Final Fantasy XIII

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Mar 10, 2010 10:00 am

Аз имах предвид точно геймплейната графика , която по филмчета които гледах много ми хареса . Честно казано не знам какво не ви харесва в нея.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Mar 10, 2010 2:32 pm

Ми доста дървена природа примерно. Графиката много ми напомня на Dynasty Warriors 6, а тя макар и да не е лоша, не е нищо особено. Иначе виждам, че самите персонажи са детайлни. Ама като видя плоската земя със някое храстче тук там и се губи какъвто и да е уау ефект.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Mar 10, 2010 2:51 pm

Аз изобщо не гледах природа честно казано , гледах дизайна на персонажите и противниците, ефектите на магиите (които именно за WOW!!), и сай-фай дизайна който показват в по-голямата част от филмчетата. Иначе показват някакво поле в което обикаля някъкъв гигански бос но мен това поле не ме импресна.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Mar 10, 2010 3:04 pm

RRSunknown wrote:Аз изобщо не гледах природа честно казано , гледах дизайна на персонажите и противниците, ефектите на магиите (които именно за WOW!!), и сай-фай дизайна който показват в по-голямата част от филмчетата. Иначе показват някакво поле в което обикаля някъкъв гигански бос но мен това поле не ме импресна.
Аз оценявам комплексно графиката. Не мога да съм категоричен. Трябва да я играя и да видя какво впечатление ще ми остави. От шотовете просто не ме впечатлява графично. Определено ми се иска да я играя, но няма как да стане.

И в този ред на мисли. Това е 13-та част на играта. Всичките ли са навързани или ако намеря начин и почна тази, няма да ми е убит кефа, все едно да играя МЕ2 без да съм играл 1?

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Mar 10, 2010 3:51 pm

Спокойно можеш да си я играеш без да си играл предишните 12. Даже може да ти е по интересно от колкото на някой, който ги е циклил всичките.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Mar 10, 2010 4:04 pm

Общотото между поредицата е все едно на Bioware игрите да се казваха - Биоуер 1, 2, 3 ... 10 вместо Балдур Гейт, КОТОР, Джейд Емпайър, Мас Ефект и Драгън Ейдж. всички се развиват в коренно различни сетинги, с различни истории , героии и системи за развитие.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Mar 10, 2010 4:21 pm

Абе общото е много повече, но игрите пак са си самостоятелни.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Mar 12, 2010 5:30 am

Така, впечатленията ми след малко повече игра.

Историята за момента е пълен булшит, като най-зашеметяващо наглото е, че за да я схванеш, трябва да четеш милионите мънички (и застъпващи се като информация на всичкото отгоре) ентрита в Дейталога, което е тотално недопустимо, ебаси! Тва не е шибана .hack:// игра, а нумерирано Final Fantasy заглавие! При тая епична графика, можеха да си разкажат историята В ИГРАТА, вместо в некви жалки текстченца в менюто.

Героите на тоя етап са уотевър, като повечето нито кефят, нито дразнят, но това си е нормално все още. Единствено ме нервира Ванил, която е и единственото кофти попадение откъм озвучение - всички жизнерадостни момиченца "with a cheerful and optimistic disposition" трябва да умрат МНОГО и ЗА ДЪЛГО, деба! Хоуп има потенциала да стане много готин персонаж, ако развие гръбнак, но за момента е whiny келеме, което ако не спре да мрънка и квичи, ще започна много интензивно да се нервирам.

Бойната система почна да ми влиза в ръцете и дава вид да има добър потенциал. Още не съм убеден, че ме кефи повече от тази на 12-ката, която беше наистина супер балансирана, а и това, че нямаш НИКАКЪВ контрол над друг, освен парти лидера, ми е леко гротескно, но предвид скоростта, с която се движат битките, може би е по-добре. Парадигмите са яка идея, но още не съм се развил достатъчно, за да знам струват ли си пипотенето из менютата.

Кристариумът е готин, но ми е малко мъгляв - примерно Сноу от самото начало има развити почти всички умения, които са му достъпни на тоя етап, което ми е малко странно.

Как да е. Още не съм се отърсил от силно негативните си първи впечатления, да не говорим, че играта ПРОДЪЛЖАВА да е шибан коридор с два метра ширина, но мисля, че започна да набира скорост. Повече - като понапредна още.


Едит: сложих картинка да се радва Никола :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Mar 12, 2010 12:15 pm

Хехе, супер, мъч бетър:)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Mar 12, 2010 3:38 pm

Истината е, че играта просто е свалил маската, която й даваха градовете в предните части. Де факто там нямаш повече свобода, но понеже имаш градове, получаваш ИЛЮЗИЯТА за свобода.

Радват ме разни дреболии като това, че кръвта ти се рестартира след всяка битка и не е нужно да хабиш поушъни безсмислено между мелетата.

Бтв, графиката наистина е зашеметяваща. На няколко пъти се хванах, че просто си въртя камерата да гледам героите или терена...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Mar 12, 2010 3:50 pm

Нали каза че си в коридори - какъв терен гледаш?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Mar 12, 2010 6:45 pm

Еми в момента съм по "мостове", а наоколо си имам превърнато в кристал разпенено езеро и кристални върхове. Смазващо красиво е.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Mar 12, 2010 8:22 pm

Малко размисли за пиратството бтв. Final Fantasy XIII имаше лаунч в полунощ преди официалния рилийз във вторник. Тогава бяха авейлабъл и двете версии на гайда (нормалната и хардкавърът с бонус артбук-секцията). Та за тази все пак нишова игра значи се бяхме събрали сигурно над 200 човека и задръствахме магазин с размера на етаж и половина-два на Ориндж примерно. Имаше дори групичка, която косплейваше ФФ-герои (основно от седмицата), при това твърде успешно. А това дори не беше единственото място, което я продава, нито дошлите на лаунча са единствените, които ще си я вземат.

Това в град с население около 75 000. души Верно, повечето студенти, т.е. - правилната аудитория, но все пак ми е любопитно дали се събират двадесет човека, дето да са си я купили играта в Бг...

On a side note, там дочух и за първи път обидното обръщение, което обратните използват срещу хетеро-хората - breeder. Не го знаех, звучи яко :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Mar 12, 2010 8:47 pm

Това за езерото ми звучи добре :), има ли пейзажи ми е все тая дали коридора е малък или широк.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Mar 12, 2010 9:03 pm

Гледките са зашеметяващи. Това е една от най-красивите игри, които съм виждал в живота си, независимо дали иде реч за анимации или ин-гейм графика.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Majestic-12 [Bot] and 0 guests