Училищна носталгия

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri May 07, 2004 3:48 pm

И на мен ми беше тъжно. Макар че точно като завършвах ме обзе някаква истерична еуфория и не го усетих чак толкова. Чак след няколко месеца, когато ми минаха кандидатстудентските и ваканцията сетих депресията. Защото повечето съученици доста ги харесвах, бях доволна от училището и т.н.
Докато сега, когато завършвам университет не ми пука за колегите ми. С твърде малко успях да стана по-близка от стандартното даване на лекции, твърде малко харесвах, твърде много бяха надути пуйки(добре казано, Марф:Р) и арогантни глупаци. На доста дори не знам имената. Въобще така и не успях да усетя прословутото очарование на студентския живот.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri May 07, 2004 9:36 pm

И ние сме си станали по-приятни, по-толерантни, по-сплотени (нашият клас също не е цвете...всъщност си е както Марфи описа своя).

Напоследък се хващам, че и аз като Джаар искам да прекарам възможно най-много време с хората, с които, вероятно, няма повече да се видим. :cry: Най-тъжното е, че става въпрос за няколко учителя, изключителни хора, с които се разбирахме ПЕРФЕКТНО, които уважавам и към които съм се привързала ... болезнено :( (твърде неподходящо, но питал ли ме е някой :/ ?!). А някак не върви да казвам "Г-дине/г-жо хайде на кафе с мен!" по 3 пъти в седмицата :) .

Колкото до съучениците ми, тези, с които сме близки са достатъчно малко, а и достатъчно близки ;), за да се виждаме по-често. С Ниеле, например, нямам намерение да губя контакт, пък дори и тя да иска :D
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Fri May 07, 2004 11:33 pm

А пък аз имам намерение, щом в (за жалост) прекалено далечното бъдеще се махна от училище, да загубя всякакъв контакт, по-загубоконтактно и от сателит, разбит в метеор. За мен училището е спънка към прогреса, създадена от Тях с присъщия Им зъл и непогрешим гений - ей го, на, тъпотията действа като спирачка на човешкото развитие безобразно дълго след създаването си! Направо гнус! А с класна, която от толкова далеч започва да ни приказва за вписване в училищната книга, адреси, албуми, сбирки ( "знаете ли, със стария ми клас бяхме в тооолкова добри отношения, че щом се разделяхме..." - смърт! )...не, не! Никак даже!...носталгията е нещо, което отсъства в речника ми...напоследък се чудя, дали след абитуриентския бал да не изпратя съобщение в училищното ръководство от името на семейството, че съм загинал в самолетна катастрофа над Хималаите - за да не ставам поредната жертва на системата, наречена "На всяка петилетка - равносметка! Кой пораснал, кой си махнал шините, кой е влязъл във войската и коя за каква мутра се омъжила!"...много сериозно го обмислям, честно...

User avatar
Havelock Vetinari
Scholar
Posts: 123
Joined: Sat Jan 31, 2004 5:25 pm
Location: София

Post by Havelock Vetinari » Sat May 08, 2004 11:33 am

Абе кофти си е да завършваш. Чувството, че до края на 5-годишен период остава точно една седмица (при мен изпращането е на 14), е гадничко. Никога не съм обичал да губя почва под краката си, а точно това ми се струва, че ще стане, като завърша. Сега сме на ръба на пропастта и със завършването ще направим една смела крачка напред...
Not the really high, creative loathsomeness of the great sinners but a sort of mass-produced darkness of the soul...
Танго

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Sat May 08, 2004 8:43 pm

Elayne, ние пък си имаме една много готина класна, с която вече две години ходим на планина (то тя ни запали всъщност) и къде ли още не. Едното кафе нищо не е. И още на първата планина тя самата ни забрани да й казваме г-жо. И до сега се обръщаме към нея с малкото й име. Много е приятно така.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sat May 08, 2004 9:04 pm

Виж, Джаар, дадох кафето като най-прост пример за създаване на по-близки отношения, а не защото си падам по шматкане по заведенията. С радост бих се навила да ходя по планините с малкото ми симпатични учители, но дълбоко се съмнявам, че е възможно да се случи, а и все още ми се струва твърде фамилиарно и не на място.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Sat May 08, 2004 10:54 pm

Елейн, то ясно, че си го дала като прост пример. :) Аз исках да кажа, че едното ходене на кафе в нашия случай не е нещо очудващо, а едва ли не нормално, след всичко, което ни се е случило (а то не е било винаги хубаво).

Доколко е на място си зависи от твоите учители.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Havelock Vetinari
Scholar
Posts: 123
Joined: Sat Jan 31, 2004 5:25 pm
Location: София

Post by Havelock Vetinari » Mon May 10, 2004 8:22 am

Джаар, къде ги намираш такива учителки, бе приятелю! Искам и аз! Дай малко насам! :D
Not the really high, creative loathsomeness of the great sinners but a sort of mass-produced darkness of the soul...
Танго

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Mon May 10, 2004 10:44 am

Elayne, повярвай ми не трябва чак толкова да си го слагаш на сърце това завършване и разделите с приятели и свестните учители. И аз като завършвах бях в такова отвратително настроение. А при мен дори беше и по-лошо, защото бях в страхотен клас, с който пет години бяхме почти навсякъде заедно и по купони и по екскурзии в планината, на море, на рождени дни - като второ семейство. А с част от учителите си пиехме в местната кръчма и играехме белот. Мислех си, че това няма да го преживея, но се събрахме след пет години, както му се полага и се оказа, че вече сме разделени на групички и буквално няма какво да си кажем. Говорехме предимно за сватби, така, както след още трийсетина години ще говорим предимно за болестти и погребения. Така че, не му мисли толкова! Най-хубавите приятелства наистина ти предстоят (поне с мен беше така).
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Mon May 10, 2004 1:10 pm

пък аз с моя клас почти никъде не ходя, освен понякога на кафе в някой свободен час. Иначе съм навсякъде с разни типове дето ми е крайно неясно от къде познавам.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Mon May 10, 2004 7:42 pm

Патрицию ( :D ), ако ти кажа къде ги намирам, направо ще се смахнеш. Но сигурно най-напред няма да ми повярваш. :D
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Mon May 10, 2004 7:45 pm

где казваш че ги намираш?
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Mon May 10, 2004 7:51 pm

Ми в Немската в София.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Havelock Vetinari
Scholar
Posts: 123
Joined: Sat Jan 31, 2004 5:25 pm
Location: София

Post by Havelock Vetinari » Tue May 11, 2004 1:26 pm

Ама дяволски прав си - няма да ти повярвам. Чак да се смахвам не мисля, поне в настоящия момент. Но ако продължаваш в същия дух, може и да премисля.
Not the really high, creative loathsomeness of the great sinners but a sort of mass-produced darkness of the soul...
Танго

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Tue May 11, 2004 1:49 pm

Havelock, знаех си. Но ако все пак решиш да се смахваш, иди да учиш в немската (аз сега я напускам, за това говоря така :( ). :D :D

Както една друга наша учителка казва - ние тук немците ги побългаряваме и култивираме. След няколко години при нас вече не са скованите и далечни хора, които обикновено са в началото. Е, има и непоправими случаи понякога.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests