Хрониките на Алмия: Само Сън (едно не мое произведение)

Разкази, поезия, илюстрации...
Кътче за вашето лично творчество.

Moderators: Trip, Random, Marfa

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6939
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Sep 05, 2008 12:20 pm

Отворих форума и прочетох част от произведението. Беше страшно. Почувствах пристъп на страх, че някой наистина е отделил време да напише това. Казах на няколко приятели, това е невъзможно, те ми казаха, възможно е, нали го четеш. Аз им казах, надявам се че се шегувате, но те ми казаха, не се шегуваме и аз се уплаших още повече...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Sep 05, 2008 12:21 pm

Препинателните знаци са ти твърде на място :mrgreen:

Едит: чак ми става жал за момичето, на което (сигурна съм) услужливо ще бъде пуснат линк за тази тема да види как сме я оплюли. Грозна работа, Келеборн, честно казано. Текстът очевидно е много зле, обаче, и затова бих препоръчала на авторката да се поограмоти и - важно - да прочете малко повече книги и да види как се пише художествен текст. Защото имам чувството, че това е случай на "чукча не читател, чукча писател".

Пак едит: някак не мога да повярвам, че това е писано като пародия или с цел майтап, при все заглавието. Вие представяте ли си как някой сяда и почва да го пише, ред по ред, цялото това? Болката...
Last edited by Ghibli on Fri Sep 05, 2008 12:37 pm, edited 2 times in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Sep 05, 2008 12:26 pm

"Хрониките на Алмия" е идейно име определено, навява асоциации. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Sep 05, 2008 12:57 pm

Срещу няколко хиляди, платени от тати и мама, няма никакъв проблем да се издаде в 50 бройки :wink: Морви, и аз благодаря за информативната рецензия :)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Sep 05, 2008 1:31 pm

Еми ако мама и тати искат да дадат няколко хиляди, за да разбере света, че щерка им е бягала от часовете по български системно, грешката си е тяхна. :lol:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Sep 05, 2008 2:42 pm

За мама и тати не знам, но си представям редактора на тоя ужас. Клетият човечец не само ще трябва да прочете всичките 700 страници (седемстотин?! :shock: Mили Боже!), но и след това ще му се наложи да напише практически нова книга, за да направи текста поне донякъде четивен.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Sep 05, 2008 2:53 pm

Ми то детето не е "позлавало баня" дълго време, освен това е искало да се напие, защото е имало болезнени, но иначе хубави спомени, свързани с предателството на един мъж и за които не иска да си спомня, но все пак размишлява два часа В ваната, вие пък сега...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Sep 05, 2008 3:43 pm

Кви 700 стр пък сега?
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Sep 05, 2008 3:56 pm

Ми на миналата страница беше споменато, че това е част от книга, която трябвало да е 700 страници...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Sep 05, 2008 4:35 pm

Чакай да пробваме малко в този стил, че ме мързи да работя:
Spoiler: show
Прочетох Хрониките на Алмия и ме обвзе хлад и самота. Ето защо реших да си взема гореща вана. От години не бях се къпал, защото живея в голям апартамент и имам болезнени, но хубави спомени за жена неверница, за които не исках да си спомням. Поразсъждавах над тях ок. 2 часа, но водата в моята вана изстина, а с нея и моя задник, натопен в моята изстинала вода. Затова по вратовръзка прескочих до Билла и си купих макарони и сирене. Върнах се в моята къща. Спомних си как се варят и ги сварих, натроших и сиренето и поръсах с чер пипер. не беше кой знае какво, но беше страшно вкусно и засищащо. Изядох цялата тенджера. Седнах върху моя футьойл до дивна и се огледах в огледалото ми. Оплаших се като видях че уплешивявам, затова легнах в леглото ми, под моите чаршафи и потънах в моите мисли.
На сутринта се събудих и седнах с скръстени крака в моето легло. Беше се съмнало. Не знаех как съм попаднал тук. Има някой неща, което не разбирам :roll:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Sep 05, 2008 4:51 pm

Ся, принципно темата е за градивна критика, но пък може би и да се види отстрани е такава, знам ли...
Spoiler: show
Засищашто, не засищащо, ти пък :lol: :lol: :lol:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Sep 05, 2008 4:53 pm

И освен това се пише футиойл, да не говоря, че на повечето места пунктуацията ти е съвсем на място! :evil:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Sep 05, 2008 4:56 pm

Спрете гаднеенето :?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Fri Sep 05, 2008 6:06 pm

С три думи - тъпо, не става!!!! :?

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Sep 05, 2008 6:22 pm

Още едно безумие. Всичко това ми напомня какво самочувствие имаха учениците от моя клас, когато ходех на училище и колегите ми от университета... И не само... Аз съм си човек от село и нямам и желание да живея в град(обичам си широкичко), но толкова много ми се набиват на очи такива изяви и толкова много пъти са излизали пред мен с аргумента, че съм прост селянин... И всичко това без каквото и да е покритие. Яд ме е, че има толкова много такива хора. Не изпитвам съмнение, че точно такъв човек е написал тази глупост...

Забавно е как се завъртат нещата с такива хора обаче. Понякога става така, че точно тези със самочувствието и многото таланти ти сервират в някой ресторант. Наистина забавни ситуации.

Честно казано това сумира мнението ми за човека, който е написал този текст.

Хвала на такъви творци!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests