Светът е лудница и всички сме пациенти

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Sun Jan 17, 2016 7:02 pm

Травмирана съм. И се разплаках

Тия дето й нанасят побоя, заедно с всички изроди дето снимат/гледат искам да ги видя как минават през месомелачка, докато ги заливат със сярна киселина. Буквално. Без ебавка. Не ме интересува. Кви са тия изчадия бе?

User avatar
Вашта леля
Scholar
Posts: 128
Joined: Thu Dec 03, 2015 10:29 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Вашта леля » Sun Jan 17, 2016 7:06 pm

Amikae, много гадно видео, ама след първоначалния си шок, аз се сетих и за други подобни случаи, но в България. Учудвам се по-скоро на твоето "WTF" - в смис, ти на самата гадна ситуация ли се изненада, или на това, че биячките са момичета, а операторът - младеж?

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Sun Jan 17, 2016 7:11 pm

Пребиват я, защото се ПРЕДПОЛАГАЛО, че има въшки :shock: :shock: :shock:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amikae » Sun Jan 17, 2016 7:13 pm

Ми аз в моето детство не съм имал подобни случки, нито съм виждал, нито съм чувал за пободни. Виждал съм тормоз, но никога не съм ставал свидетел на такава жестокост.

Най-шокиращото е, че са деца, остави момичета. От къде такава жестокост в тези деца? Това ли са децата на новото хилядолетие?

User avatar
Вашта леля
Scholar
Posts: 128
Joined: Thu Dec 03, 2015 10:29 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Вашта леля » Sun Jan 17, 2016 7:23 pm

Преди няколко години в Пловдив две момичета бяха убили своя съученичка. Причината: според тях тя получавала повече (и незаслужено) внимание от момчетата. Трупът бил оставен на тавана, защото не са могли да измислят как да се отвърват от него. Бил е открит след около седмица, когато започнал да мирише.

Пак преди няколко (не много) години пък вървеше едно видео на русенски момичета, които бият своя съученичка. Тези бяха на открито (изглеждаше като заден двор зад някакви блокове) и доста приличаше на руското видео, само че бутаха главата на жертвата към земята и и викаха "Яж пръст!". Виждаха се поне три момичета, които снимат с телефоните си.

Спомням си и една публикация още от времето на соца (да, на подредения и високонравствен соц!), в която се описваше едно подобно линчуване - група от 4-5 младежи (момчета и момичета) отиват уж на гости на своя съученичка - и следват два часа бой, шамари (един като се измори го сменя друг), плюене по лицето. В един момент някой дал и идеята да проверят с молив дали е девствена, но този който бил накаран да извърши операцията, отказал. Накрая тъпаците се изморили, взели каквито пари и алкохол намерили в същата и си тръгнали. После момичето е правило опит за самоубийство.

Не знам защо разказвам тия гадни истории. Просто искам да кажа, че тези внезапни (дано да са внезапни и да не са свързани с продължителен тормоз) не са нещо необичайно, дори в подредена и наглед напълно нормална среда.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Morwen » Mon Jan 18, 2016 11:44 am

Аз като доста тормозено дете, мисля че това че са деца всъщност не е чак толкова странно. Децата нямат филтри. Част от децата не осъзнават, че като удариш човек може наистина да му направиш нещо, част нямат чувство за пропорционална справедливост - ако някой те е нарекъл глупак, това не е оправдание да му счупиш главата и т.н. Някои никога и не ги придобиват, други с времето осъзнават отношенията си с хората.
При мен главният проблем беше до около шести клас, после като че ли нещата започнаха да се подобряват, а в гимназията имаше само отделни изцепки, при това повечето от сравнително непознати. За сметка на това в малките класове съм била удряна, разбивали са ми носа, докарваха ме до рев редовно, да не говорим за леещата се вербална агресия почти непрекъснато (освен преди контролно по математика, тогава внезапно спираше и подмазването беше на дневен ред). А съм учила все в училища, които се водеха елитни.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Mon Jan 18, 2016 12:13 pm

Бе тия не ми приличат на толкоз малки деца, които не разбират, че насилието е лошо? Побойничките имат тела на минимум 16 годишни, а на тая възраст се очаква да осъзнаваш някои неща. Тия изчадия бяха изпълнени със злоба и не ми приличаха на шестокласници дето не знаят кво правят.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Mon Jan 18, 2016 2:11 pm

https://www.rt.com/news/329263-russia-c ... -students/
Three college women, aged 17 and 18, brutally beat up a girl in a campus lavatory for allegedly having head lice while filming the attack. The video later appeared on the web, triggering a scandal and an investigation of both the perpetrators and college.
The incident occurred on the night of January 11, in the town of Karsun outside Ulyanovsk in the Volga Region, where three female students from a local engineering college had a lasting conflict with another student.
Още по-зле. Това не са деца, при които можем да оправдаем липсата на филтри, които не разбират последствията от удар, а са големи хора, пълнолетни са повечето, а не 12 годишни. А момичето, което така изродски тормозеха е било на 16.

User avatar
Вашта леля
Scholar
Posts: 128
Joined: Thu Dec 03, 2015 10:29 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Вашта леля » Mon Jan 18, 2016 6:25 pm

Не знам, понякога такова насилие избухва внезапно дори при хора, които нямат история на насилнически прояви. Пак в това списание, в което четох за тормоза по времето на соца, имаше описан друг такъв гаден случай, при който една жена, отрудена майка на дете на около 10 години, убива с чадър друга млада жена, бременна в осмия месец. Нито една от двете няма предишна история на насилие, но обстоятелствата показваха, че е имало много наслоени и клокочещи под похлупак негативни чувства.
Не искам да оправдавам тия девойки от видеото и дано да си получат заслуженото наказание. Но все пак съжалявам и тях. Защото при някои хора такива крайни, извънредни изблици се случва да ги треснат внезапно и да отминат, и като излязат от стаята изведнъж да се свестят и да осъзнаят какво какво са направили. И тогава вече идва тежкото, защото няма връщане назад.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Wed Jan 27, 2016 1:26 pm


User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Sat Feb 06, 2016 6:45 am

My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Sun Feb 14, 2016 11:37 am

Саудитска Арабия прати самолети в Турция, говори се за сухоземна операция. За да е ОЩЕ по забавно те в момента нямат пари и са хванти в Йемен. То наистина мина доста време без световна война ама все пак ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Sat Feb 20, 2016 5:52 pm

Така - в момента в сирия се бият едни с други войски подкрепяни от пентагона и от цру. Честито!

http://www.buzzfeed.com/mikegiglio/amer ... .oc8Bzm7Aa
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Sat Feb 20, 2016 11:51 pm

http://www.bbc.com/news/uk-politics-35621079

Кралстовто са си насрочили референдума за излизане от ЕС на 23 юни, много ми е забавно да ги следя ся. Много ксенофобчета се навъдиха след като анонсираха датата, много нещо :lol:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Mon Mar 14, 2016 1:38 am

В Баден Вюртемберг, Саксен Анхалт и Райнланд Пфалц имаха избори и far right боклуците от AFD, които са по-зле от американските републикаци взеха водещи места на местните избори (Второ в Анхалт и трето в БВ и РП). Доста забавно :roll:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests