Новините в ShadowDance

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Колко често проверявате новините?

Поне веднъж дневно
15
25%
Веднъж на два-три дена
12
20%
Веднъж седмично
11
18%
От дъжд на вятър
12
20%
Не ги проверявам
10
17%
 
Total votes: 60

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Jun 07, 2010 1:51 pm

Morwen wrote:Като начало, когато има няколко ревюиращи ще е тъпо да се пускат ревюта през седмица примерно.
Не виждам проблема ревютата да не се публикуват едновременно? И това беше предложение да направим секция филми полезна, а не само да четем некви написани неща за некви филми, които сме гледали преди месец. От 5 филма с ревюта я има един, където написаното ме интересува, я няма. Информация за филми намирам основно във форума, където хората, които пишат ревюта така или иначе пишат и споделят. Колко му е да пишат в сайта?
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jun 07, 2010 2:20 pm

Ревютата е крайно малко вероятно да бъдат написани едновременно. Все пак работим на доброволни начала, не може всеки искащ да пише да е задължен да се затича на първата премиера и после на другия ден да пише скоростно. А що се отнася до форума - там в голямата си част се пишат неща от сорта на "Гледах Робин Худ, Ръсел Кроу беше толкова патетик." Не е точно като ревю. Големите постове обикновено са за някой спор по детайл от филма. И мисля, че и ти самият го знаеш много добре.

Btw, знаете ли това с новините трябваше да е нещо хубаво, а не критикарска тема...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Jun 07, 2010 2:29 pm

thunder wrote: Не виждам проблема ревютата да не се публикуват едновременно?
Абе и аз малко така съм го написал, ама Морви - чети ;)

Новините че вече се пишат по този начин е хубаво и сори, че разваляме хубавата тема :) Просто след като вече има такава възможност защо и за филми да не стане? Кажи ми честно - смяташ ли, че секция Филми в момента е смислена и върши работа някому, в сравнение с един редовен ъпдейт?
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jun 07, 2010 2:37 pm

Не, но мисля, че е до голяма степен не заради формата, а заради мижавата честота на броевете.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jun 07, 2010 2:53 pm

Всъщност за филм се пише най-лесно и бързо точно след като си го изгледал, не в последния момент два месеца по-късно по доста бегли спомени. Аз съм писал за сайт на доброволни начала, занимаващ се специално с филми (movies-bg.com, за който се сеща), и мога да ти кажа, че това беше естественият ход на нещата.

Но как да е, ти явно не си склонна да приемеш каквито и да е други гледни точки по въпроса, така че аз спирам. :roll:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jun 07, 2010 3:21 pm

Можем да се замеряме взаимно с "ти не приемаш други мнения" до посиняване :D
Мога да ти обясня всичките неидеални случаи, когато не можеш (или друг човек не може) просто ей така да седнеш и да напишеш нещо, след като си се прибрал в полунощ от кино или още не си осмислил филма докрай, но в идеалният случай, съгласна съм, това е най-доброто.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Mon Jun 07, 2010 4:26 pm

Още един читателски глас за променяне на целия формат. В сегашния, така както си го представям, трябва да се чака за най-бавния ревюиращ, което ми изглежда ненужно. Освен това вероятно е по-лесно да се качват постепенно материалите, вместо всички накуп? Нямам проблем и да получавам ъпдейти на мейла, все пак не е спам когато информацията ми трябва, нали?
Това не е критикарство между другото, просто си казвам личното мнение как списанието би ми харесвало още повече. :)

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6944
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Jun 07, 2010 4:30 pm

Vash wrote:Още един читателски глас за променяне на целия формат. В сегашния, така както си го представям, трябва да се чака за най-бавния ревюиращ, което ми изглежда ненужно.
Решен е този проблем, споко. Нововъведенията ще ги виждате постепенно :)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jun 23, 2010 6:39 pm

Добавих анкета. Тъй като новините се ъпдейтват почти ежедневно, иска ми се да знам доколко читателите на списанието ги проверяват. Разни коментари тук също са добре дошли.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Kolender
Farmer
Posts: 72
Joined: Fri Jun 13, 2008 3:57 pm

Post by Kolender » Wed Jun 23, 2010 8:28 pm

Пропуснал съм тази тема. Идеята за новините е чудесна и възнамерявам да ги преглеждам редовно.
Edit: Гласувах за "Веднъж на два-три дена". Въпреки че после като се замислих сигурно ще проверявам всеки ден. :)

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Jun 24, 2010 11:26 am

От толкова време чета списанието и от толкова много време съм свикнал да го чакам с месеци, че хич не ми и минава през ума да проверявам новини, а ако пък материалите излизат един по един сигурно ще ми се убие цялата тръпка...
Като "стар" читател само да си кажа, че съм свикнал с този формат в който са нещата в момента и всичко друго, било и подобрение, едва ли ще ме кефи...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jun 24, 2010 12:59 pm

Засега единствено новините ще бъдат в този формат, защото при тях не се изразява мнение, съответно те са ценни единствено с актуалността си и закъсненията ги обезсмислят. За останалите материали се предполага, че имат ценност извън актуалността си. Но все пак всички мнения по въпроса са добре дошли, затова и анкетата :)

За филмите моето лично мнение е, че ШД не е списание тип Екран и никога не е имало цел да ти казва кой филм да ходиш да гледаш.
This is it. Ground zero.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Jun 24, 2010 1:03 pm

Това с новините е много благо. До сега не съм проверявал редовно, просто чаках да излизат броевете, но сега определено почвам да мятам по едно око. :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Jun 24, 2010 2:03 pm

Едно предложение - от началната страница т.е тая с новините да се влиза директно във форума, а не последния да се отваря в нов прозорец?

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri Aug 06, 2010 8:53 pm

Актуализирайте си търсачката. Когато напиша мат'рял от по-новите броеве и нищо не излиза, та трябва да го търся ръчно, което е тегаво.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests