Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Dec 23, 2010 2:25 pm

Ебаси , много зле :evil:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Dec 23, 2010 2:48 pm

Marfa wrote:Преди малко повече от час ме ограбиха в автобуса. Измъкнаха, без да усетя, дълбоко заровено портмоне. Факири. Имаше 40 кинта, но и 40 стотинки да бяха, си бяха мойте пари. И ми е тъпо. Личната ми карта седи отделно, та оцеля. 40 цирея да й излязат дано на тая, дето ме подреди така.
А стига... Как нищо не усети? И как никой нищо не видя? Аз вярно, че не пътувам отдавна с автобуси, но ако видя някой да прави такава гадория, директно му зашивам един шамар още докато бърка. Деба и гадовете! :twisted:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Dec 23, 2010 3:27 pm

О, със сигурност си имат схеми, при които вероятността да ги видят е много малка. И за съжаление май се активизират около празниците. Марфе, много е гадно, знам:( Ама не го мисли много, няма смисъл, за съжаление.
dellusion wrote:
Morwen wrote:Аз искам да споделя, че е много тъпо като мислиш някой за мил гей, а той в крайна сметка се окаже настъпателен хетеросексуален...
Уат :) ?
Ми няколко пъти като закъснявах за работа се возих с един таксиджия, който изглеждаше доста приятен за приказка, беше много арт и говореше едно такова плавно и с извивки, като мой бивш колега, който беше открит гей. Та, аз си го нарочих или за гей, или поне някак за безопасен хетеросексуален. И, както казах, човек можеше да си говори много хубаво с него за пътувания, за това как се правят бижута, разни такива неща. След което той ми обясни, че е женен, Още по-хубаво, нали. И после внезапно започна да ме сваля и дори да ме чака сутрин там откъдето понякога взимам такси. Не е агресивен, леко е ласкаещо, но някак изведнъж разговорите станаха голямо клише и леко лицемерие, като го смятах за гей беше толкова по-хубаво. Сега се опитвам да не закъснявам, а като закъснявам гледам да си взема такси по-бързо.


Искам да попитам всички - има ли някой друг проблем с глава, само когато пие вино, дори да е съвсем малко? Нарочили са ме, че си внушавам, а аз някак си го чувствам много невнушено... Почти всеки път след като пия вино (в смисъл дори да е половин чаша) ми се доспива и вие свят, след чаша вече ме боли глава... И аз все си викам, че не може да е истина, то виното е благороден алкохол... и последния път съотношението беше чаша и половина вино : ден и половина главоболие. Може да е имало и примено недоспиване към картинката, но беше много трагично.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Dec 23, 2010 4:04 pm

Ми напълно е възможно просто да не ти понася, Морвич. :(
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Dec 23, 2010 4:14 pm

Писах ти по-подробно и във ФБ - аз имам точно същия проблем, без виенето на свят, но с явно главоболие - ала само от червено вино. Обикновено след една чаша. Поне го имах, понеже вече избягвам червено вино.
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Dec 23, 2010 4:30 pm

Благодаря много, Жоро:)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Thu Dec 23, 2010 6:02 pm

А може и наистина да си внушаваш. Примерно аз като вляза в една точно определена книжарница и ми се завива супер брутално свят, в което няма никакъв смисъл и не мога да намеря никакво що годе разумно физиологично обяснение.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Dec 23, 2010 6:59 pm

Пръскат против хлебарки с нещо, към което си алергичен:)
Ми може, но някак е твърде постоянно и се случва, въпреки, че аз не се сещам за него или че въобще не го искам. В смисъл, аз по-скоро правя усилия да си внуша, че не ми действа като видя вино пред мен, но в крайна сметка се оказвам с канско главоболие. Бтв, мисля някой ден да го пробвам опитно. Една вечер вино, една вечер твърд алкохол до постигане на същото количество и една без никакъв. Една алкохол преди ядене, една след и т.н.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Dec 23, 2010 7:52 pm

Морве, пробвай с някво хубаво вносно вино. Аз от българските получавам зверски киселини и драйфам - от няма и една чаша. Не знам с кво ги тъпчат, ама ме трови. Няма да се учудя ако тебе те удря в главата. Виното на дядо ми, примерно, няма тоя ефект. И разните италиански, испански и френски, които съм пила - също. И тука в Канада пробваме някви - изобщо не ми се случва тая случка.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Dec 23, 2010 7:55 pm

Лошото е, че и с виното на баща ми ми се е случвало, но май не беше чак толкова зле, може да пробвам пак.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Thu Dec 23, 2010 8:11 pm

Morwen wrote:Пръскат против хлебарки с нещо, към което си алергичен:)
Обмислял съм такава възможност, недостоверна ми се струва, прекалено по часовник се случва... и освен това световъртежа ми се струва като да е трудно да се получи като алергична реакция.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Dec 23, 2010 8:38 pm

Може да е от осветлението. На мен ми се случва в разни големи магазини със силни луминесцентни лампи да ми се вие свят. Особено ако наоколо има много хора и огромни поредици рафтове, наредени с неща, които трябва да се видят. И на панаирите на книгата ми се случва това.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Dec 23, 2010 9:02 pm

И на мен ми се случва, когато има гадно осветление и освен това плочките по пода са подредени в определена конфигурация. Бе как да ви обясня - едни такива дребни плочки, някак вълнообразно подредени. Не мога да ги фокусирам, луминисцентната светлина ми реже погледа просто и ми призлява в резултат.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Dec 23, 2010 9:07 pm

Мхм, мхм - разни специфични шарки и форми могат да те направят да се чувстваш като пиян и като насложиш и светлината към тях...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Dec 23, 2010 9:30 pm

Amikae wrote: А стига... Как нищо не усети? И как никой нищо не видя? Аз вярно, че не пътувам отдавна с автобуси, но ако видя някой да прави такава гадория, директно му зашивам един шамар още докато бърка. Деба и гадовете! :twisted:
Ми така. Беше натъпкан догоре, блъскахме се, лангъркахме се - райска обстановка за джебчиите. Все пак още недоумявам как го постигна - чантата ми беше плътно стисната под мишницата и пр. Много усилено подозирам една от малсинството, която отлежаваше до мен, ма кво от тва? :( Веднага си блокирах картата, подадох заявка за нова и тъй нататък. Все пак се радвам, че от години имам навика личната ми карта да седи на съвсем друго място, че просто само това ми оставаше - да се обяснявам с полицията. Бе мани. Дано да остане в старата година това и напред нещата да са по-свестни. :?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests