A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Mon Apr 25, 2011 9:39 pm

Втори епизод ми хареса повече от първи. Някак вече му свиквам на сериала. Добре се заформят интригите, героите имат повече шансове да блеснат...
Но не спира да ме дразни ужасната актриса, която са взели за Санса... За сметка на това Аря е наистина много яка, много!
But goddamn,
you got me in love again

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Apr 25, 2011 10:09 pm

На мен пък Санса безумно много ме твари и искам да я шамаросам с члена си през лицето... Kоето ще рече, че всичко и е наред. :lol:

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Apr 25, 2011 10:31 pm

Да, продължава да е много добре. Оттеглям си претенциите за отварящите кредити, след като ще разширяват картата (мрънкането за осовната тема си остава).

Обаче аз май ще опитам да чакам да се понасъберат серии, защото така преживяването много се разводнява. Сигурно няма да успея де.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Mon Apr 25, 2011 10:32 pm

Не че тя ми е любият персонаж (не че не ми е, де :P ), но направо се плаша като чета всякакви ревюта, в които хората обясняват какви телесни повреди искат да нанесат на Санса... която в крайна сметка е просто детенце. Всяко насилие над детенца е плашещо :D
Да не говорим, че Санса просто не искаше да нарани никого и съответно понесе последствията от това, защото Лейди беше изкупителната жертва... Докато Джайм чука сестра си и бута деца от сгради, а всички се изреждат да му се кефят... Не че и мен не ме кефи, де, ама пак ми е странно. :D
But goddamn,
you got me in love again

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Apr 25, 2011 11:34 pm

Dr. Horrible wrote:Не че тя ми е любият персонаж (не че не ми е, де :P ), но направо се плаша като чета всякакви ревюта, в които хората обясняват какви телесни повреди искат да нанесат на Санса... която в крайна сметка е просто детенце. Всяко насилие над детенца е плашещо :D
Да не говорим, че Санса просто не искаше да нарани никого и съответно понесе последствията от това, защото Лейди беше изкупителната жертва... Докато Джайм чука сестра си и бута деца от сгради, а всички се изреждат да му се кефят... Не че и мен не ме кефи, де, ама пак ми е странно. :D
Санса е една наивна пикла, която е хлътнала по лайното Джофри, защото е принц. И изобщо не е вярно, че никой не искаше да нарани, защото
Spoiler: show
тя с мълчанието си застана на страната на Ланистърите и съответно това доведе до последствия, докато ако беше казала истината, нито псето щяха да заколят, а навярно и момчето на касапина нямаше да бъде накълцано
.

Между другото детенце, детенце... колко да е детенце. В България още на по 9-10 се чукат, като разпрани, а света на Песента не е от най-меките... Така че е напълно нормално да искаме да и правим лоши работи на Санса. Пък и с това перверзно личице... :evil:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Apr 25, 2011 11:51 pm

Санса е тъпа пичка. Има някакви шансове да поумнее, но дотогава е тъпа пичка, което, както каза Амикае, е достатъчно основание на човек да му се прище да й причини някои неща. Това в книгата. Във филма не ми допада невероятното нагло курветинско излъчване на актрисата, което е напълно различно от кухата олигофренка, която очаквах.

Втората серия много ме нахайпи, да ви кажа. Хареса ми!
Spoiler: show
Макар че сцената, в която Кейтлин тръгна да се прави на Хорейшо и откри дългия рус косъм в подножието на кулата, ме накара да повдигна вежда. :lol: Но все пак, хареса ми и това е положението!
Last edited by Marfa on Mon Apr 25, 2011 11:52 pm, edited 1 time in total.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Apr 25, 2011 11:51 pm

Да, на по 4-5 го закръгли направо...
This is it. Ground zero.

