House M.D. (Д-р Хаус)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Fri Nov 11, 2011 2:55 pm

Точно последната серия беше тъпа. Иначе съм съгласен за свежестта в новия сезон в сравнение с предишните 2.

Точно в последния епизод се вижда колко са out of ideas. Първо, интересно ми е как ли се чувства лекар като гледа Хаус (ето сайт с грешки в медицината http://www.politedissent.com/house_pd.html), пример ще бъде liver failure при алкохолна абстиненция. Става при злоупотреба с алкохол, не ТОЧНО когато пациента е в абстиненция.

Но иначе, пореден епизод, в който използваха различните нравоучения за симптом (и естествено бяха толкова тъпи да загреят в последните 10 минути, нищо че преди 2 епизода бяха направили същото). Толкова се омотаха в нуждата психологията да царува в сериала, а не медицината, че постоянно създават малоумни сцерарии (преди беше супер, сега не знаят какво правят).

Естествено трябваше Тауб и Чейс да казват "This is House... That's what he does" на азиатката и затвор-лекарката. Нищо че вече в 4 епизода те го опознаха, тук те гледаха като застреляни патки все едно го срещат за първи път.

PS. Taubettes и прохода към Уилсън ме разсмяха поне :D

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Feb 09, 2012 1:27 am

На печелившите честито - този сезон на House ще бъде последен.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Thu Feb 09, 2012 2:25 am

И слава богу! И в този ред на мисли епизодът от този понеделник просто беше изкъртваш - Хаус се завърна с гръм и трясък, дано му измислят и подходящ завършек 8-)
Image

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Tue Feb 14, 2012 10:59 am

herairness wrote:И слава богу! И в този ред на мисли епизодът от този понеделник просто беше изкъртваш - Хаус се завърна с гръм и трясък, дано му измислят и подходящ завършек 8-)
Съгласен съм. Дори се вълнувам наистина какъв ще е финала. Дано е някъв двучасов грандиозен :))))) И да ни шокира.
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Thu May 10, 2012 11:05 pm

Ех, не ми харесва накъде отиват нещата..
Но трябва да призная, че този сезон имаше прекрасни епизоди... Надуваемата секс-кукла, епизодът с Чейс, после с Чейс и Паркър..
Много як финален сезон, да видим и скорошното финале :)
От последния екип обаче с удоволствие бих резнала Адамс, много е скучна като герой, а и не е като напоследък да не е просто за красив фон... Паркър е малък гений гном, обичам я :mrgreen:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu May 10, 2012 11:55 pm

Мда, финалния сезон като цяло изми срама от предните две поредни сезонни бози.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 11, 2012 12:43 am

Аз пък тъкмо го почнах сериала и припърхвам възторжено около средата на първи сезон. Знам, че всички вонят по шести и седми, но като стигна дотам, ще видя.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Fri May 11, 2012 12:58 am

Само да знаеш, че никога не е лупус :mrgreen: Сестра ми май и такава блузка имаше... :mrgreen:
Гениален е Хаус при все по-слабите последни сезони, а и тогава също има няколко проблясъка. Последният сезон си струва гледането на предните, поне на този етап :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri May 11, 2012 1:19 am

Абе след финала на седми сезон за мен ситуацията с главния персонаж е загубена кауза (гледах го заради фенските бурни реакции, иначе спрях по-рано). А и преди това му променяха характера и поведението твърде драстично спрямо ранните сезони.

Ама ще погледна темата като завърши тоя сезон да разбера какво аджеба са измъдрили за баш финал и дали е по-подходящо от финала на пети сезон за край на историята.


П.П. Един път не се ли оказа лупус? :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri May 11, 2012 1:37 am

В трети сезон съм почти сигурен че имаше един лупус :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri May 11, 2012 1:40 am

И аз имах такъв смътен спомен, ама не помнех къде.

Трети, ех... тогава още беше свеж сериалът. Всъщност и неговият финал донякъде ставаше за край на историята.
Last edited by passer-by on Fri May 11, 2012 1:41 am, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Fri May 11, 2012 1:41 am

armageddon wrote:В трети сезон съм почти сигурен че имаше един лупус :)
Има, да, но не помня кой сезон беше..
То със сигурност са го сложили именно заради гаврата - почти всеки епизод се споменава, вече осми сезон, но никога не е това.. :) Даже ако не се лъжа в епизода се изгавриха, че в крайна сметка се е оказало лупус : )
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri May 11, 2012 2:06 am

Напоследък не съм забелязвал да го споменават, но е възможно. От поне 3 сезона изобщо не са ми били интересни пациентите, диагнозите и тн.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri May 11, 2012 7:29 am

Имаше един лупус и за да е по-забавно на представител на статистически най-рядката група хора, която може да го развие.

Иначе аз също мисля че 5-ти сезон си беше супер финал, но продължавам да си го гледам доста редовно, защото Хаус си е ценен герой.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri May 18, 2012 7:17 pm

Хаус на мен ми беше ценен герой, преди да го превърнат в грозна карикатура и на моменти почти антитеза на ранното му "аз" от чудене какво да го правят.

Почти ми е жал за Хю Лори, защото ми се струва, че едва ли ще го харесам толкова в която и да било друга негова роля.

Иначе ей тая компилация ми върна скоропостижно носталгията по първите пет сезона. Може да си ги припомня като приключа със SFU:

10 reasons to love Dr House
http://www.youtube.com/watch?v=vz4uABC4Huc
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests