Ip Man и други филми с бойни изкуства

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Sun Aug 14, 2011 3:18 pm

Choy Lee Fut - болезнено тъп и мега малоумен филм с нещо като сюжет, абсолютно идиотски бойни сцени (направо са обида за всеки фен на тези филми) и нищо съществено.

Някаква искра на позитивизъм видях във единия от боевете на ринга (по-точно втория), където Кейн Косуги успя да направи повече от три движения без монтаж и толкова.

Само Хун и Юен Уа бяха като някакви кръпки там, само за да генерират пари в азиатския боксофис, а единия от синовете на Само Хун беше в главната роля - Сами Хун - горкото момче, някой му е казал че може да рита добре и давай мачкай се на воля пред камерата...

Просто е тежко да се наблюдава такова поругаване на жанра... За фон вървеше хип-хоп саундтрак, slow motion сцените изпиваха мозъчни клетки, япончето Кейн се мъчеше в своето амплоа и като цяло всичко беше една голяма доза повръщано...

Не си губете времето изобщо.

0.5/10

http://www.imdb.com/title/tt1851871/

Филмите за вампири имат някои наистина достойни представители в лицето на Mr. Vampire, Spooky Encounters, Twins Effect, Magic Cop, The haunted Cop Shop и други подобни, но в последно време основните принципи се измениха и на видно място се поставиха едни нискокачествени изкази на режисьорска глупост и актьорско бездарие.

Такъв е и случая с Vampire Warriors - присъствието на Yuen Wah (Kung fu Hustle, Police Story 3, Eastern Condors) & Chin Siu Ho (The Tai chi Master, Fist of Legend, Mr. Vampire) само още повече разваля усещането ми, че са си пропиляли времето и таланта за такава смехория. Главната героиня е едно ново лице Jiang Lu xia - която се появи първо в Coweb заедно с Кейн Косуги (син на Шо Косуги) и после подобри изпълнението си в Bad Blood рамо до рамо с Simon Yam, Andy Oh & Xin xin Xiong.

Тук за жалост не показа нещо много добро и прекомерната изява на жици (и то лошо направени) още повече вгорчи ситуацията.

Има примери за добро wire fu, но този не е от тях - тъпа история, тъпи герои, тъпи ефекти, тъпи бойни сцени - пълен провал по всички параграфи поне за мен.

1/10

http://www.imdb.com/title/tt1833127/

The lost Bladesman - Дони Йен като че не се умори да играе известни герои от историята на Китай и този проект не е по-ралзичен, имаше интересни бойни сцени, но май нещо им липсваше по-голям заряд, драматизма също беше заел една голяма порция от филма и вътрешните терзания на главния герой - Генерал Гуан Ю, но нещо не генерира необходимия ефект у мен - просто поредния wu xia pien за някой от многото фолклорни герои на КНР, не сработи заради отчасти разбърканите set pieces, и заради лутането на самия филм в това какво иска да бъде - сериозна драма с бойни сцени или martial arts movie с действие Епохата на Трите Царства...

Дони Йен има доста по-качествени образци в неговата кариера от този филм и не бях много очарован, но поне е малко по-добре от ужасяващия Legend of Chen Zhen...

3.5/10

http://www.imdb.com/title/tt1648093/

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Sun Sep 11, 2011 9:23 pm

Ето и по-пространствено изказване по въпроса за Choy Lee Fut:

http://martialartsmoviesstation.blogspo ... sammy.html

Приятно четене и предварително благодаря за коментарите (ако изобщо има такива) на всички :)

Мдам - върви ми на тъпи филми и това е - гадна прокоба тегне Поредния филм е също толкова тъп като предния, че май вече ги правят на калъп в Хонконг Но пък от друга страна изгледах и някои добри попадения :)

Самият филм се казва Vampire Warriors - вече го бях изгледал и моите впечатления са почти нулеви от видяното - тъпня на квадрат, че и отгоре - не че очаквах нещо свръх, но поне можеха да се постараят в това пошло произведение. Yuen Wah & Ching Siu Ho бяха като залепени с тиксо герои, останалите още по-зле, бойни сцени почти нулеви, дилаог кретенски, сюжет - елементарен :)

1/10

За повече информация - http://martialartsmoviesstation.blogspo ... light.html

Благодаря ви предварително :)

С уважение

Бат' Киро :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6474
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Sep 16, 2011 2:13 pm

Гледах "The Blood Bond":
http://www.imdb.com/title/tt1520399/
Изключително евтин и сравнително тъп филм, обаче за сметка на това с брутално раздвижени бойни сцени. Сюжетът е точно като изваден от нещо много осемдесетарско. Актьорската игра не мога да я преценя, понеже абсолютно целият филм е дублиран на английски, което води до чести несъвпадения между движенията на устните на героите и това, което говорят, както и до несъвпадение в настроението, което чуваме, и това, което виждаме. Всъщност озвучаването на филма като цяло е истински кошмар, надминаващ дори най-ужасния български филм в това отношение.
Обаче битките пък са наистина готини, а и е доста очевидно, че бюджетът не е стигнал за каскадьори, та всичките актьори си правят каскадите сами.
На мен филмът ми допадна, но това е основно защото принципно нямам високи изисквания към този тип екшън.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Sep 18, 2011 12:29 pm

Излезе с хубаво качество - Шаолин 2011 с Джеки, дано да е як довечера ще го прегледам. Набелязъл съм си и нещо на пръв поглед мега идиотско - Bunraku ;)

http://www.imdb.com/video/imdb/vi3866598425/
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6474
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Sep 18, 2011 12:57 pm

"Шаолин" е много як. Джеки Чан е в малка роля, обаче.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6474
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Sep 21, 2011 7:34 pm

"Bunraku" се оказа бая здрав филм, бтв. Много повече стил, отколкото съдържание, обаче освен това съдържа и най-хубавите битки, които съм виждал в тазгодишен филм, при това съчетани с убийствена визия. Вярно е, че комиксовият изглед вече сме го виждали - още в "Дик Трейси" преди двайсетина години - но и тук не изглежда зле. Никак даже.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Sep 21, 2011 7:49 pm

Шаолина е много добър, Джеки си е ОК като роля, с уока особено :D. Поне нямаше накрая сцени с пребиванията му :mrgreen:

Съгласен за Bunraku, малко твърде стилизиран за вкуса ми е но си е праилно филмче. Дори Гакт прилича на мъж тука :D :D
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Sun Oct 09, 2011 9:55 pm

Wu Xia (2011)

Oпределено едно от най-добрите попадения за годината. След посредствените Vampire Warriors, Choy Lee Fut, Legend of the fist: Chen Zhen, The lost bladesman, този се яви като свеж въздух :)

Шаолин, и Legend is born:Ip Man също не бяха зле, но са крачка назад от Wu Xia.

Сега ще видим дали 1911 (новия филм на Джеки) и My Kingdom (Yuen Biao in it) ще се окажат над средното ниво :)

Относно Wu Xia - бойните сцени бяха представени доста необичайно и ме върнаха назад във времето с класиките Prodigal son, Ninja in the dragon's den, Warriors Two, Iron Monkey и още много...

Дони Йен направи много добра роля напълно различна от прехваления генерал Гуан Ю или Чен Жен, а дъртия Джими Уан Ю напомни за себе си след дълго затишие, всъщност Wu Xia е нещо като tribute към филма на Уан Ю "The one armed Swordsman" (тогава през далечната 1967 класика в жанра от студиото на Shaw Brothers) и просто беше удоволствие да се гледа.

Такеши направи драматична роля, може би не толкова добра като във Warlords, но пак на висота - а и самия филм не беше като типичен martial arts movie, повече беше като стилна драма с елементи на тупалки, и то от класа.

Нещо като Fearless, но не с толкова бой - красота на операторско ниво и на сценарно - Питър Чан успява да извлече максимума от всеки актьор и да го покаже като оригинален герой и човек на екрана.

