Кунг-Фу Панда

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Jun 06, 2008 12:12 pm

Kung Fu Panda (2008) 85%
Reviews Counted: 54 Fresh: 46 Rotten:8
Average Rating: 7/10
Consensus: Kung Fu Panda has a familiar message, but the pleasing mix of humor, swift martial arts action, and colorful animation makes for winning Summer entertainment.
Оценките дотук са много добри. Днес излиза там, ние ше почакаме няколко седмици. МНОГО се радвам на инсайд инфото за продълженията. Филмътът спокойно може да понесе 2-3 (при добър сценарий) - и ше е все така приятен за окото.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jun 06, 2008 12:13 pm

shayhiri wrote:
Kung Fu Panda (2008) 85%
Reviews Counted: 54 Fresh: 46 Rotten:8
Average Rating: 7/10
Consensus: Kung Fu Panda has a familiar message, but the pleasing mix of humor, swift martial arts action, and colorful animation makes for winning Summer entertainment.
Оценките дотук са много добри. Днес излиза там, ние ше почакаме няколко седмици. МНОГО се радвам на инсайд инфото за продълженията. Филмътът спокойно може да понесе 2-3 (при добър сценарий) - и ше е все така приятен за окото.

Възможно ли е винаги да си толкова неприятен, когато говориш за негледани филми БАСИ? :roll:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jun 06, 2008 12:15 pm

Muad_Dib wrote:Възможно ли е винаги да си толкова неприятен, когато говориш за негледани филми БАСИ? :roll:
QFT :neutral:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Jun 06, 2008 12:27 pm

Айде най-сетне да почнете да обръщате внимание кога говоря за EyeQ (зрелище) и кога за IQ (сценарий). Първото почти винаги може да се установи точно в трейлърите. Спомнете си как се бяхте натопорчили всичките на Мамутите само въз основа на зрелищния кинотрейлър.

Какво във "все така приятен за окото" не ви се връзва след като съм си казал, че обожавам ориенталската естетика - видна дори в единствен скрийнкап от филма. Да не говорим за всичкото екшън, невинна част от който видяхте в клипа в началния пост. So? :) Пийс.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jun 06, 2008 12:33 pm

Не помня някой да се е бил "натопорчил" за мамутите освен теб. И за зрелището не можеш да съдиш само трейлъра, справка - Терабития.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jun 06, 2008 12:33 pm

....или поредният ти провокативен КРАП, на който някой би се вързал, ако нямаше друга работа.

Сериозно - cut the shit. Не говориш за филми, които не си гледал и ако все пак го правиш се използват изрази от сорта на "предполагам, че...", "смятам, че...", "най-вероятно ще...", "без да съм го гледал, може би..." и т.н.

Докато не спреш никой тук няма да те вземе насериозно.

Освен това си представи, че например сцената в първия пост по темата е единствената бойна сцена във Филма? Докато не си го гледал винаги има такъв вариант, независимо какво и къде си прочел и налинквал.

User avatar
Ludmila76
Adept
Posts: 200
Joined: Fri Apr 04, 2008 12:27 pm
Location: Sofia

Post by Ludmila76 » Mon Jun 09, 2008 12:55 am

Гледах го и ми хареса. Значително по-добър от "Хортън", но не чак като "Ice Age". Наистина има добро чувство за хумор и радваща окото анимация, но когато опре до анимационни филми свързани с бойни изкуства, еталона за мен е "Принцеса Монаноке". "Пандата" е изключително сладко семейно филмче с универсални послания.
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Mon Jun 09, 2008 1:26 am

Къде, ако не е тайна, си го гледала?
VMITW!

User avatar
Ludmila76
Adept
Posts: 200
Joined: Fri Apr 04, 2008 12:27 pm
Location: Sofia

Post by Ludmila76 » Mon Jun 09, 2008 11:04 am

ifadriana wrote:Къде, ако не е тайна, си го гледала?
Руско pre-screening DVD...вече го има по техните торенти (предполагам до ден-два и по нашите)
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Jun 09, 2008 11:26 am

Направо е престъпление да се гледа такава анимация с лошо качество според мен. Аз пък ще си го изчакам на кино. :twisted:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Jun 20, 2008 1:52 pm

И той взе, че дойде. Една седмица по-рано, ако може да се вярва на инфото в Програмата (по принцип не може изцяло) - И БЕЗ ДУБЛАЖ! http://programata.bg/?p=29&l=1&c=1&id=48120

Докато чакаме истината от Ади, порадвайте се на новината. :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Fri Jun 20, 2008 2:02 pm

Лъжа! С дублаж си е, а едната седмица по-рано са предпремиерни прожекции на по-висока цена. Това лято мислим да пускаме такива за няколко филма.
VMITW!

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jun 20, 2008 6:08 pm

Хищници. Кач пара тва?

Неам търпение да го изгледам с добро качество, пък и винаги мое си свала на мп3-то оригиналния звук от филма да си дъни в слушалките докато се гърчите насред морето от малолетни изродчета :twisted: Да знам че ше ме домързи да го правя ма все пак е опция.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Jun 20, 2008 6:25 pm

Вий сте луди ве, хора. :)

ОК, знаете, че аз бях най-унищожителният противник на дублажите, както и че Ади не ме е купила м/увременно, така че можете да ми имате доверие, като казвам, че:

1. Визията в един такъв филм все пак е тонове по-важна от звука.
2. Кинопреживяването, особено при ЯКК филм като Пандата, е незаменимо.
3. Дублажът, ако е направен добре, не само, че запазва оригиналното усещане, ми си е и бонус кеф (защото оригинала винаги можете да си го чуете после). Питайте Мор за лешояда в Хортън.

Не правете отново и отново една и съща грешка. Спомнете си кво стана с Рататуи лани. Казвам какво ще направя аз, вие преценете дали ви устройва, изпробвано е многократно:

1. Отивам на Пандата премиерно.
2. Ако дублажът е добър, хваля Ади. Ако не е, мърморя й профилактично.
3. Отивам пак на Пандата след ден-два.
4. Свалям торент на Пандата (ако има приличен), само колкото да чуя оригиналния звук.
5. Отивам за трети (а ако дублажът не е нетърпим - и четвърти) път на Пандата.
8-) Тва е.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jun 20, 2008 6:29 pm

Ма дайте некоя прожекция в часове дет ше намалее броя на зерглингчетата около нас. Не ми се чака двд версия ся, щом от скапания ts се понакефих на голям екран ше гледам с кеф анимацията щото тва е единственото яко достойнство и тук там лекия хумор. Ма повече от за 7 кинта нйе. :mrgreen:

Spoiler: show
в смисъл ей тия двамата само рулват, останалите са толкоз скучни и безлични, даже не може да им познаеш гласовете. Дори този на Джак Блек :shock:

Image
Last edited by Xellos on Fri Jun 20, 2008 6:37 pm, edited 1 time in total.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 0 guests