Коментари по разказите от конкурса

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Ro#|#
Adept
Posts: 213
Joined: Mon Feb 21, 2005 1:53 pm
Location: Where Angels Dwell

Post by Ro#|# » Mon Oct 31, 2005 11:56 am

Оказа се, че "Генераторът на щастие" е един от най-разчустващите разкази, които съм чел наскоро. Това е една от историите, които могат и да те разплачат, ако успееш да се вживееш достатъчно. Жалко, че вече гласувах преди да съм прочел всички разкази. Но, във втория кръг определено ще се реванширам.
Windhammer 2012 http://www.arborell.com/windhammer_prize.html
Гласувайте за българското... защото си заслужава!
http://www.arborell.com/datingawitch.pdf
http://www.arborell.com/hwarangandkumiho.pdf

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Fri Nov 04, 2005 4:51 pm

честно казано имаше само 3 разказа от тези които очаквах да са се класирали, а останалите в по-голяма или по-малка степен се оказаха изненада... Абе лошо няма, не че повечето разкази не ми харесват, ама имаше такива дето ми харесваха повече :) И наистина ми е много интересно кои ще са победителите :P
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Fri Nov 04, 2005 5:22 pm

Поздравления на победителите, радвам се, че няколко от фаворитите ми продължиха. Пожелавам успех на всички искрено, въпреки че обикновено мразя това изказване.
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Tiodor
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Wed Oct 12, 2005 10:38 am
Location: City:Plovdiv, Country:Bulgaria, Planet:Mars

Post by Tiodor » Tue Nov 08, 2005 12:11 pm

Току-що видях кои разкази продължават в конкурса и честно казано малко се изненадах. Бях позабравила някой от тях, защото са от първите броеве. Като цяло съм доволна от победителите до този момент, макар че сред тях са само два от тези, за които гласувах. Поздравления за всички :) , а също и за тези, които "отпаднаха". В кавички, защото, поне според мен, имаше много хубави разкази, които не са намерили място в първите десет :!:

И като споменах това - дали има вероятност журито да награди някой извън нашия "Топ 10" или ще предпочете да се съобрази с мнозинството :?:
"Човешкият ум е способен на какво ли не, защото в него е събрано всичко - и цялото минало, и цялото бъдеще." Джоузеф Конрад
"Върши това, което можеш, с каквото имаш, там където си." Теодор Рузвелт

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Nov 08, 2005 12:15 pm

Това не е мнозинство, това е алтернатива само. Журито изобщо няма да взима в предвид гласуването на публиката, нейното си е отделна награда.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Tiodor
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Wed Oct 12, 2005 10:38 am
Location: City:Plovdiv, Country:Bulgaria, Planet:Mars

Post by Tiodor » Tue Nov 08, 2005 12:31 pm

Това е чудесно :!: Значи става още по-интересно :D

Ниамам търпение да видя кои ще са наградените :!:

И в момента съм в пълно недоумение за кой от десетте да гласувам. Някак сред тях има разкази, които са толкова различни, че е трудно да кажеш кой е "по-хубав". Например "Афузел", "Танцът на сянката" и "Треска за дракони" страшно ми харесаха и трите, и в никакъв случай не мога да ги подредя във възходящ ред. Това са три различни вида фантастика. Май ще си помисля няколко дни.
"Човешкият ум е способен на какво ли не, защото в него е събрано всичко - и цялото минало, и цялото бъдеще." Джоузеф Конрад
"Върши това, което можеш, с каквото имаш, там където си." Теодор Рузвелт

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Wed Nov 09, 2005 7:46 pm

Аз се колебая между "Треска за дракони" и "Философия на себезагробването". Първият ме накефи повече, а вторият беше по-сериозен и дълбок. Жалко, че и публиката няма възможност да гласува по категории.
А какви, впрочем, са категориите на журито?
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Wed Nov 09, 2005 7:50 pm

Доколкото знам журито няма категории. Има само първо, второ и трето място.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Nov 09, 2005 9:57 pm

Ммм тав беше вече приемлива бройка за четене вече ;) гласувах :roll:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Wed Nov 09, 2005 10:14 pm

И аз гласувах, до последно двоумяща се дали да да го направя за този разказ, който смятам, че реално заслужава победата или за този, който лично най-силно ме трогна :roll:.

И понеже реших, че все пак си има жури, което да ги оцени по литературно достойнство, гласувах за този, който ми беше най на сърце, ако и шансовете той да излезе победител да са доста ниски.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Wed Nov 09, 2005 10:41 pm

Е, то и аз гласувах отдавна. Още при първия тур знаех за кой разказ ще гласувам, ако се класира, а той успя. :) За мен той е най-добрият - както на личностно, така и на ниво качество. :wink:
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Tiodor
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Wed Oct 12, 2005 10:38 am
Location: City:Plovdiv, Country:Bulgaria, Planet:Mars

Post by Tiodor » Thu Nov 10, 2005 10:35 am

Е, и аз гласувах, макар че - откровено си признавам - поне пет от продължилите разкази ми се струват равностойни. Накрая избрах този, който може и да не е най-забавен, но, според мен, трябва да бъде поощрен.
Надявам се журито да има по-ясни критерии от мен и да оценява стил, художествена идея и т. н. (те си знаят какво - не се опитвам да им давам акъл :wink: )
Напълно подкрепям мнението (някъде горе имаше такова), че е добре да видим нещо като рецензия на въпросните разкази. Да се ориентираме за какво става въпрос :). Защото съм сигурна, че всеки - или почти всеки :wink: - разказ в конкурса си има почитатели. Донякъде това си е въпрос на лично предпочитание.
"Човешкият ум е способен на какво ли не, защото в него е събрано всичко - и цялото минало, и цялото бъдеще." Джоузеф Конрад
"Върши това, което можеш, с каквото имаш, там където си." Теодор Рузвелт

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Thu Nov 10, 2005 11:02 am

а пък като моето другаде няма...
Всички мои пет разказа се класираха и гласувах за шести :lol:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Tue Dec 06, 2005 6:13 pm

Аз гласувах за този от двата ми фаворита, който бе по-назад. Другият съм сигурен че ще спечели и без скромната ми особа :)
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 3 guests