Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jan 13, 2015 8:51 pm

Никой не го интересува чудният ти лаптоп, не сменяй темата. :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jan 13, 2015 9:08 pm

Не, те са цяла серия втора ръка 6 годишни машини за цялата фирма купени от точно тази лъжлива фирма която оплюваме :)

ма в крайна сметка какво ми дреме - аз както казах 200 лева съм дал (имах си предишни части) си цъкам Battlefield 4 на High 60 кадъра 720p a тези които се самоубеждават, че трябва да налеят 700 лева за да цъкат доволно да си повтарят, че нямат пари и не могат да са геймъри -техен си проблем :).

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jan 13, 2015 9:34 pm

720 ти изяжда целия детайл ениуей, така че все тая дали си на High или не.
Ти сега с каква конфигурация си? Също отсега нататък за всяко твое изявление ще искам скрийн с настройките и FRAPS log or gtfo. :mrgreen:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jan 13, 2015 9:44 pm

Е бате не съм на изпит да се доказвам и да се занимавам с глупости :) Който иска да дойде лично да му покажа - нямам нищо против.

6870 ми е картата, 8 гб рам процесора е G3420 - това е .

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Jan 14, 2015 2:11 am

Конфигурацията е ОК, но с такава система изборът ти е общо взето между средни настройки с прилична разделителна или средно-високи настройки с ниска разделителна. Пак е много по-добре от дърт Celeron с GeForce 440 или E8500 с 460. :mrgreen:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Feb 03, 2015 4:09 am

Цъкам Devil May Cry HD Collection. Преди почти бях минал DMC 3 и бях стигнал може би до средата на DMC, а двойката въобще не я бях пробвал. Интересното е колко по-лесни са ми тези игри сега, въпреки че са считани за доста злобни заглавия. Опитът с Ninja Gaiden и Bayonetta помага доста май...

Реших да карам по хронологичен ред, та 3-ката я минах първа. Както очаквах беше в пъти по-добра от ужасната PC версия, които играх преди години. Играта има доста прилична историйка като за жанра си и персонажите са прилични. Дори младият Данте става по-малко дразнещ към края. Визията е чудесна като за PS2 порт и е доста по-ясно какво млатиш.

Сега играя първата част, която даже ме радва повече в някои отношения. Оръжията са по-интересни и смислени според мен, както и специалните умения. Също левъл дизайнът не вкарва толкова много бекгракинг засега.

Втората част я пуснах за проба от любопитство и в първия момент ми се стори ОК, но около 15 минути ми трябваха, за да се отвратя. Геймплейът е леко отегчителен и дървен, Данте е превърнат в поредния средностатистически геройски архетип, а нивата са по-големи, но ужасно семпли и безинтересни. Как са успели да прецакат толкова неща не знам...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Feb 07, 2015 7:08 am

Минах Devil May Cry. Играта беше страхотна. Началото на този под-жанр на екшън адвенчърите определено е било ОГРОМНО. Единствените слабости на играта са продънената история и ужасното озвучение. Иначе геймплеят, визията (за времето си), музиката и цялостната концепция са невероятни.
Ето какво мисля за поредицата като цяло:
- DMC има най-добрият геймплей и най-добрата музика
- DMC 2 е най-голямото разочарование
- DMC 3 е с най-добрата история и най-добрите босове
- DMC 4 е с най-готината версия на Данте, но уви той се навърта само 1/3 от играта.
Сега остава само да пробвам рибуута, но ме съмнява да мине предишните части. Все се надявам Капком да се върне към тях някой ден.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1953
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Wed Feb 11, 2015 11:02 am

Минах първия епизод на Life is Strange. Страхотна е, но още е рано и не се знае как ще се развие нататък.
А и е на практика още един Dreamfall Chapters.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Feb 11, 2015 1:55 pm

Аз изиграх тия дни Spec Ops: The Line. Няма да коментирам, за да не наспойля някой, но ще кажа само че това е най - депресиращата и въздействаща игра, която съм играл от много време. Повлияна е доста от Heart of Darkness на Джоузеф Конрад и Apocalypse Now, но си има свой подход, атмосфера, сюжет и цели. Ако не сте я играли, направете го. Само предупреждавам, че откъм геймплей постнее леко/доста, в зависимост колко ви харесва сюжета, атмосферата и тематиката, но при все че на 2-3 места мрях доста. Пак едва я докарах до 11 часа. Сега чета една малка книжка с критически анализ на играта, ниво по ниво.
Last edited by Claymore on Wed Feb 11, 2015 9:56 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Feb 11, 2015 5:00 pm

Абе готина е игранта, но е малко по-дълга от нужното и към края ми досади. Но определено си заслужава да се изиграе.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Feb 11, 2015 7:11 pm

каква е тази книжка с анализа?

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Feb 11, 2015 9:56 pm

http://stolen-projects.myshopify.com/pr ... s-the-line
Сигурно и пиратска я има, още съм в началото, та не мога да кажа дали е добро четене на играта, но и да не е, то медиума няма да порасне без да се правят такива игри, и да се пробват геймжурналисти да пишат такива книги.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1953
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sat Feb 21, 2015 2:59 pm

Изпробвам Warframe. От една страна е силно гриндьорски фест с безкрайно биене на едни и същи врази. От друга страна запълва нишата на free to play Destiny for PC, а и има много интересна система за кустомизация на героите и оръжията.
Хем искам да я цъкам, хем ме мързи.
Ще видим.
There are no rules! I'm gonna get you!

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Mar 01, 2015 12:28 pm

Besiege се очертава да стане една от любимите ми игри, дори от малкото което разцъках вчера :D.


http://store.steampowered.com/app/346010/
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Mar 04, 2015 12:15 pm

Ооо да, разкошна игрица, можеш да правиш каквото ти хрумне, стига да спазваш физическите закони естестевено :lol:

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 0 guests