Fallout 3

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Sat Oct 10, 2009 10:42 am

Muad_Dib wrote:Понеже GOTY изданието на Fallout 3 излиза май тази седмица (в краен случай другата) - всичкият излязъл DLC ще бъде в това издание на играта, заедно с оригинала. С две думи - must have за всеки фен е.
За PC ли става дума или за конзоли? Ако е за PC - къде прочете че ще излиза и може ли да се поръча :)
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Oct 10, 2009 10:49 am

pulsar.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Sat Oct 10, 2009 11:50 am

Не го бях видял :) . Мерси, понеделника отивам да си предплатя една.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Oct 21, 2009 2:13 pm

Аз моя го взех - в кутийката има два диска двуслойни + някъкъв наръчник който прелистих набързо и макар да е далеч от дебела книга дава инфо за уменията и фийтовете.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Wed Oct 21, 2009 3:21 pm

Аз моя го взех петък сутринта - още не бяха го разопаковали в Pulsar :D Книжката е едно към едно с тази на оригиналния fallout с 1 допълнителна страница за аддоните. Аз не видях описание на feats след 20 ниво, но ако трябва да съм честен не съм и гледал подробно, направо се метнах на играта.

Иначе на втория диск има само един 2 гигабайтов файл с 5те аддона. Нито ти трябва диск, нито нищо. Всеки който има играта може да си я пачне до 1.7, да помоли приятел който има GOTY edition да му запише файла на някое празно DVD за 60 стотинки и е готов.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Oct 21, 2009 3:26 pm

Пача не е ли автопач?

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Wed Oct 21, 2009 3:41 pm

Не - играта на дисковете не е пачната както се убедих лично. Не прави като мен да инсталираш всичко защото бъгва и не засича адоните ако не пачнеш преди да ги качиш или направо забива пача.

Първо инсталираш Fallout, пачваш с 1.7 от сайта на beteshda (http://fallout.bethsoft.com/eng/downloads/updates.html) с UK пача защото иначе не става, след това инсталираш адоните. Ако пак не ти тръгнат (което е не само възможно, но и вероятно поради "прекрасния" Games for Windows Live) сваляш ето тази програмка - http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=640 и пускаш играта с нея и нямаш никакви проблеми. Даже крашовете намаляват значително.

Ако си играл повече от 5 минути и все още нямаш радио сигнал за всеки от петте адона значи не са тръгнали. Аз нали не чета се усетих че нямам адони някъде на 9 ниво чак, прочетох малко, преинсталирах 2-3 пъти, попсувах малкo, почетох форуми още 1-2 часа, накрая свалих горната програмка и всичко тръгна точно за 1 минута.

P.S. Всичко горенаписано е за PC, ако имаш PS3 или Xbox версия не знам как е.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Oct 21, 2009 4:00 pm

Ами на Xbox360 съм , тъй че инсталацията ми ще протече така:
1. Слагам диск 1 - натискам Y, install to hard drive.
2. Вадя диск 1 , слагам диск 2 , Y , install to hard drive.
3. Пускам играта , Xboxlive я пачва за 1-2 минути автоматично.
4. Играя.


Едит. Поцъках колкото да вляза в Мегатон. За съжаление от абсолютно всичките игри които пробвах точно Фолаут единствено има проблем с графиката - личи си че е резолюцията не стига и макар да е игруема (специално с шрифтовете и надписите нямам проблеми стига да не са надалеч) дразни в близките дистанции.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Apr 11, 2010 7:08 pm

Уф, крайно време е да превъртя и двойката, че тва ми е един от най-срамните пропуски. Сто пъти я почвам и все се спирам малко след селото по неясни причини.

Някакви съвети от хората, които са я минавали? Кои статистики са най-смислени, какво да развивам в началото и т.н.?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Apr 11, 2010 7:59 pm

Много статистики са смислени в зависимост какво искаш да играеш но ако говориш за лесно минаване е друга работа. За всеки случай не вдигай сила на повече от 6 - Голямата броня я прави 10.
Най важните ти статистики са Inteligence и Agility - първото ти дава много повече точки за умения и много повече опции в диалозите и куестите, второто ти дава повече стрелби в бой.
От трейтовете може би най-смислени са Gifted(дава + 5 точки в статистика за сметка на по малко точки за умения , което обаче се изплаща с повече Inteligence) и Finesse (дава критичен шанс за сметка на стандартния демиж което се изплаща богато защото критичен шанс се дава за всеки патрон особено ако добараш перка снайпер). Ако искаш персонаж димпломат може да вземеш Good nature но това ти намаля бойните умения. Small frame също не е зле (дава +1 agility) но пък губиш много точки за носене и всъщост ще имаш проблеми.
От скиловете за тагване - Small guns е нещо като задължителен скил освен ако не играеш персонаж за близък бой. Друг адски полезен скил е speech - дава ти много дипломация и куести. Steal помага за бързи пари.

Ако искаш доказан персонаж ти препоръчвам следното
Сила 6, Персепшън 6, Ендуранс 4, Харизма 4, Интелигентност 10, Агилити 10, Luck 7
Трейтове - Гифтед и Финес
Скилове - Small guns, steal, speech

Перкове - Awareness, Quick Pockets, Better Criticals, Lifegiver, Bonus Rate of Fire,Pickpocket, Gain Luck, Sniper

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Apr 11, 2010 8:24 pm

Мерси, ще тествам така :)

Имам обаче некъв проблем с цветовата гама :/ В началото само бялото вместо бяло беше некви химически цветове, но след един алт-таб ВСИЧКО се наеба.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Apr 11, 2010 8:32 pm

РРС екстра го е казал, аз само ще добавя - снайпер all the way.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Apr 11, 2010 8:33 pm

Моите любими статистики са малко различни.

Най-важният трейт е gifted, на практика ти дава общо 7 допълнителни точки за основните умения в началото без особено забележим trade-off.

Вторият трейт е по личен избор, но аз обикновено карам със Small Frame (+1 agility).

Любимото ми разпределение (предпочитам да карам с добър стрелец, така че малко perception хич не ми стига):

ST - 5
PE - 9
EN - 5
CH - 5
IN - 8
AG - 10
LK - 5

Понякога си туийквам персонажа по различен начин (особено ако е за меле), но най-важното е да се груха повече на perception, intelligence и agility. Luck над 5 никога не ми е трябвал (дори със Sniper пърк) и гледам да нямам умения под 5.

Страничните умения са все тая, стига да имаш и Small Guns, както каза RRS.


п.п. RRS, нещо не ми е ясно какъв точно ти е проблемът с визията на Fallout 3 за 360. Аз нямах никакви възражение точно в това отношение.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Apr 11, 2010 8:39 pm

И аз, и аз! Което ме подсеща - как е за PS3 версията? Щото ми се играе пак, искам да я мина со се добавките (които ги нямаше още като я минавах първия път) преди да е излязла New Vegas, а Бокс ще си купя (и тва ако имам пари де) чак като излезе третият ME, че да си ги изиграя трите в комплект на него.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Apr 11, 2010 8:47 pm

На PS3 е малко по-зле, но се търпи. Махнали са всякакъв Anti-Aliasing (на 360 има частичен 4xAA) и върви по-зле. Иначе след патча за 360 са на едно ниво откъм другите визуални екстри.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests