Battlestar Galactica - The Official Topic (SPOILERS)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Feb 21, 2009 8:27 pm

Епизод 4х16.

Ужас.

В тоя епизод имаше всичко, което би ме отблъснало от сериала.

Религиозно-мистичен сайлонски крап - дразни ме генерално. Тук все пак беше по-малко отколкото в предишния епизод. Ама то пък и трудно можеше да е повече.

Болтар като гуру на стадо патки - дразни ме концептуално.

Безумно тъпа мелодрама между един мъжки персонаж и два женски - дразни ме кардинално.

На всичкото отгоре основни персонажи са бледи подобия на себе си.

Адмиралът се е сдухал до безобразие, лочи уиски като смок и ломоти сълзливо. В един момент даже му писна да си долива чашата и направо надигна гарафата.

Президентката гледа тъпо и вяло и отронва две-три реплики, колкото да отбие номера.

Старбък се появява за две-три минути, в които не казва или прави нищо смислено, от нея вее скука и досада на талази и всъщност е абсолютно излишна в тоя епизод. Оставам с впечатлението, че са я турили, за да ни припомнят, че и нея я има в сериала.

Ли Адама се мярва даже за по-малко. Още по-излишен.

Целият епизод е още по-вял и смотан от предишния - нещо, което допреди няколко часа не смятах за възможно. В предишния поне имаше някакви интересни разкрития за житието и битието на сайлоните, макар и грубо инфодъмпнати. В тоя на практика нищо важно не се случи според мен (други фенове може да не се съгласят).

Липсват: космически битки, престрелки, сбивания, енергичност, интензивност, съспенс, интересно държащи се и/или говорещи персонажи.



Това, да си го кажа направо, за мен е най-слабият и некадърно поднесен епизод в сериала. Просто няма друг епизод в целия Батълстар, който да ме е оставял раздразнен и отвратен след гледането му. Трескаво стискам палци този да е единственият подействал ми така.



Ако последните четири епизода са на нивото на 4х15 и особено 4х16 - сериалът за мен ще е осран без надежда за почистване. Щото вече сме на финалната права и на такъв етап издънки не са позволени. А 4х16 ми се отрази точно така.

Продължавам все пак да тая надежда, че Батълстара ще получи достоен завършек. Заслужава го, мама му стара!
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
santana
Smallfolk
Posts: 18
Joined: Sun Feb 01, 2009 1:52 am
Location: Някъде
Contact:

Post by santana » Sun Feb 22, 2009 12:45 pm

Този епизод беше едно МНОГО голямо недоразомение. Не ми го побира главата къде им е бил акъла на продуцентите да пуснат такъв епизод, след като остават 4 до края.
Най-лошия епизод за всички времена. Да бяха сложили серия на Дързост и Красота или Далас по-интересно щеше да е. Поне Елън и Каприка щяха да се пооскубят малко. Направо нямам думи. :( :spank:
Поне промото за следващия изглежда по-добре. Явно ще разберем какво е Старбък. http://www.youtube.com/watch?v=FO2qSROG ... annel_page
Image
Всичко, което има начало, има и край

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Feb 28, 2009 8:01 am

Епизод 4х17.

Качеството се завърна! :D

Страхотно напрежение около Чифа и Бумър, чиято любовна история ми е любима заедно с тази на Хило и Атина, които също играят роля в този епизод.

Пълно отсъствие на Болтар. Ура!

Историята на Кара Трейс се развива доста интересно. Чудя се дали пианистът не е баща й.

Леле, олекна ми! След 4х15 и особено 4х16 сериозно се бях притеснил как ще приключи сериалът. Сега надеждата ми за качествен завършек отново нарасна.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Sat Feb 28, 2009 4:15 pm

Днеска гледах най-първия епизод. Много готин, само че май ще трябва да гледам още три-пет-седем, за да схвана повечето от това, за което става дума.

И сега ме е страх да чета темата, щото има спойлъри :P

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Mar 01, 2009 12:41 am

RAT400 wrote:Днеска гледах най-първия епизод. Много готин, само че май ще трябва да гледам още три-пет-седем, за да схвана повечето от това, за което става дума.

И сега ме е страх да чета темата, щото има спойлъри :P
Не знам на кое казваш "най-първи епизод", но имай предвид, че сериалът започва с мини-филм от две части - общо около три часа. Същинските епизоди са чак след това.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Thu Mar 05, 2009 4:54 pm

Абе, първи сезон наистина ли така свършва (Адама кървящ на една маса), или има нещо сбъркано в дисковете ми? :shock:

Щото ако няма... that was one hell of a cliffhanger ending... for a damned SEASON...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Mar 05, 2009 4:55 pm

Баш така свършва, да. :)

И все пак дали не е по-добре да сложиш това в скобите в спойлър таг? :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Thu Mar 05, 2009 5:52 pm

Има предупреждение с ГЛАВНИ БУКВИ в името на темата, та не мисля, че е нужно :)

А за тоя край искам някой да страда.

User avatar
santana
Smallfolk
Posts: 18
Joined: Sun Feb 01, 2009 1:52 am
Location: Някъде
Contact:

Post by santana » Sun Mar 08, 2009 4:45 pm

Последната серия беше затишие пред буря. Всичко си идва на мястото и последните 3 часа Галактика (да се надяваме) ще ни издухат :D
Image
Всичко, което има начало, има и край

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sat Mar 21, 2009 5:32 pm

ЪЪЪЪЪЪъъъъъъъъъъ,само на мен ли ми се струва,че последния епизод не върза никви висящи сюжетни линии?
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Mar 21, 2009 6:32 pm

Ти мани висящите сюжетни линии, макар че наистина е дразнещо. Те обаче бледнеят пред зверската простотия, с която приключва историята, а именно Доктрината Ли Адама.

"Дайте да зарежем всичката си технология и научен напредък и да се смесим с местните неандерталци, за да почнем начисто". Митът на Жан-Жак Русо за Благородния дивак, иначе казано. Научно-техническият прогрес е подтикнал лошотията в нас, избили сме се, затова сега ще се върнем на предисторическо ниво на развитие, щото незнайно защо сме решили, че това е начинът да станем добрички.

Аха. И от неандерталското ниво накъде? Пак натам, където сте били. И пак ще опрете до това, от което сте се отказали. Само дето междувременно ще виете от мъка като помните какво сте зарязали.

Дайте да живеем кратко и в болести и страдания, щото медицината е част от прогреса, пък той развива злото в нас. Затова ли опазиха хлапачката - за да пукне сред лишени от цивилизацията диваци?! Затова ли беше цялата борба за оцеляване - за да се върнат в първобитнообщинния строй?!

Егати безумната нравоучителна тъпня.

И пацифистката надежда в последните минути с многото повторения на сложната система... Повече не мисля да го гледам тоя сериал. А допреди няколко месеца ми беше сред любимите.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 23, 2009 8:29 am

Тъй, знам, че повечето от вас се вълнуват от финала в момента, така че няма да се засегна, ако никой не ми отговори, но аз тъкмо го почнах сезона и изгледах първите четири епизода. По-надолу ще пиша свободни спойлери за тях, предупреждавам :)





За момента много ме кефи как върви сезонът. Кофти ми е леко за ситуацията със Силоните, особено предвид, че в 3 и 4 епизод нямаше нищо по въпроса. Винаги твърде силно съм симпатизирал на 6-ците и Лиобен (а и D'anna, докато я имаше) и никак не ме радва точно те да си взимат, еле па за сметка на другите, които до един са баси скуката.

В началото леко се издразних на смъртта на Кали, после обаче взех доста да се кефя. Не мога да я понасям от началото на сериала и беше крайно време да си ходи. Линията на скритите Силони на Галактика ми е подчертано скучна, както и тази на Старбък, но ше видим как ше се развият. Болтар ми е meh засега също, нещо не съм в настроение за религиозни истории точно в последния сезон, ама явно е неизбежно.

Ах да, Лий в политиката кефи много повече от Лий пилота :)

Довечера продължавам нататък.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Mar 23, 2009 8:47 am

Общото ми впечатление от 4-и сезон (без спойлъри) - до почивката, т.е. в първите 10 епизода е доста добър.

След почивката обаче има само два адски добри епизода. Повечето от останалите на мен ми бяха все по-безинтересни или дори досадни (религиозно-мистичният крап ме дразни мощно).

Оставам с впечатлението, че сценаристите са се наврели в творчески ъгъл и са приключили с общи приказки. Лично за мен развиването на сюжетни линии, които остават недоизяснени е некоректно. Ако трябва сам да си измислям обяснения за сценарни недомлъвки, в един момент губя интерес. А финалният епизод за мен е логически безумен (не самият край, а начинът, по който се стигна до него), но за него си казах мнението със спойлъри в предишния си пост.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Ludmila76
Adept
Posts: 200
Joined: Fri Apr 04, 2008 12:27 pm
Location: Sofia

Post by Ludmila76 » Mon Mar 23, 2009 5:35 pm

passer-by wrote:Ти мани висящите сюжетни линии, макар че наистина е дразнещо. Те обаче бледнеят пред зверската простотия, с която приключва историята, а именно Доктрината Ли Адама.
..Затова ли беше цялата борба за оцеляване - за да се върнат в първобитнообщинния строй?! ...Егати безумната нравоучителна тъпня.
I wholeheartedly agree. Направо ми стана лошо като видях как поеха корабите към слънцето, а оцелелите - в индианска нишка към "почването начисто". И какво стана точно със Старбък? Защо се биха за Хера? знаех си че повече добри сериали имат много слаб последен епизод, ама това ми дойде в повече. После цял ден бях в някаква меланхолична дупка.
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Mar 23, 2009 6:51 pm

Току-що прочетох интервю на Роналд Мур (на френски обаче), от което оставам с усещането, че по някое време след първите три сезона му се е случило нещо тип "Звездите ми го говорят".

Просто първите три сезона все едно са правени от едни хора, а четвъртият - от други. Това поне е моето впечатление.

Обясненията защо става (или не става) едно или друго в края на сериала са издържани в стил "Ами хрумна ми това, не знам какво значи, ама реших да го включа". Или "Решихме да не обясняваме нещата твърде много, а да остане някакъв елемент на неяснота и загадъчност".

След малко ще преведа избрани откъси, че съм на работа.

Ей го линкът за франкофоните.

http://www.unificationfrance.com/spip.php?article6426
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest