Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jun 01, 2010 11:53 pm

Doctor Zhivago на David Lean. Интересно как само няколко години след абсолютния шедьовър Lawrence of Arabia е успял да направи нещо толкова безлично и скучновато. За което спомага и нелепия кастинг, почти никой от актьорите въобще не прилича на руснак, а Омар Шариф е тотално дръвце. Да не говорим как е с поне около 40 минути по-дълъг от необходимото.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Wed Jun 02, 2010 12:19 pm

Бтв, като цяло аз също харесах Агора и особено много камерата при сцените с масовките. Имам 2-3 забележки, но те не променят за мен факта, че филмът ми въздейства.
VMITW!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 02, 2010 1:04 pm

А аз гледах Последният ергенски запой с нагласата, че ще ми е отвратителен и ще прелива от житейски цинизъм и мачистки хумор и като не стана така взе че ми хареса :lol:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Wed Jun 02, 2010 2:19 pm

Morwen wrote:А аз гледах Последният ергенски запой с нагласата, че ще ми е отвратителен и ще прелива от житейски цинизъм и мачистки хумор и като не стана така взе че ми хареса :lol:
АААААААААААр култов е! :lol:
VMITW!

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Thu Jun 03, 2010 11:14 am

I Love You Phillip Morris - много забавно филмче, в което Джим Кери и Юън Макгрегър влизат в ролята на влюбени гейове. Джим играе мошеника Стивън Ръсел, който е уличен в най-различни измами, фалшификации и тарикатлъци, но винаги съумява да се изплъзне от затвора с поредния нагъл трик. По истински случай е. Ако си падате по лиготиите на Джим Кери, не го пропускайте, макар че той отдавна вече се отнася доста по-сериозно към ролите си ;)
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Fri Jun 04, 2010 4:11 am

Prince of Persia - Филма си струва да го гледаш, само ако си мъртъв.:mrgreen:
When in Rome - Този даже не си струва да го гледаш, дори и да си мъртъв. Току виж уживееш и тръгнеш да бягаш, за да се спасиш от нелепата простотия, която представлява този филм. Язък за Кристен Бел. Имаше някакъв потенциал в нея, който тотално рухна.
Leap Year - Непретенциозна романтична комедия, която не вкарва нищо ново в този жанр, но няма и нужда от това. Красиво направен и изпълнен филм. Остави ме с прекрасни чувства. Приличен сценарий, отличен каст, всичко във филма е сработено като добре смазан механизъм. Заедно с The Proposal, мога да си ги връткам, да ми оправят настроението, след като изгледам поредната боза. И Ейми Адамс както винаги е очарователно-перфектна.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Jun 04, 2010 11:56 am

Гледах Irreversible. Нещо не ги разбирам тия филми(него, Антихрист, 21 грама...). Имам чувството че биха въздействали само хора, чието ежедневие е розово и не осъзнават колко гнусен е света. Мен нито ми показват нещо ново, нито ме шокират, единственото което успяват да постигнат, е да ме отвратят.
Look at the darkness...
...around me.

Myers
Commoner
Posts: 29
Joined: Wed Feb 03, 2010 4:36 pm

Post by Myers » Fri Jun 04, 2010 2:17 pm

Малко офтопик, сори, ама ми се прииска да отговоря
dellusion wrote: само хора, чието ежедневие е розово и не осъзнават колко гнусен е света.
Такива хора на този свят няма! Включително султаните на Саудитска арабия и ОАЕ

пък филмите действат различно на различните хора
мен ме отвращава "Ах, тази Мери", примерно
I twist the truth, I rule the world, my crown is called deceit
I am the emperor of lies, you grovel at my feet
I rob you and I slaughter you, your downfall is my gain
And still you play the sycophant and revel in your pain
And all my promises are lies, all my love is hate
I am the politician, and I decide your fate

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Jun 04, 2010 9:57 pm

Новият филм на Никита Михалков е толкова зле. :shock: В смисъл, ТОЛКОВА ЗЛЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: Бях чела разни отзиви, но така и не повярвах докато не видях катастрофата сама.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Jun 04, 2010 11:32 pm

Moon. Oказа се приятна изненада и поредното потвърждение колко силна беше за 2009 за sci-fi жанра. Много силна актьорска игра и добър сюжет, а и е освежаващо да се види филм в жанра, който разчита основно на тези два елемента и почти няма ефекти. Факт е, че е заимствано прекалено явно на моменти от Blade Рunner, Solaris и 2001, но като цяло е достатъчно оригинален, за да не може по никакъв начин да се окачестви като rip-off.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Sat Jun 05, 2010 1:18 am

Аз пък изгледах Mission To Mars и въпреки лошата слава след някои доста добри ревюта в блогосферата очаквах нещо като недооценен/недоразбран експеримент/шедьовър, а той си е просто тъп, скучен, изнасилено бавен и лошо изигран.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Tue Jun 08, 2010 7:49 pm

Нямам много време за филми напоследък, но ще се опитам да дам няколко заглавия изгледани през уикенда:

Vantage Point - интересно замислен трилър с малко обрати и доста гледни точки върху един атентат.
Накрая като че ли го бяха претрупали и естествено добрите победиха, но в началото ми напомни за "Змийски очи" с Никълъс Кейдж - и все пак не останах разочарован :)

http://www.imdb.com/title/tt0443274/

8/10

Пърси Джаксън - още една тийнейджърска поредица започва, с един малко по-различен герой и различен сетинг.
За времетраенето си, ми се видя прекалено натрупан, една след друга се редуваха екшън сцените и като че ли не оставиха място за историята и за самите герои да се разгърнат.
Можеше още по-добре.

http://www.imdb.com/title/tt0814255/

7/10

Чудото на Света Ана - една по-различна военна история поднесена от Спайк Лий, история за доблест, човечност и малко чудеса, съчетани с една сурова картина на Втората Световна през очите на малък отряд чернокожи войници.
Хареса ми.

http://www.imdb.com/title/tt1046997/

9/10

Extraordinary Measures - още една драма с участието на Харисън Форд и Брендан Фрейзър - единият е странен доктор, който разработва ензим за болеста на Помпе (вид мускулна дистрофия, ако правилно съм разбрал медицинската терминология), а другият обикновен човек решен на всичко да запази живота на двете си деца страдащи от същата болест.

Изпълнения на ниво и от двамата актьори и успя да докосне нещо дълбоко вътре в мен, което не се беше случвало отдавна. Явно съм станал малко коравосърдечен :)

http://www.imdb.com/title/tt1244659/

8/10

5 сантиметра в секунда - едно аниме, което ме трогна с чисто човешката и реална история за неосъществена любов и отчуждението, както и всички онези недоизказани мисли и чувства, които понякога таим в себе си, а когато сме готови да ги изречем се оказва прекалено късно и онзи момент е безвъзратно загубен. Препоръчвам го на всички аниме фенове.

http://www.imdb.com/title/tt0983213/

10/10

Защитникът - ужаст, просто ужаст... не съм допускал, че като фен на martial arts movies, бих могъл да заспя на филм с Джеки Чан - е, случи се... Нямаше такава малоумна история и такива дървени бойни сцени, въпреки че изгледах Хонкогската версия, с добавени сцени и алтернативен финален бой (в пъти по-добре реализиран от оригиналната версия) ми беше абсолютно скучен и заспал филм.

Добре, че после Джеки се сети да направи поредицата Полицейска история, та малко да отмие срамното петно във филмографията си от този нелеп опит.

http://www.imdb.com/title/tt0089847/

1/10

Mercury Man - avoid at all costs. Спрях го на 40-та минута, понеже не успях да приема абсолютно дебилната история на този т. нар филм. Пропуснете го на всяка цена...

http://www.imdb.com/title/tt0860462/

0/10

След този филм, смятам да си оправя кино-предпочитанията с Трилогията за Властелина, Grave of the Fireflies, Ong Bak & Hard Boiled :)

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Tue Jun 08, 2010 9:36 pm

The Last Station -добре изигран, често блудкав, обичам Джеймс Макавой и се прекланям пред Хелън Мирън, искам да се оженя за нея!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Wed Jun 09, 2010 12:27 am

Scourge wrote:от класическите американски пробвай на антъни ман някой. той има пет с джими стюърт, дето всичките са прилични.
Тъкмо гледах Winchester '73 и приличен може да го определи, но си беше и доста приятен. Определено личи, че предишните филми на Ман са предимно в noir жанра.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Jun 09, 2010 10:42 am

Изгледах First snow. Не знам кой ме би през главата да го тегля този филм... Оказа се муден, леко скучен, макар и с приятна атмосфера и най- лошото е, че не ми каза нищо ново. Някак стара и експлоатирана идея на нов глас. Ок за убиване на час и половина ако човек е в подходящото настроение.
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 1 guest