Онуй за Опиц

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6471
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jan 02, 2013 8:40 pm

Zeiss_optik wrote:Ще се изненадаш колко много и колко качествени хора са способни.
Колко много и колко качествени хора са способни да се сдобият с незаконно оръжие, да вземат за заложник НЕВИНЕН човек и след това да го разстрелят в междублоковото пространство, докато онзи се опитва да избяга? `щото такива аз не познавам. Ама нито един.

А това с кучето... Ами, сори, обаче сравняваш едно изолирано убийство на опасно животно, застрашило човек, със серийни убийства на много по-слаби животни, незастрашили никого и при никакви обстоятелства. Общото между двете неща е единствено че и двата случая е утрепано животно. Във всичко останало са диаметрално противоположни.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Wed Jan 02, 2013 8:44 pm

Определено не беше бясно - беше "само" агресивно.
Но да науча за жестокост към котка е нещо, което ме прави много нещастен.
И нищо не сравнявам.
Ако Опиц действително е убил дори и една котка - значи наистина е садист.
Но ако беше наказан навреме - вероятно нямаше да убие и човек.
А пък и ако въпросният човек си беше в затвора - където и без това му е мястото - нямаше да има хептен никакви проблеми.
Hemos pasado!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jan 02, 2013 8:46 pm

Известен художник... Кой беше чувал за тоя преди въпросният да завие на умряло по медиите за това колко несправедливо бил осъден??? И дори да беше известен художник - кво от това??? Извършил е едно от най-тежките престъпления. Осъден е от ненам колко нива, въпреки шума в медиите. Явно има защо. Това за убитите котки и сватбарските стрелби дори няма да го споменавам, че не е и нужно на фона на вече признатата от съда му вина.

За 92те задържания на наркомана Мариан съм чела сякви версии - едната (май на майка му или сестра му) беше, че не били 92, а доста по-малко - 14-15 нейде. Според някво интервю на полицай пък тоя брой (92) задържания били нормално нещо, щото такива подозрителни лица като въпросния Мариан. които са вече в системата, имали навика да ги подкарват под конвой към районното за щяло и нещяло. Примерно станало някъде престъпление и онея събират обичайните заподозрени, простоза всеки случай, щото явно така работи българската модерна полиция. Било превантивно задържане. Тая идиотщина дори не ми се коментира.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 02, 2013 9:14 pm

Абе какъв известен художник - той е драскал за хоби някакви иконки.

Знаете ли изобщо какво означава задържане - вървиш си по пътя през ноща и те задържат защото си имал подозрителен вид. И мен така ме задържаха веднъж като бях студент докато се прибирах вкъщи с торба с хляб и храна. Обяснението беше - можело в сака да пренасям наркотици (не - не се майтапя).

Миналата година един много добър мой приятел го задържаха защото бил колега на трети човек който пък бил задържан за корупция по анинимен сигнал или нещо подобно. Обвинения и досега не са повдигани и няма да бъдат повдигани обаче задържането си остава.


Гледат се повдигнати обвинения и присъди.


Специално този Опиц е типаж който изключително много мразя от малък - бивш милиозионер който се изживява като квартален господ и никой не смее да му каже копче защо знаеш, че ходи с кобур и бокс под сакото и ги вади с повод и без повод да заплашва. Имаше един такъв келеш - на малки деца е вадил пистолет и им опирал в главите, че му влезли в градината да берат череши. И като се напие почваше да вика как щял да избие всички наред.


Edit: Имах един съвсем реален случай с мен - баща ми живее на другия край на града, да съм бил 15-16 годишен веднъж отивам при него. Имам си ключ. Обаче там съседите не ме познават и викнали полиция защото си мислели че разбивам вратата. Представям си ако беше някъкъв Опиц там и ме беше гръмнал какво щеше да стане. Щеше да има и отмъщение защото не всеки е безобиден като майката на убития от Опиц.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Wed Jan 02, 2013 9:57 pm

Amelia wrote:Известен художник... Кой беше чувал за тоя преди въпросният да завие на умряло по медиите за това колко несправедливо бил осъден???
Всеки, който се интересува от съвременна иконопис у нас. Това, че доста народ, който не се интересува от такива неща, научи за него след убийството - не го прави по-малко значим.
Amelia wrote:За 92те задържания на наркомана Мариан съм чела сякви версии - едната (май на майка му или сестра му) беше, че не били 92, а доста по-малко - 14-15 нейде.
А двете му условни присъди и трите години ефективна - или за тях не споменаха?
Amelia wrote:Според някво интервю на полицай пък тоя брой (92) задържания били нормално нещо, щото такива подозрителни лица като въпросния Мариан. които са вече в системата, имали навика да ги подкарват под конвой към районното за щяло и нещяло. Примерно станало някъде престъпление и онея събират обичайните заподозрени, простоза всеки случай, щото явно така работи българската модерна полиция. Било превантивно задържане.
Да привикат някого за разпит или разпознаване не е равно на задържане.

Възможно е Опиц действително да е бил садист - ако наистина е убивал котки. Но това нито е установено, нито е доказано, нито е санкционирано, нито пък го прави зъл към хората или пък заплаха за тях. Аз пък съм застрелвал диви зайци, клал съм кокошки - и какво? Дори и да се сторя опасен на някого - би било заради убежденията ми, а не заради това.

ПП: Един интересен щрих - решението, с което бяха оправдани братята Маргини, решението, с което беше оправдана Юлия Берберян за укриване на данъци през 2005 г., решението, с което се намали наказанието на Кирил Рашков, както и това, което окончателно прати Опиц в затвора, са писани от един и същ съдия - Елена Авдева. Сами преценете кой е по-голямата заплаха.
Last edited by Zeiss_optik on Wed Jan 02, 2013 10:25 pm, edited 1 time in total.
Hemos pasado!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 02, 2013 10:21 pm

Кокошка и аз съм клал, както и коза и заек - обаче не съм им вадил очите с отверка преди това, нито съм им чупил краката. И котка съм убивал хваната в капан когато ми е правила проблем, но не ходя по пътя да дебна котки.

Цайс не мога да за какво пледираш - да не би да предлагаш първо да помилват Опиц, а после да му водят всички крадци на орехи и череши да ги разстрелва като официален държавен иконописец екзекутор?


Вече разбирам защото Максим Ставински се измъкна без наказания при всичките си престъпления - уж закона е равен за всички но за хора със "заслуги" имат право убиват.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4071
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Wed Jan 02, 2013 10:30 pm

Zeiss_optik wrote: Всеки, който се интересува от съвременна иконопис у нас.
И колко са хората, които се интересуват от съвременна иконопис у нас? Не се заяждам, интересно ми е.

Иначе повечето наркомани не са психопати като Опиц. Ако ще Да Винчи да е, нищо не го оправдава да отнеме човешки живот по тоя начин, а в свободното си време да убива котки. Това е грях.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Wed Jan 02, 2013 10:32 pm

RRSunknown wrote: И котка съм убивал хваната в капан когато ми е правила проблем, но не ходя по пътя да дебна котки.
Нищо не може да оправдае убийство на котка! А дали Опиц го е правил - не е нито установено, нито доказано, нито санкционирано.
RRSunknown wrote:Вече разбирам защото Максим Ставински се измъкна без наказания при всичките си престъпления - уж закона е равен за всички но за хора със "заслуги" имат право убиват.
Ставински абсолютно необосновано е на свобода. Нито е бил изплашен, нито е убил грабител, нито пък е бил обиран често. Просто се е бил натряскал и седнал зад волана.
Litz wrote:
Zeiss_optik wrote: Всеки, който се интересува от съвременна иконопис у нас.
И колко са хората, които се интересуват от съвременна иконопис у нас? Не се заяждам, интересно ми е.
Не съм ги броил поотделно, но почти всички от СБХ се интересуват, както и доста колекционери на картини или просто вярващи. Във всеки случай - повече са от редовните посетители на този форум.
Hemos pasado!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jan 02, 2013 11:03 pm

Zeiss_optik wrote:Защо да е мит?
И как един сравнително известен български художник изведнъж стана "урод"? Напротив - считам, че е много по-качествен и по-полезен за обществото човек от застреляния наркоман.
Пък един застрелян наркоман е много по-качествен и по-полезен за обществото човек от някой, който може да напише мнение като горното.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6471
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jan 02, 2013 11:30 pm

Само ми се ще да помоля случаи като Стависки, които нямат НИЩО общо със случая на Опиц, да не бъдат намесвани.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Wed Jan 02, 2013 11:41 pm

Roland wrote:
Zeiss_optik wrote:Защо да е мит?
И как един сравнително известен български художник изведнъж стана "урод"? Напротив - считам, че е много по-качествен и по-полезен за обществото човек от застреляния наркоман.
Пък един застрелян наркоман е много по-качествен и по-полезен за обществото човек от някой, който може да напише мнение като горното.
Sorry, ама си малцинство. :lol:
Пък и какво му е на мнението? В доста страни - включително и щати на Америката, в която живееш - рискуваш да получиш куршум ако незаконно навлезеш в чужд имот частна собственост. Без да си ни наркоман, ни рецидивист. А оня е бил и двете.
tigermaster wrote:Само ми се ще да помоля случаи като Стависки, които нямат НИЩО общо със случая на Опиц, да не бъдат намесвани.
Всъщност - имат. Общото обаче отново е съдия Елена Авдева, която постанови условната присъда на Ставински.
Last edited by Zeiss_optik on Wed Jan 02, 2013 11:48 pm, edited 1 time in total.
Hemos pasado!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jan 02, 2013 11:47 pm

Боли ме фара къв е бил. Хора, които отсъждат кой повече и кой по-малко заслужавал да живее, са измет. Точка.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Wed Jan 02, 2013 11:53 pm

Roland wrote:Боли ме фара къв е бил. Хора, които отсъждат кой повече и кой по-малко заслужавал да живее, са измет. Точка.
Сигурно имаш предвид Мадлин Олбрайт? :mrgreen:
...както в Ирак, по време на режима на санкции от ООН, над 500 000 иракски деца и над милион загинали мирни граждани "си струваха" за Мадлин Олбрайт и следователно за традиционните медии отново бяха "странични поражения"
Hemos pasado!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jan 02, 2013 11:59 pm

Мадлин Олбрайт не е някакъв рандъм български путьо с пушка, който пише във форума на Шадоуденс.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6471
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Jan 03, 2013 12:04 am

@Zeiss_optik
Какво точно доказват тези постове? Абсолютно съм убеден, че желаещите свободата на Варг Викернес и изразяващи това си желание, след като въпросният е осъден за изключително брутално убийство и какви ли не други простотии всъщност са били доста повече от желаещите свободата на Опиц. Познавам лично хора, които твърдяха, че присъдата на Варг е несправедлива и които искрено се зарадваха на предсрочното му освободаване. Тук, в България, имам предвид. Нищо, че става дума за норвежки случай. Амелия, ако иска, може да разкаже по-подробно, и без това сто процента е по-запозната с историята от мен.

Можеш, ако искаш, да потърсиш причините, поради които Роман Полански не може да стъпи на територията на САЩ от десетилетия, въпреки че разполага с подкрепата на милиони фенове.

Щях да спомена и един бая известен немски художник и психопат по съвместителство, в когото все още се кълнат милиони, но се присетих за закона на Гудуин и се отказах.

Така де... Тия хора разполагат с ОГРОМНА подкрепа. Много по-голяма от тази, на която се радва Опиц. Много хора искат тези хора да бъдат признати за невинни. А трябва ли?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 4 guests