Забавности и компетентщини

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Apr 29, 2010 10:13 am

Да, в държавната администрация имаме деловодства (т.е. цял отдел занимаващ се с документирането) и наредби, според които трябва да се описва и кой кога си поръчал кламери. Продължавам да не разбирам защо нас това ни касае. Кажи ми защо ТИ искаш този списък?
Смяташ, че сме получили осем разказа на кръст и сме измислили останалите ли? Само в темите вече се поискаха мнения за над десет разказа... А и после няма да си сигурен, може да сме ги измислили. Тогава какво - да пращаме скрийншотове на пощата за конкурса?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

wondark
Smallfolk
Posts: 12
Joined: Tue Apr 27, 2010 11:36 am

Post by wondark » Thu Apr 29, 2010 11:08 am

Ето няколко български конкурса, които правят така. И представете си, списъците с разкази в тях изобщо не приличат на опис за поръчани кламери, изготвен от деловоството на държавната администрация:

Златния Кан - http://balkancon.com/ и се отварят резултатите от последния им конкурс. Този на първо, този на второ място, колко точки изкарал и т.н.

Конкурса на Квазар 2003-2004 - съответно на тези адреси:

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Bo ... sb=5&part=

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Bo ... 1942641569

Вярно, че в тях участвалите разкази или стигналите до финалната права са 30-40 парчета, а не 199, но личното ми мнение е че поне един топ 20 или топ 30, или топ 40 едва ли щеше да ви затрудни толкова много, достатъчно хора сте като екип, мисля. Но все пак, вие определяте правилата :wink:

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Apr 29, 2010 11:15 am

Топ 10-15-20-25 ще има - това ще са разказите, които са ни харесали, без победителите. Правим го всяка година.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Apr 29, 2010 11:26 am

Най-добрите разкази ще бъдат публикувани. И според мен за авторите на всички разкази би трябвало да е много по-полезно да видят качествен анализ на разказа си, вместо да видят, че на него сме дали средно 4,24 примерно.
Да, можем да го направим.
Но това ще са буквално още дни работа, докато сравним и усредним оценките за некласираните разкази. После още буквално няколко часа, докато се отворят едно по едно всичките над 100 писма и от тях се препише името на автора и се добави към разказа от списъка. Ние физически нямаме това време.
И това е за да... могат хората да видят изключително полезния факт, че са на 98-мо място с обща оценка 3,04? Или за да могат да я сравнят с тази на другарчетата на 105 и 73 място? Или за да видите, че не ви лъжем, че разказите са 199? Ми ако имате такива подозрения, може би трябва да се замислите с какво основание.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Shin-Ra
Farmer
Posts: 60
Joined: Thu Apr 22, 2010 9:57 am
Location: Here and there
Contact:

Post by Shin-Ra » Thu Apr 29, 2010 11:53 am

Ама това си е чисто безумие, да се иска подредба на всички разкази?! :shock: Ами ако бяха 1000? Пак ли щяхте да искате?? Според мен си е напълно достатъчно обявяването на победителите и публикуването на техните разкази. И да кажем най-много на първите 5 до 10. Всичко останало е изсилване. Morwen е права, по-добре всеки ако иска да си види индивидуално мнението на журито за неговия разказ и да му кажат какво не му е наред, отколкото да се пънем да сме по-напред в една класация, в която след един определн номер си губи напълно смисъла на подреждането. Да не сме на кандидат-гимназялен изпит? :roll:
Being bad is not good enough.
Veni. Vidi. Vore.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Apr 29, 2010 12:21 pm

По-същественият проблем е, че като че ли някои хора не вярват, че разказите са 199, което пък подозирам е намек, че се правим на важни или крием някаква ужасна тайна, която би се разкрила, когато публикуваме списъка.

Ироничното е, че човекът, който пръв поиска списъка, сам каза, че и да му дадем такъв, пак нищо не гарантира, че имената на хората и разказите в него не сме си ги измислили.

Така че се получава едно: "Покажи ми, че не лъжеш, ама и да ми покажеш, де да знам дали не лъжеш?"

User avatar
Shin-Ra
Farmer
Posts: 60
Joined: Thu Apr 22, 2010 9:57 am
Location: Here and there
Contact:

Post by Shin-Ra » Thu Apr 29, 2010 3:12 pm

Като сте почнали... Що не изкарате и списъци с хората от предните 3 конкурса? 8-) Не че и те ще са достоверни.... :roll:
Being bad is not good enough.
Veni. Vidi. Vore.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Apr 29, 2010 3:17 pm

Почнаха конспирациите за заговор.

User avatar
Il_dottore
Merchant
Posts: 88
Joined: Sun Apr 04, 2010 7:50 pm

Post by Il_dottore » Thu Apr 29, 2010 3:27 pm

Trip wrote:
Ироничното е, че човекът, който пръв поиска списъка, сам каза, че и да му дадем такъв, пак нищо не гарантира, че имената на хората и разказите в него не сме си ги измислили.
О, не - за имената на хората - не. Все пак се предполага, че зад името винаги стои някой. А само заглавие без автор е нищо.
Но хайде стига - вие определяте правилата. :?

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Apr 29, 2010 3:37 pm

Спокойно може да се измислят имена.

User avatar
Il_dottore
Merchant
Posts: 88
Joined: Sun Apr 04, 2010 7:50 pm

Post by Il_dottore » Thu Apr 29, 2010 3:41 pm

RRSunknown wrote:Спокойно може да се измислят имена.
То може, но не и когато ги обявяваш на всеослушание. Иначе има риск от попадане в много неприятна ситуация.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Apr 29, 2010 3:41 pm

В смисъл ?

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Apr 29, 2010 3:47 pm

Ам, докажи ми, че Иван Иванов и Силвия Димитрова не са ни пратили разказ.
Все пак аз искам от теб да чуя - ти смяташ, че по някаква причина сме измислили броя на разказите и е уместно да докажем, че не сме виновни?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Nicksson
Farmer
Posts: 51
Joined: Fri Apr 23, 2010 5:08 pm

Post by Nicksson » Thu Apr 29, 2010 3:47 pm

Здравейте. Първо честито на победителите от конкурса - пожелавам им още много успехи. Та относно списъка с авторите. Интересно ми стана, че ще се наложи да се вадят от стотици писма имената и заглавията. Това ме наведе на една странна мисъл. Как тогава са оценявани нещата? Нали за да има подбор, т.е. избиране на победител, първо трябва да се направи списък с участници и произведенията им, да се прочетат от всички членове на журито, които да дадат точки и накрая да спечелят тези с най-голям брой точки. Или нещо се бъркам?

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Apr 29, 2010 3:59 pm

Моридин, нашият любим редактор-мъченик отовори писмата и запази файловете, изтривайки имената. Ние сме ги оценявали само по заглавие. Когато решихме кои ще са спечелилите, трябваше да намерим само три имена.
Иначе не знам да е правил база данни кой разказ чий е. Не сме и предполагали, че ще има такова желание да се изживяваме като стената на плача на Химическия :)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest