A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 06, 2013 10:21 am

3.06

Малко по-кротък епизод, но извън един-два неловки разговора, другото си беше пак на ниво, главно Тивин-лейди Олена, Тирион-Церсей и особено монологът на Петир на фона на последните сцени.

Стабилно 8/10.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon May 06, 2013 11:45 am

Страхотен епизод, абсолютно на нивото на предните два, макар и по различен начин. Вместо епични диалози има могъществени филмови сцени - катеренето по стената ме разби, а сцената със Санса и кораба на фона на монолога на Петир е веднъж.

Тоя сезон тича обиколки около предните два.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon May 06, 2013 3:41 pm

Лейди Олена от второстепенен персонаж в книгите я направиха звездата на сезона до голяма степен.
Джофри се надявам да си вземе преди да свърши сезона.

Накрая много ми хареса музиката на фона на разни пейзажи.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Mon May 06, 2013 4:06 pm

Много силен епизод. Няколко сцени, които липсваха от книгите, отклонение от сюжета с Джендри. който според мен е доста разумен. Модификации и при катеренето на стената, определено една от най-екшън сцените в целия сериал! Терминацията на един образ който много ме дразнеше, и Кутрето най-после се поразвихри подобаващо, въпреки че продължава да е твърде "открит и честен" спреямо далеч по-умния си аналог от книгите.
Сцените с Рамзи бяха малко твърде проточени и натурални за вкуса ми, но ох, актьорът играе супер! Въобще, целият епизод много силна актьорска игра, дори от страна на Джон, въпреки че той просто изглежда по-добре на фона на Игрит (която в книгите също ме дразнеше леко).
Единствена слабост - Сам, направо прескочих първите няколко минути.
И хей - макар никой от Фрей да не бе представен, забавно беше да подскажат небрежно, че единият от тях е Лотар Хромия (или както там се казваше) :>
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 06, 2013 8:19 pm

Season 3: Episode #7 Preview

http://www.youtube.com/watch?v=H6zxzL8wLd0
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Mon May 06, 2013 8:43 pm

Направо почна да ми дожалява за Теон...
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 06, 2013 9:39 pm

Между другото лафът на Въпросния Персонаж (който още не е назован официално, Дригане, говорихме за това по-назад :wink: ) към Теон "If you're expecting a happy ending, you haven't been paying attention" си е чиста проба обръщение към зрителите и читателите на тази поредица. :P

Както и играта му с Теон "Познай кой съм". :mrgreen:
Last edited by passer-by on Mon May 06, 2013 9:50 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon May 06, 2013 9:49 pm

Бате, боли го някой, че не са го назовали като всички тука знаем кой е.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 06, 2013 9:51 pm

Е по-назад стана дума, че не е всички, а читателите понаспойлихме небрежно по тая линия.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon May 06, 2013 9:58 pm

Еми се едно - който следи темата, се е оспойлил. Тя тая линия е супер тъпа и излишна ениуей...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon May 06, 2013 10:27 pm

На мен пък ми харесва, мислих че Iwan Rheon няма да го докара на поведение, но доста ме кефи. Прочее, целият епизод беше супер, не ме изкефи че с това противопоставяне между Кутрето и Варис почернят досега сивия Петир, ама нейсе. Връзката между монолога на Кутрето и изкачването на Вала накрая ме довърши, особено с пейзажите. Един вид, Игрит и Джон са изкачили стълбата и са "на върха на света" именно заради връзката повежду си, едно от ненужните според Белиш неща при изкачването в хаоса на обществото :)
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 07, 2013 2:18 am

Ъм, Бейлиш е всичко друго, но не и сив :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue May 07, 2013 3:03 am

Отново перфектен епизод. Сцените около изкачването на стената бяха невероятни - на всичките актьори там им се даде възможност да се докажат и мисля, че се спрявиха страхотно.
Противно на повечето хора тук историята на Джон Сноу и представянето й в сериала си ме кефи доста. Каквото и да мъдри Мартин, не е лошо да има поне един добър стар геройски архетип, който може да оцелее в света на книгите. Честно казано тук даже ме кефи повече, отколкото в самите книги, защото по-скучните моменти с Джон от втората книга бяха далеч по-приятни за гледане, отколкото за четене.

Останалите моменти в епизода също бяха пресъздадени подобаващо. Много ми харесаха тези в Brotherhood-а, както и проявите на Тайуин Ланистър и монолога на Литълфингър.

Сцената със Сам в началото също беше готина. Ако се замисли човек - това е историята на най-безпомощния член на стражата и безпомощна майка с бебе на север от Стената, където бродят ледени зомбита, воините на Манс Рейдър и с някой-друг предател.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue May 07, 2013 8:30 am

Също така, може ли да добавя, че става досадно (не тук, за разни ревюта из Западния нет говоря) единственото, което повечето хора да смятат за най-най-мега-яко в тия епизоди да са вербално надцакващи се дъртаци (или младоци, но най-вече дъртаци), взети извън контекст. We get it, droolbots!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 07, 2013 8:35 am

Е то това са си едни от най-яките моменти, какво се чудиш. Чудесни реплики и чудесни актьорски изпълнения, няма как да не се прехласне човек.

И аз им се кефя доста. :P
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 0 guests