Спасете Българското Черноморие

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Sat Nov 11, 2006 10:51 pm

Hijo, zhivik, други подкрепящи - ще се радвам да се запознаем на 21-ви! (Ако не се окаже, че вече се познаваме, де. :))

Morgana... от 2001-ва помагам като доброволец на "Зелени Балкани" и "За Земята" и мога само толкова да кажа: ако не си мръднем пръста - даже за да си напечатаме името в една петиция - със сигурност няма да има никакъв резултат; а всяко мръдване, даже да изглежда нищожно, повлича след себе си други разшаввания... Не се обезсърчавай; ела, най-малкото да ни видиш колко сме весели на живо. :)

Калин
Аз съм мазохист. От грубостта и агресивната глупост ме боли ужасно, но нещо ме кара да продължавам...

Ако не харесваш думите ми, спомни си: винаги можеш да ми спретнеш бан.

Hijo de la Luna
Paragon
Posts: 521
Joined: Fri Mar 31, 2006 2:49 pm

Post by Hijo de la Luna » Tue Nov 14, 2006 8:42 pm

***
Last edited by Hijo de la Luna on Thu Mar 22, 2007 10:00 pm, edited 1 time in total.
Gone for good

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Tue Nov 14, 2006 8:48 pm

Hijo de la Luna wrote:Не знам дали се познаваме, но както изглежада аз няма да съм там на 21 :cry: Оставам само и-нет съпорт
(Все такъв спам ми се чете... :D)

Е, като гледам с какъв ентусиазъм си подел делото - ще се запознаем, рано или късно. :) Аз пък не знам дали ще успея да се включва в подготовката - тая седмица трябва да вкарам една еднорога в печатница и да посрещна гости толкинисти за завършването на Арменелос... ама ще гледам да се появя на място и време.

Важното е да
Деем!
К;)
Аз съм мазохист. От грубостта и агресивната глупост ме боли ужасно, но нещо ме кара да продължавам...

Ако не харесваш думите ми, спомни си: винаги можеш да ми спретнеш бан.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Nov 15, 2006 8:02 pm

Истината е че много ме е яд че няма как да отида, поне за седмица и точно по това време, до БГ! Но просто не мога! Започвам работа утре (Боже ще работя за Бай Брадър и Стар Академи :twisted: влезна вълк в кошарата).

Но мисленно и духм ще съм с всички вас! :<

Та, линкът на Живко ми свърши работа, но ми трябва "държавен" материал да допълня досието. Hijo de la Luna има ли някъде из интернет държавни предложения за закони за отрязване на нашата природа, или каквато и да е информация или официални изказвания? Ако отговорът е ДА, много моля за линкове или поне копия от информацията (имате и моят майл и други възможности за съобщения). Благодаря предварително!

Hijo de la Luna не мога да видя линкът с новия брой на КАТАРЗИС, само рисунките - текстът ми е точици! :cry:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Belphegor
Farmer
Posts: 59
Joined: Tue Jun 20, 2006 2:16 pm
Location: В ъгъла
Contact:

Post by Belphegor » Tue Nov 21, 2006 10:54 pm

@@@
Last edited by Belphegor on Mon Mar 26, 2007 9:42 pm, edited 1 time in total.
@HdlL - Някой ден ще разбереш...

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Tue Nov 21, 2006 11:14 pm

Съжалявай, съжалявай! :D

Последната ми информация е, че са гласували 28% от територията на страната да бъде защитена, което е по-малко от исканите 36, но чувствително повече от 15-те, от които се бояхме. Същинското решение ще се вземе през май следващата година... когато вече ще сме в ЕС и ще ни гледат лошо, и не просто ще ни гледат, ако се правим на утрепани и продължаваме да си трепем природата безхаберно.

Няма да бързаме да се радваме, докато не излезе и официалната вест. Следете Блулинк за подробности.

...но и няма да униваме. Няма такова нещо като загубено време; има само уморени герои. Но им минава. :D

До следващия!
К:)

(Аз бях оня шемет, дето се развяваше по тениска. К'во да се прави, зимата ми е горещ сезон. ;))
Аз съм мазохист. От грубостта и агресивната глупост ме боли ужасно, но нещо ме кара да продължавам...

Ако не харесваш думите ми, спомни си: винаги можеш да ми спретнеш бан.

User avatar
Belphegor
Farmer
Posts: 59
Joined: Tue Jun 20, 2006 2:16 pm
Location: В ъгъла
Contact:

Post by Belphegor » Tue Nov 21, 2006 11:35 pm

@@@
Last edited by Belphegor on Mon Mar 26, 2007 9:42 pm, edited 1 time in total.
@HdlL - Някой ден ще разбереш...

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Wed Nov 22, 2006 2:06 pm

Ето и точна информация за вчера.

тия 12% заблуждават - крайната цел за май догодина е 28,6... но уважаемите прецизиращи могат да съсипят междувременно всяка от оставащите зони - така че никакво отпускане и униние. Предстоят ни шест бойни месеца.

Да?

К:D
Аз съм мазохист. От грубостта и агресивната глупост ме боли ужасно, но нещо ме кара да продължавам...

Ако не харесваш думите ми, спомни си: винаги можеш да ми спретнеш бан.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Nov 22, 2006 4:46 pm

Мда, аз съжалявам де! Защото за това втора възможност няма да има; кат го решат - край! Аз живея в страна която има почти 2.000 км. крайбрежие и елате да видите какво става! :evil: (За планини и пр. даже и не споменавам - тук освен море друга природа няма, с изключение на северните провинции)

Във всеки вестник можете да потърсите Марбея (Marbella), просто за минимална мостра как стоят нещата тук (и биха могли да станат в БГ)! Там могат да станат и много по-зле отколкото са сега де; та не пропускайте да вдигате патардия - колкото по-високо, по-добре! После връщане няма!!
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Belphegor
Farmer
Posts: 59
Joined: Tue Jun 20, 2006 2:16 pm
Location: В ъгъла
Contact:

Post by Belphegor » Wed Nov 22, 2006 7:31 pm

@@@
Last edited by Belphegor on Mon Mar 26, 2007 9:42 pm, edited 1 time in total.
@HdlL - Някой ден ще разбереш...

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Thu Nov 23, 2006 3:19 pm

Последна политагитация за месеца, после се отдавам на Чистото Творчество:

(Ааааргх! По-нежно! За първи път ми е! :DDD)

Тая работа със защитените територии ще стане, и ще стане на нашата - въпросът е дали веднага или с много бой. Аз не вярвам в окончателните решения (нито за хубаво, нито за поправителен) - истинските неща стават с постоянство и с обгрижване и искат време от поне цял живот. (Пък ако се вдъхновим от братята северноамериканци - имам предвид автентичните ;) - с мислене за седем поколения напред.)

Мисълта ми е: ако не ви се блъска много, много, много време по-нататък, давайте да покажем какво искаме и да си настояваме за него, и да следим доколко се изпълнява. Бъдете мързеливи; действайте сега.

Кал:)н

П.П. сигурно сме се мернали, Бел - аз се развявах с една светлосиня тениска от иракли кампанията, пълен кич на фона на дънките и якето, но пък ултрахит с посланието "България за многократна употреба". :) само че повечето време бях от другата страна на шадравана да зарибявам невинни минувачи...
Аз съм мазохист. От грубостта и агресивната глупост ме боли ужасно, но нещо ме кара да продължавам...

Ако не харесваш думите ми, спомни си: винаги можеш да ми спретнеш бан.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Иракли: акция „240 писма“ – и протест?

Post by kalein » Mon Dec 09, 2013 2:29 pm

Приятели:

Съвсем наскоро Бургаският административен съд отмени забраната за строителство на Иракли.

Иракли – поне за мен – е най-яркият символ от 2006-а досега за гражданско обединяване и действие заедно – в името на нещо, което засяга всички ни и всички, идващи след нас.

И това, което се случва на Иракли сега, за пореден път ни припомня защо е важно да действаме заедно.

В момента тече акция с масово пращане на писма до т.нар. ни „народни представители“ и ДНСК.

Ако акцията няма отзвук – следва протест. На 18 декември.

Предайте нататък – и този път няма да се радвам да се видим на протеста. Поне не колкото ще се радвам, ако избегнем нуждата от протест въобще. ;)

Бъдете – заедно.

(Ще отбелязвам развития по темата в личния ми блог.)

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Mon Dec 09, 2013 3:23 pm

Качвам нови версии на двете писма – написани в първо лице (и с по-малко епитети :D) – в блога ми.

Ако ви харесат, ползвайте тях.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Sun Dec 15, 2013 8:39 pm

18.12.: Sofia corruption tour - нощна обиколка за Пирин и Иракли
Отново се строи на Иракли. Отново искат да узаконят незаконните строежи в национален парк „Пирин“.

С шествие да осветим местата, където се раждат поредните схеми за унищожаването на Иракли, Пирин и цялата държава: МОСВ, банките, Министерство на инвестиционното планиране, Министерски съвет, съдебната система.

18 декември, 18.30, от паметника на Патриарх Евтимий

Маршрут: Попа, ул. Граф Игнатиев, пл. Славейков, пл. Гарибалди, ул. Княз Александър I, ул. Съборна, ул. Леге, пл. Независимост до Министерски съвет.

НИЕ ИСКАМЕ:

- Да не ни заблуждават, че ще правят Национален парк „Българско Черноморие“, а незабавно да се приложат шестте стъпки, които да гарантират опазването на Иракли, Карадере, Камчийски пясъци-Шкорпиловци, Дуранкулак (север и юг) - Св. Ана, Шабла - Крапец и Шабленски езера, Камен бряг – Яйлата – Болата – Калиакра, Корал, Аркутино, Дюни, Маслен нос (брегът и плажовете между „Перла“ и резерват „Ропотамо“), Паша Дере, Странджа

- Закриване на междуведомствената група „Ски курорти“, създадена непрозрачно и без участие на скиори, туристи и природозащитници, чиято единствена цел е да възстанови грандоманските проекти за застрояването на НП „Рила“ и НП „Пирин“ и да пречи на започване на РЕАЛЕН ДЕБАТ за развитието на планинските региони

- Да не се променя концесионният договор на Юлен АД, а да се обяви за невалиден. Нарушителят, надвишил концесията, да си получи наказанието.

- Сурова дисциплинарна отговорност от съдиите, които взеха решения за подновяване на строежа в Иракли и върнаха делото за лифта на Платото отново във ВАС.
Ще се радвам да се видим.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Thu Mar 20, 2014 11:34 am

Довечера от 18 пред Министерски съвет: протест за Карадере

Ще се радвам да се видим. :)

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 6 guests