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Mon Apr 25, 2011 11:57 pm

Много британски този сериал, бе! Илин Пейн бе най - емоционалният герой там :oops:
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Tue Apr 26, 2011 12:02 am

Не съм съгласен в случая. Санса взе възможно най-дипломатичното решение.
Spoiler: show
Реално тя не подкрепи Джофри, не каза "Аря лъже", въобще не взе страна. Каза "Не знам, не си спомням". Което беше възможно най-премерно. Защото ако беше подкрепила единия от двамата, щеше да посрами другия пред всички и да стане наистина грозно. Точно тя нормализира ситуацията - преди нея царят каза "Единият ми казва едно, другият - друго. На кого да вярвам?". Тя казва "Всичко се случи бързо и объркано." И царят заключи "Това са деца, бият се, трябва да им се поскараме и толкоз." Ако беше заявила, че Джофри лъже, щеше да е доста недипломатично от нейна страна и въобще адски неприятно за всички. А Хрътката щеше да убие сина на касапина без значение от думите на Санса. Церсей също беше набрала на вълчището и искаше кръв и щеше да я получи, все едно какво беше казала Санса. В крайна сметка нахапаната ръка на Джофри си беше доказателство, че вълчищата нападат хора, и никакви показания нямаше да променят това.
И Санса си е момиченце.
Spoiler: show
В първи епизод Церсей специално я попита. :P
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Apr 26, 2011 4:38 am

Верно беше много як тоя епизод!
Обаче закъде са запрепускали така? Имат още 10 епа, а вече са на първата четвърт от книгата.

Дани си е точно толкова друсана и отнесена от вихъра, колкото и в книгата. Одобрявам развитието с Хал Дрого там. Той е много епичен пич, от него ще стане хубав Конан. :lol:

Санса и аз я мразех в началото, щото е куха стереотипно-романтична пача, но в последствие ми стана много жал за нея. Вече взе да плаща прескъпо за тъпотата си. Не заслужаваше ЧАК такава съдба, баси, само щото мозъкът й е като ония сребристи гладки топки в подлеза на НДК. Тук си е същата овца, не виждам да е нещо по-сметкаджийка или зловредна. Ма нещо актрисата не се справя добре.

А Джофри е толкова явен продукт на имбридинг!!! :shock:
Отгде са го намерили този толкова ужасяващ младеж? Получавам позиви да го ритам в лицето с кубинка, само като се завърти на екрана!

Псенцата са велики, прицвилвам от кеф като ги гледам. Но понеже пробягаха и тая сюжетна нишка, не ни става ясно колко са важни те за децата и как са почти символистично свързани с живота им. Изобщо, целият символизъм тук го е хванала липсата, включая разните многозначителни сънища. За което съм донякъде благодарна - беше ми скучно да ги чета.

Тириън и Аря продължават да ме радват безкрайно. Тая малката не знам откъде са я намерили, ма е родена да изиграе точно Аря.
А Нед колко хубаво се тросва на Робърт! В книгата беше една идея по-сервилен. Тук на Шон Бийн киселата физиономия (докато се разправяха за това как Денерис трябва да умре) ме израдва безкрайно. А Робърт направо почервеня от яд. Някъв кръгъл и червен, прединфарктен...

Нямам търпение да видя следващия епизод!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Apr 26, 2011 10:29 am

И на мен ми хареса епизода. Но каквото и да си говорим - актрисата, която играе Санса е покъртително зле. Въобще не съм я визуализирал така. При такъв каст не разбрам защо се изложили така.
Last edited by Dante on Tue Apr 26, 2011 10:51 am, edited 1 time in total.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Apr 26, 2011 10:43 am

Аз точно така си я представях.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1652
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Tue Apr 26, 2011 11:04 am

И ние го изгледахме сутринта, разкош беше :) Санса и Джофри ме дразнят неимоверно, което си е съвсем в реда на нещата за мен :) Тирион мнооого ме кефи, Аря също, изобщо съм много доволна от актьорите като цяло :)
Това пътуване на Кейтлин нещо ми се губи, лоша работа, колко неща съм забравила. И не знам какво бъркат всички Джон и Роб, като за мен Роб си прилича с Теон (който има точно толкова противна мутра, колкото съм си представяла винаги) :lol:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Apr 26, 2011 11:13 am

Джон и Роб са близнаци, Теон не съм го видял още, има един, който се чудя дали е Теон, или Джори Касел, но залагам на втория - доста неприятен тип.

Втори епизод не съм го гледал още, де.

МОЛЯ ВИ СЕ КАЖЕТЕ, ЧЕ РЕГАР НЕ Е ПЛАТИНЕНО-РУС, ТОВА УНИЩОЖАВА ЦЯЛАТА КНИГА :(
This is it. Ground zero.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1652
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Tue Apr 26, 2011 11:31 am

Теон е този, дето се беше засилил да убива вълчетата в първи епизод. Поне така си мисля де, но май и името му споменаха тогава. А това с косите ми се губи отново... Срам! А съм чела книгите два пъти :oops:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests