Отговор: Някои са, други не са.

Общ логически извод: На някои хомосексуални трябва да се поверява отглеждане на деца, на други - не трябва.

Мисля, че ви разреших спора. И за да не се чувствате съвършено пре...ни, веднага повдигам следващ въпрос за дебати:
Трябва ли на хетеросексуалните да се разрешава брак и отглеждане на деца?
Понеже не съм цигулар, във въпроса, който повдигам, има желязна логика. Моля да го погледнете с оглед на следната битова ситуация:

Живеем си в София и си имаме и кола. От време на време, решаваме да скъсами малко нерви и подкарваме колата из София. Излизайки на първия голям булевард по пътя, се натъкваме тутакси на тая чудна столична забележителност, която не знам как още не е влязла в туристическите брошури, наречена "отровно софийско задръстване". С попадането в него, към колата ни се втурват едно, две, дор три невръстни дечиня с мръсна гъба и мръсна течност за прозорци в ръце и почват да ни цапат стъклата. Докато мъжът ми, който си е нервен по рождение, надава геройски викове, да ги прогони, аз се оглеждам дали тия деца са придружавани от родител, както повеляват законът и разумът. Винаги са. Та ей за тоз родител предлагам да поразсъждаваме, мили приятели.

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Tue Aug 09, 2011 11:28 am

Someone's cranky

Иначе да, JohanVladimir, логиката наистина е толкова проста (e.g. Някои хомосексуални могат, други не могат... Брех, и някои хетеросексулни могат, но и не могат; защо ли тъй се изравни всичко > може би защото това е най-адекватното съждение досега ) но става забавно като е формулирана така, както Роланд я е направил. Съвсем друго се пита и очаква от развитието на дискусията.

Някои пък се оплакват, че в анкетата няма "Не ми пука" (ей логиката пак изчезва) Aко не ти пука, за какво четеш анкетата/темата? И аз не го разбирам. Тъй че това, че Роланд не е сложил такъв отговор, показва, че и той има логическо мислене :mrgreen: . Точно за това, сигурно е стигнал до ясния отговор, за който говорим. Явно му е интересно да види и други реакции на хората тук.

Иначе и аз се дразня от хора, които постоянно си изкарват нервите на малки деца. Но също познавам много, които точно така са нападали деца, чистейки стъклата, но са отгледали здравословна челяд. Това, ако ще се измества в тема пак за осиновяване/възпитаване/отглеждане на деца (хомосексуални или не) мисля, че ще се превърне в ненужно, непродуктивно чешене на езика (като повечето от моите коментари). Вижте, че наистина е просто "експеримент" на природата бе хора. Survival of the fittest! ТОЧКА

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Aug 09, 2011 3:50 pm

Wow, ЙоанВладимир, от целия ти пост разбрах само, че имаш нещо против цигуларите. :lol: Засрами се малко.

Веднага ще те запитам - ти зрял и социално отговорен индивид ли си? Как дефинираш това? Щото по моите дефиниции примерно, склонността към индоктриниране на деца (ти беше онази с про-Авраам притчата в първи клас, нали?) се брои баш за незрялост и социална безотговорност.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Semrush [Bot] and 5 guests