Spartacus: blood and sand

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 06, 2010 5:13 pm

ееееееееееееееееееееееееееее :( :( :(

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Apr 10, 2010 4:14 am

Загледах го и аз.

"Мортал Комбат" и "300" с дружни усилия ебават майката на "Рим". :lol:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Apr 10, 2010 1:10 pm

Мдам, после става много благо, само опаткай първите 4 и става бполницата.

Те дори не се опитват да бъдат РИМ< още в началото се разбира, че семейството на батиатус са по-исша класа, това много кефи

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun Apr 11, 2010 2:56 pm

Последният (тоест предпоследният) епизод беше много добър, чак искрен кеф ми донесе :) Като се отпочна героизмът в началото си казах, че вероятно нещо такова ще бъде епиката във втори сезон като почне въстанието. Невероятно, дори Глабер ми хареса - явно актьорът е много добър, защото досега просто го виждах като естествено противен, а той явно не е, защото в този епизод се сдоби с мъжки атрибути :shock:
Предчувствам много отворен край на сезона, но определено си струваше. И а, да. Искам кръв!
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Apr 11, 2010 5:17 pm

ГЛЕДАХМЕ ГО. СЕРИАЛЪТ МАЖЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sun Apr 11, 2010 10:18 pm

Надъха яко последния епизод, определено вдига нивото с всяка серия.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Apr 12, 2010 9:52 am

Последният епизод (въпреки леко изкуственото "докарване" на цялостната ситуация до пред-бунтовна такава) беше може би най-добрият досега.

Въобще аз такъв сериал със само възходящо качество от един момент натам (506 епизод) не съм виждал наистина.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 12, 2010 3:54 pm

Според мен сценаристите доста добре нагласиха нещата за докарване на предбунтовната ситуация.
Spoiler: show
Отначало никой освен Спартак не беше навит да въстава, понеже при неуспех всички минават под ножа, обаче се развиха няколко отделни сюжетни линии, които аргументирано показват защо все повече от робите вече биха имали интерес да си опитат късмета. И то такива, които имат авторитет и могат да повлекат останалите след себе си - например Крикс и треньорът на гладиаторите. И не само те, де - има и гладиатори, които си знаят, че няма да оцелеят дълго на арената, та няма какво да губят. Плюс някои робини покрай ситуацията с изгората на Крикс (поне това се намекна с някои изражения - иначе е по-логично те да си траят, тогава това е било нормата, уви).
Малко като в "Рим" - личният интерес и личните премеждия имат по-мащабни последствия чрез натрупване на няколко ситуации с отделни персонажи, доведени до кулминация.

Остават ли епизоди от първи сезон или това беше и чакаме втори незнайно кога?

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 12, 2010 4:45 pm

Едно нелошо обяснение от Катрина Лоу (Mira) защо сериалът е толкова зарибяващ.

Внимание, спойлъри до 12-и епизод включително!

http://katrinalawspartacus.blogspot.com ... ction.html

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Apr 12, 2010 5:23 pm

Остава още един последен 13-ти епизод от първи сезон, който да се надяваме ще видим тази събота.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Apr 12, 2010 10:10 pm

Благодаря за линка, страшно интелигентно пише мацката, че и с чувство за хумор.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Mon Apr 12, 2010 10:48 pm

В момента гледам епизод 12 и не се сдържах да напиша нещо, което ми хрумна, гледайки 11-ти епизод, а именно:

Хора, как, по дяволите, ви издържат нервите?!! На мен вече ми дойде малко много.

Започва почти търпимо, но постепенно отделни ситуации не изкарваха извън кожата, а насред епизод 11 ми идваше да изкрещя! И как ми се искаше да пречукам онова пишлеме, сина на магистрата! Не е истина как един сериал може почти да ме докара до истерия! Ако продължават с това темпо, ще се наложи да ми преразказвате епизодите, защото не знам колко още мога да понеса. Гнусни, мазни, отвратително мръсни римляни! Уф!!! :evil:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Apr 13, 2010 2:42 am

Ще правят прикуъл докато Анди Уитфилд се лекува.

http://nymag.com/daily/entertainment/20 ... blood.html
Vulture Exclusive: Starz Developing a Spartacus: Blood and Sand Prequel
4/11/10 at 11:40 AM

Vulture has learned that Starz is developing a six-episode miniseries prequel to its freshman hit, Spartacus: Blood and Sand, in order to keep the series' momentum after its star, Andy Whitfield, was diagnosed with non-Hodgkin's lymphoma a month ago and production on a second season was indefinitely postponed. The series (the finale of which airs next week) has been Starz's first original-series hit, averaging a million viewers each week; the network green-lighted season 2 a month before it even premiered, but now, with Whitfield in treatment, Starz finds itself with empty sets, actors, producers, and writers very expensively standing by. A prequel (Gladiator Babies, perhaps?) would keep the sets and creative staff productive, while holding on to the original show's fans. Network execs are now in Cannes at the annual MIP TV international programming marketplace, looking at other options, but this spin-off is looking like a tempting bet to fill their January hole. More as this story develops.
Само един милион зрители седмично?! Хич не е много.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6943
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Apr 13, 2010 9:37 am

За Starz е доста прилично. Не е като да са голям играч, а и това е първа оригинална тяхна продукция.

Дано се оправи Анди по-бързо и нещата да се наредят.

Тая новина обяснява защо Люси Лоулес беше писала в блога си, че края на лятото се канели да снимат пак.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 13, 2010 9:44 am

За брутално неизвестна телевизия като тази (поне за мен, а мисля и за повечето хора тук) това е адски много, а и доколкото знам е някаква допълнително платenа кабеларка, която обаче няма култовите оригинални неща на ХБО...За справка - http://en.wikipedia.org/wiki/Starz_%28TV_channel%29.

А и лично мен зрителите ме вълнуват малко до никак след като шефчетата очевидно са решили да продължат сериали, тъкмо да се поразпространи евентуално word of mouth и още хора да се зарибят.

Аз лично съм заинтригуван силно от идеята за прикуъл, могат да го вържат с основния сюжет много яко, особено ако покажат колко е жалко семейството на Батиат преди Спартак (а и ще върнат герои!).

По това което каза Дафи: наистина идват много негативните неща и цялостната тъга и безнадеждност, но за мен това са само и единствено много сериозни плюсове. Макар да са супер евтини трикове да трогнеш зрителя от сценарна гледна точка, малко сериали/филми въобще са ме карали толкова неистово да ненавиждам отрицателните герои - че дори да искам да им се разбие главата с нещо тъпо и тежко (че дори и да има шанс за това - бонусец:))).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests