iShit

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jul 04, 2012 10:02 pm

Да споделя един дребен забавен ташак с Маковете тука. Начи, сега ползвам един по-нов модел с Мак ОС Х 10.6.8. И откакто съм на него, като си пусна принтера получавам някъв ерър OPC-end-of-life месидж. На стария ми Мак го няма и си принти като пич. То и с тоя си принти като пич, само трябва да пренебрегна месиджа. Та ровнах в нета да видя кво става с тоя принтер в крайна сметка и се оказва, че проблемът е масов за всякакви принтери при работа с Мак ОС Х 10.6.8. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Jul 05, 2012 1:54 am

Що не минете на Линукс, ами се тормозите с тоя маковски булшит?

В тази връзка, преди няколко месеца си взех новия iPad и колкото и феноменален да е дисплеят, толкова по някое време ми се иска да взема един чук и... То бива простотии в софтуера, ама някои направо минават границите на нормалното.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jul 05, 2012 3:02 am

Щото шефът е Мак фенбой и това купува и настоява да ползваме. То добре, че на интелските Макове може да се сложи и Уиндоус и Линукс. Аз си имам и собствен работен лаптоп с Уиндоус и Линукс, че преди бях на едно антично ПауърПЦ, с което беше БОЛКАТА. Та не издържах и си взех сама лаптопа, щото оня не пожела да чуе воплите ми. После като видя лаптопа се почувства гузен и ми даде някъв по-нов интелски Мак, ама след дъжд качулка. :lol:

Донякъде го разбирам за манията му към Мак (шефа това). Тея компове си идват с инсталирани юникс терминал и Х-терминал и ако желаеш, можеш да изпълняваш и фигури от висшия пилотаж с тях. Оскъдния софтуер за Мака е лесен за инсталиране. И влудяващ за ползване, ама по някое време се свиква. Ако ползваш тоя компютър само като офис машина и за връзка с разни клъстери, е повече от достатъчен. За домашна употреба е безкрайно зле. Но пък Линукс си е ебал капаците откъм инсталация на софтуер - трябва бая да разбираш, за да можеш да се оправиш там. На шефа не му се занимава с мрънкащи град студенти и съответно е обзавел цялата група с Макове. Постдоковете, които ни пишат софтуера и ни дундуркат личното клъстерче, иначе са си наслагали Линукс по машините масово. Ама те са някви еволюирали такива - ние сме все още простосмъртна паплач... :lol:

У нас сме бойкотирали всички продукти на Епъл в тоя ред на мисли. Ще си купя някой от тях в мига, в който Епъл си оправят маркетинг политиката и започнат да ги продават за суми, които наистина заслужават.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jul 05, 2012 8:07 am

На работната ми среща онзи ден тук в Барнс§Ноубълс беше особено тъжно как бях единственият от двайсет души с Деллски лаптоп, а не с Макбук :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jul 05, 2012 8:13 am

armageddon wrote:Всмисъл че all-in-one PC наистина няма на пазара, освен ако не пропускам нещо в идеята на тези с touchscreen-a, което ми се вижда безумно - тъчскрийн на настолен компютър.
не знам за какво е цялото прехласване по AIO
надявам се не сте забравили:
Spoiler: show
Image
This is it. Ground zero.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Jul 05, 2012 2:53 pm

Moridin wrote:не знам за какво е цялото прехласване по AIO
надявам се не сте забравили:
Spoiler: show
Image
Айде, айде. Ползваш ли лаптоп постоянно? Да? Then shut up :P

А и шансът да ти се прецакат точно тия малки неща е минимален. Обикновено гърмят хардове, дъна и т.н., също както при лаптопите.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sat Jul 07, 2012 9:28 pm

Scalpel. Sponge. Magic Wand!

Xellos
Moderator
Posts: 20327
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jul 18, 2012 10:14 pm

Apple патентова изчезващия скрол

http://it.dir.bg/news.php?id=11593785
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Xellos
Moderator
Posts: 20327
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Aug 07, 2012 10:35 pm

„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Aug 25, 2012 11:54 pm

The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Sun Aug 26, 2012 12:01 am

The Dragon wrote:https://plus.google.com/u/0/11447689228 ... 46srfbqg6G


Муахахахахахахас :)

Хахахахахааааааааааааа. Тотална оливка :lol:

Пък аз тъкмо попаднах на това във фейсбук:
Spoiler: show
Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 26, 2012 1:43 am

Тва ми изглежда като фотошоп...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Aug 26, 2012 10:48 am

Но това не е:
Spoiler: show
Image
Лично от мен е снимано и мога да потвърдя, че наистина е това, което изглежда, макар да не можаха да ми обяснят защо. Само изглеждаха и се чувстваха много неудобно от въпроса ми защо са купили 80+ макове.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Aug 26, 2012 11:30 am

В Америка нямат други компютри принципно
а и Епъл правят добър (макар и скъп) хардуер, Майкрософт (все още) не правят.
This is it. Ground zero.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Aug 26, 2012 5:57 pm

Няма абсолютно нищо странно в тази снимка. Apple правят най-добрите all-in-one PC-та, ОСОБЕНО ако търсиш такива с екрани на по-високо ниво. Слагането на Windows с boot camp е повече от нормално и е честа практика, когато софтуерът в определена организация е предназначен за Windows, но искат premium хардуер. И Microsoft, и Apple нямат нищо против практиката.

В Америка нямат други компютри принципно
What...??

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 0 guests