Северна Корея

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jan 12, 2012 10:32 pm

Еми да копирали са лаптопите, но факта че правят - а ние не може да произведем такава техника например.
Ти съмняваш ли се, че ако утре ББ ръгне да прави компютри вместо магистрали за нула време ще произвеждаме Правец2012 - почти като МакБук Еър, само дето скърца? Ние произвеждаме коли в момента. Е, и? Освен това аз се съмнявам не просто че са ги разработили, а че въобще са ги произвели.
Говоря за продукцията която вади държава която няма собствени ресурси и разчита 100% на внос за да преработва.

Помислете за момент как ни спряха газта руснаците и после си представете че нямаме богати мини на въглища които ни захранват тецовете и какво щеше да стане в българия ако ни забранят да внасяме ресурси и горива.
Аз пак твърдя, че от криза до криза има разлика...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jan 12, 2012 10:44 pm

bsb говорим за СЛЕД корейската война когато СССР и Китай започват да наливат в Северна корея а Щатите започват да наливат в Южна Корея.
Малко известен факт е че Американски строителни компании, архитекти и инжинери правят огромни усилия в инфраструктурата на Южна Корея а цялата армия е оборудвана в американска техника.


Морве не отчиташ фактора че населението на Япония е нарастнало до такава степен че държавата не може да го изхранва самостоятелно и внася ориз от държави от Тайланд (първо място по износ на ориз във света) и вече споменатия Виетман - второ място по износ.
Иначе Китайците произвеждат най-много но те не изнасят нищо.


И като стана дума за ориз - в Северна Корея се изчислява че дневната дажба на човек се пада по една топка ориз на ден - там са такива планини и толкова примитивно се обработва че може да се извади продукция. Имаше дори разкази на избягали как пасат трева защото няма друга храна.

За да още по-зле великия вожд е построил един мегаломански язовир 80 километра който се намира над границата и ако го изпуснат ще издават половин южна корея. В резултата на язовира са потопили 80% от земеделските си земи.

А бат Бойко иска да копаем за шистов газ в Добруджа.........
Last edited by RRSunknown on Thu Jan 12, 2012 10:56 pm, edited 1 time in total.

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Thu Jan 12, 2012 10:53 pm

RRSunknown wrote:........
Ето и оригинал
In 1945, about 65% of Korean heavy industry was in the North but only 31% of light industry, 37% of agriculture, and 18% of the peninsula's total commerce.
........
Да, наистина в същото мнение говориш и за 60-те години.
Всъщност малко ми е трудно да проследя тезата ти. Северна Корея е държава - герой, понеже през 70-те години не е ползвала помощ от САЩ? А пък Южна Корея са пълни мухльовци, понеже американците са им направили индустрията, магистралите и армията?
Ясно ми е, че сгъстявам краските и не казваш това, обаче не разбирам какво твърдиш. Че трябва да се възхищаваме от подложената на ембарго Северна Корея? Само дето то е основно от Щатите и евентуално някои техни съюзници, докато примерно с Китай няма (или поне не са ми известни) някакви ограничения. Та защо Северна Корея трябва да ни е за пример?

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jan 13, 2012 12:59 am

Имаше дори разкази на избягали как пасат трева защото няма друга храна.
Имам спомени, че по телевизията им бяха пускали указания кои треви стават за ядене и кои не, дори май имаше и изтекли клипове...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Jan 13, 2012 10:33 am

Напълно възможно....
И май имат по- голяма армия от тази на Русия.
:shock:
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jan 13, 2012 10:41 am

Доколкото помня, мъжете служеха по 10 години в армията, а жените - два или пет, не съм сигурна...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jan 13, 2012 12:05 pm

Вчера ми спря интернета точно докато поствах тезата си към bsb
А тя е
ЪЪЪ, не е толкова сложна тезата ми, странно че не си я разбрал
тя гласи
Всяка държава без собствени ресурси с наливане на ресурси от други държави постига голяма продукция, и обратно - всяка държава разчитала само на внос на ресурси изпада в дупка при ограничаването на вноса. Специално при Северна Корея и Китай това е още по изразено защото всички работят без заплащане сравнимо със западното и по колкото време се заповява.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sat Jan 14, 2012 1:14 am

А, Северна Корея всъщност е богата страна и икономиката й се развива изключително добре.
Всъщност, това не би трябвало никого да учудва - защото и у нас във всички времена най-печелившите производства са били в затворите. Ким Ир Сен и наследниците му са намерили как да превърнат страната си в огромен затвор - а затворите са доходоносни предприятия.
И Камбоджа е печелела много - когато се е наричала Кампучия и се е управлявала от Пол Пот.
Hemos pasado!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6471
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Jan 17, 2012 7:29 pm

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Jan 17, 2012 10:27 pm

Много добро. Предполагам, че някои от тези може и да са попреувеличени, но мога да повярвам и че не са...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 6 guests