По моя кефометър оценката отива към 9.3/10 :)

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Thu Nov 03, 2011 2:53 pm

Вчера имах лошия късмет да попадна на един от по-тъпите филми на Джет Ли от близкото минало и на един по-нов (ама пак тъп), който вече бях гледал. Та първия филм е от поредицата Once upon a time in China - първите два филма бяха направени доста добре (осоебно втората част) и отдавна исках да намеря и тази част озаглавена Once upon a time in China and America.

Бях гледал малко трейлъри и информация относно сюжета, и малки кратки части като клипчета, но все си мислях, че няма да е много зле, като се има предвид режисьора и хореографа на бойните сцени - Само Хун.

Жестоко съм се лъгал - филма е толквоа дезориентиран и разпокъсан, че няма накъде повече - някакви сцени напълно ненужни, гадни бойни сцени - прекалена употреба на жици, забързване на кадрите, тресяща се камера - ужас...

Повече ми хареса интерпретацията на Джеки Чан под името Shanghai Noon - поне имаше откровено забавни моменти и по-читави бойни сцени (дело на Yuen Biao). Тук Джет Ли прави някаква безлична роля и в една голяма част от филма се размотава с амнезия сред някакви индианци, докато другарите му го търсят из дивата американска пустош.

После отнякъде се появи големия лош тип и взе да се млати с всичко дето мърда, но както се случва накрая Уон Фей Хун го преби - абсолютно безинтересно и недъгаво.

Очаквах доста повече от този филм и може би там ми е била грешката - разочарованието ми беше доста голямо.

2.4/10

http://www.imdb.com/title/tt0120530/

Следващия е от периода на Ли в Холивуд - не съм изобщо впечатлен от тамошните му изяви (може би само в Смъртоносно Оръжие 4 и Дани Кучето успя да направи нещо по-различно), но тук в тъпнята Ромео трябва да умре беше просто смехотворен - то вярно че правен за американци, ама след Матрицата много хора си повярваха, че като сложат един известен жълт сред каста и успеха е в кърпа вързан.

При мен тази формула не проработи - филма е изтъкан от глупост и плоски бойни сцени (дело на Corey Yuen), че чак ме заболя за пропиляването на таланта на Джет.

Ръсел Уон не беше ултимативния лошковец, всичко беше толкова клиширано, толкова предсказуемо, че само чаках кога ще свърши...

По някакви незнайни причини този филм допадна на жената и бях принуден да го изгледам пак, но това не промени крайната ми оценка за този полуфабрикат. присъствието на DMX може и да е докарало до екстаз някои негови съмишленици (или прохождащи рапърчета), но мен ми беше тъпичък, помня като гледах за първи път клипа към филма с участието на Алия (Алая) и самия Джет Ли - бях изненадан от самия проект и тогава (2000) с аверчетата чакахме да го пуснат на кино - голяма заблуда :)

Посредствен и жалък пример, както и напомняне, че американците не ги бива да правят качествени филми с азиатци (може би с известни изключения).

3/10

http://www.imdb.com/title/tt0165929/

My Kingdom - http://www.imdb.com/title/tt1790669/

Какво да кажа - ами първо бих искал да направя разграничаване между action director & action choreographer. На обложката гордо стои името на Само Хун като първия, но той не е правил самите бойни сцени, дело са на Chin Kar Lok (брат на Chin Siu Ho), който се е справил сравнително добре.

Само Хун като режисьор на бойните сцени е имал думата в това как да бъдат заснети, а не как да бъдат изпълнени.

Така преминавам към самия филм, драма, Шанхай през 20-те години, малко тупаници и нещо като сърцераздирателен прочит на някоя от Шекспировите пиеси с азиатци.

Ами като претоплена манджа ми беше, прекалено туистове и сюжетни нишки се опитаха да вкарат във филма и за капак неубедителната любовна история - така и не можах да симпатизирам на никой от героите, може би само на Yuen Biao, Yu Rong Guang & Han Geng (относително).

Жалко, че се опитаха да правят пак драма с бойни изкуства (по примера на Wu Xia), но с по-модерен сетинг, по дяволите дайте ми качествени бойни сцени и не загрозявайте пейзажа с тъпотии както при Legend of Chen Zhen! Обаче не, сега е модерно да се снимат такива неща и давай всички се юрваме към подобни постановки.

В крайна сметка се обърках от многото отмъщения - кой за кого и на кого да отмъщава, баси драматизма се получи ама с обратен знак. Бойните сцени бяха добре направени, но нищо над средното ниво - това сме го виждали и преди по много пъти, излъсканите лица на главните герои ми контрастираха с техните бойни умения, но май е по-добре да си останат на модния подиум или на певческата арена (доколкото разбрах за техните истински поприща).

Чудно ми е как всеки новопроходил манекен или певец си умира да се покаже и като добър актьор, владеещ бойни изкуства - аман от такива вече - да правят това което умеят най-добре, а да не разводняват таланта си като се блъскат във всяко едно възможно арт-звено изпречило им се на пътя - губи се ценна енергия и Дао-то им започва да отслабва и съкращава :)

Ами знам, че сипах с големия черпак, но от толкова изгледани филми от жанра съм станал май прекалено рафиниран и претенциозен - дано не се задълбочава :)

И все пак предпочитам да бъда откровен за слабите качества на филма, вместо да звуча като екзалтиран фен от Замунда или Арена :)

За мен филма е под средното ниво, затова и оценката е някъде там:

4.2/10 (искаше ми се има повече сцени с Yuen Biao)

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Mon Nov 07, 2011 11:41 pm

За 2-ри път се опитвам да дам отзив.. Ромео трябва да умре, направо си е шедьовър за американска бозица-комедийка, то не е и комедийка а си е нещо специфично. Но азиатското кино е в пълен колапс. Ако приемем един диапазон от бюджетните китайски екшъни през различните, като до корейски сериали, всички се сгромолясаха в последната година.
Мисля, че от 2011 няма нищо свястно.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Tue Nov 08, 2011 3:52 pm

@coldie: Няма спор за колапса на азиатското кино и по-специално филмите за бойни изкуства - и аз съм разочарован от много заглавия, излезли напоследък (дори и от големите имена в бранша) и ми става едно такова тъпо, че гледам разни безвкусни и безлични филми като излезли на конвейер.

Едни и същи герои, едни и същи сцени, едни и същи движения и позиции на камерата.

Не знам дали това се дължи на някакъв натиск от страна на Китай да се правят повече героични произведения и да няма залитане в стил ранен У Пин, Лау Ка Люн, Джеки или Само Хун - всичко трябва да е подчинено на определени рамки и положения и да внасят точно определени асоциации или емоции.

Някак избягаха от типичните представители на жанра - от последните няколко години, може би 3-4 филма са ми направили по-голямо впечатление.

За повече дискусионен материал ще си позволя да пусна мои коментари върху това разсъждение, но от друг форум.

От Eastern Spirit:
Липсва ми онова олд скул Хонконг усещане което го имаше във филмите до 1994, после понятията остро се разминават с моите лични виждания за качествен филм с бойни изкуства.

Скоро гледах на HD Drunken Master '78 - еми няма такъв филм, с удоволствие си го изгледах и после си припомних NInja in the Dragon's den, Dirty Tiger, Crazy Frog, Odd Couple, Iron Monkey, Winners and Sinners, Armour of God, Knockabout, Dreadnaught, Spooky Encounters, Magnificent Butcher, Mr. Vampire, God of Gamblers и още много други, които дефинираха жанра през годините.

Сега виждам само разни манекени и певци да дефилират на големия екран - правят се слаб филм след слаб филм, идиотски сценарии, кретенски бойни сцени, жалки герои, сега като гледам бъдещето дори сред големите не намирам нещо наистина изключително - Джеки направи 1911, Джет Ли - някаква фентъзи приказка, другите не съм ги следил, но ще видим какво ще има при тях.

Не знам дали е заради влиянието на китайските цензори или пропаганда скрита, но дори и Дони Йен извади тъпотии от сорта The Lost Bladesman, където си вееше байряка като Генерал Гуан Ю или пък Чоу Юн Фат в ролята на великия Конфуций (Кун Фудзъ).

Сега очаквам филм за Лао Дзъ, Сун Дзъ, Джугъ Лян, Лиу Бей и всички онези знайни герои от летописите на Китай - това добре, но повече искам да видя нещо като Five Superfighters, Odd Couple, Eastern Condors, Millionaire's Express, The Iceman Cometh, Young Master, Dance of the drunk Mantis, 36 chamber of Shaolin, където не ми се натрапват някакви послания през две секунди, а прости диалози от сорта на: "Ти уби учителя/жена/приятеля ми - сега ще отмъстя!" и се почват :)

Но уви, няма ги вече тези "елементарни" сцени - натруфени, гримирани и зализани герои се мятат на екрана, без нищо съществено да остане в съзнанието ми след това - просто пепел разпиляна от вятъра...

Знам, че филмите за бойни изкуства не трябва да бъдат и като някакъв гигантски клип с бойни сцени, и малко сюжет трябва да има, но все пак аз лично бих искал да има повече качество в тупалките, отколкото поетична романтика в диалозите и уж сложни герои и характери, които са толкова клиширани и безцелни, че няма накъде повече.

Да, всеки творец е решил своя начин за филма и гледа да е в крак с тенденциите, но нека да се помисли и за нас феновете а?

Последния малък филм с огромно сърце беше "Gallants" - имаше такова очарование в него, което малко от филмите напоследък съдържат в себе си - дори и тези на големите имена в жанра, което пък ме натъжава, гледайки как уморено примигват от екрана и мързеливо подхождат към новите си екранни превъплъщения.

Поздрави[/quote]

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6474
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Nov 08, 2011 4:17 pm

TheGrimReaper wrote:Знам, че филмите за бойни изкуства не трябва да бъдат и като някакъв гигантски клип с бойни сцени, и малко сюжет трябва да има, но все пак аз лично бих искал да има повече качество в тупалките, отколкото поетична романтика в диалозите и уж сложни герои и характери, които са толкова клиширани и безцелни, че няма накъде повече.
+1000000000
Искам отново филм като "Fist of Legend". В последните години единственият, който го доближава като усещане, е "Ип Ман". Възлагах надежди на "Legend of the Fist", обаче този филм беше просто слабоумен. Не е като хептен да няма свестни нови филми от жанра, де, обаче големите имена одъртяха, а като че ли няма кой да ги замести.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Tue Nov 08, 2011 5:32 pm

@tigermaster: Благодаря ти, че си изчел целия ми дълъг пост - понякога прекалявам с писането, обаче става въпрос за филми, коити наистина са ми слабост и се дразня, че толкова набързо се опропастиха повечето от по-новите заглавия.

Legend of the Fist не е слабоумен, той е малоумен - Дони Йен се осра с пресилената драма и любовна история, с нескопосаните битки и видимите с просто око wire enhanced fights - засега Wu Xia ми направи доста добро впечатление и се надявам да няма много големи разочарования следващата година - да погледнем какво се случва при Дони:

Thunder Cop (pre-production) 2012 Екшън комедия
Baat seng bou hei (filming) 2012 Комедия
The Monkey King (post-production) 2012 хореограф - Дони Йен
Sun Wukong / Monkey King

Хайде за Сун Укун е ясно какво ще иде реч - това е все пак една от най-любимите легенди на китайците и е традиция да се направи издание и за "новото поколение", въпреки, че двата филма на Стивън Чоу са достатъчни, и нямаше нужда и от The Forbidden Kingdom...

После виждам две комедии, като едната е екшън комедия, wow not impressed - ако поне филма за Сюен Дзан и аверчетата му си струва поне на 50%, Дони ще има някакъв приличен филм 2012, за другите не мога да коментирам все още.

Бай Джеки - там има един 1911 - където Джеки май играе ролята на някакъв военен и разбира се Armour of God 3 - отсега се чудя дали този филм е необходим...

Sammo Hung - 2011 участие в драма, 2012 - нещо като филм за убийци от ново поколение, където явно пак ще играе ролята на дърт наставник :) Плачевно положение...

Yuen Biao - My Kingdom в малка роля и толкова - по-горе съм дал мнението си.

Wu Jing - Magic to Win, явно някаква китайска фентъзи повърня, но ще видим дали е толкова зле.

Джет Ли - май мернах последния му филм из родните торенти, но още не съм се престрашил да го изгледам - учудващо много проекти за него:

The Teacher (announced) 2013
Master Lung (rumored)

Tai Chi (filming) 2013
Yang Lu-chan

The Expendables 2 (filming) 2012
Yin Yang

The Flying Swords of Dragon Gate (post-production) 2011
Chow Wai On

The Sorcerer and the White Snake
Abott Fahai

Първия е някаква военна драма с елементи на тупалки, по първоначалния сюжет ми изглежда нещо доста странно съшито.

Следващия може да се окаже нещо по-интересно, Джет Ли е продуцент, Стивън Фун (House of Fury) ако успее да направи по-запомянщо се заглавие ще е добре - ако ли не - пак всичко е в гъзъ.

Но и за двата 2013 е доста далечна дата - по-ранните включват Незаменимите 2 и римейк на римейка на Dragon Gate Inn - Yuen Bun бойна хореография, което значи че ще има китайска авиация на тон и то от по-пошлата - все още потръпвам като си спомня за помията в OUATIC 4,5 & 6, че даже и в тройката...

Ужаст - ако изскочи някакво по-читаво заглавие между тях - здраве да е, май само The Raid ще е над средното ниво, идва от Индонезия и е с участието на пича от Merantau (който беше поне свеж) Iko Uwais.

Дано 2012 ме изненада...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Wed Nov 09, 2011 6:16 pm

1911 на плаката пише - 100-тния филм на Джеки Чан, доста разочароваща тематика. Но когато парите и ген. секретар говорят, останалите мълчат. :/ Така предполагам поне.
На 100% Ип Ман е филма с най-добра хореография. Невероятно прецизен им се е получил баланса между реалистичност и зрелищност, а още по-якото е че филма е стойностен като сюжет. / спомням си че го дръпнах от торенчето като излезе, нямаше още качени субс, пуснах си го да видя само за какво става въпрос и по едно време се усетих, че съм гледал към половин час филм на мандарин без субс :D
Само Хунг е способен да опропасти всеки един филм, довеждайки го до нивото на незапомняща се екшън-комедийка.
Аз лично не мога да правя сравнение с филми от далечното минало, те са на светлинни години откъм реализация, стандартите са били съвсем други. Въпреки това преди време си бях дръпнал някои като Непобедимите от Удан, Хон Гил Дон и тея филми наистина имат дух, който все повече отсъства.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Sat Nov 12, 2011 7:58 am

The Sorcerer and the White Snake a.k.a. It's Love

Вчера го изгледах - по моите стандарти филма е пълна скръб, горкия Джет Ли, но какво да се прави - и той семейство храни, и той разпространява будисткото учение, иначе му ходи ролята на игумен - имаше някаква достолепност в излъчването му.

Встрани от това, нищо друго положително не видях - нито сносни бойни сцени, нито пък някакъв що-годе интересен сюжет, някакви любовни истории, драми, романси, малко ефекти (ама от по-евтините), накрая уж трябваше да ми е гадно за раздялата на всички влюбени, обаче ме напуши на смях, понеже толкова изнасилени им бяха емоциите, че ми напомни за покитайчена версия на "Здрач".

В сравнение с този филм, Zu:Warriors from the Magic Mountain, Mr. Vampire, Spooky Encounters, Magic Cop са направи светлинни години напред от този филм - дори и първия с неговите прохождащи ефекти и некохерентен сюжет :)

Жалко, много жалко за Джет - но поне има и други проекти напред в бъдещето, може и да ме изненада по-приятно.

Сега направо със страх се чудя дали да гледам новия на Джеки - 1911, че като обърнах внимание как неговия 100-ен филм съвпада със 100 годишнината от обявяването на Китайската Република, ми става доста плачевно.

Уж Доспехите на Бога щеше да бъда номер 100, но явно когато генралния секретар на партията говори, всички останали мълчат... Баси малоумието...

А за Джет Ли - слаб филм, дано намали малко провалите в кариерата си, че ще отблъсне аудиторията :)

Оценка за филма барабар с всичките му достойнства:

1/10

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 3 guests