Кунг-Фу Панда

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Fri Jun 20, 2008 6:37 pm

shayhiri wrote:
1. Отивам на Пандата премиерно.
2. Ако дублажът е добър, хваля Ади. Ако не е, мърморя й профилактично.
3. Отивам пак на Пандата след ден-два.
4. Свалям торент на Пандата (ако има приличен), само колкото да чуя оригиналния звук.
5. Отивам за трети (а ако дублажът не е нетърпим - и четвърти) път на Пандата.
8-) Тва е.
Леле, защо ти трябваше да го правиш тва бе, Алекс? Как точно очакваш да си затрая?? Точка по точка:

1. Отиваш, да, защото ти го дължа, а аз държа на думата си.
2. Ади НЕ Е ПРАВИЛА дублажа, Прооптики не е правила дублажа, той се прави в оторизирано от Дриймуъркс студио под изцяло техен контрол, така че няма какво да ме хвалиш или да ми мърмориш.
3. Само тази точка ми хареса.
4. Как можа да ми го кажеш ей така? Думата "торент" е обидна за религиозните ми схващания и по дефолт сърцето ми се къса при споменаването й :evil: .
5. Става.
shayhiri wrote:Ади не ме е купила м/увременно, така че можете да ми имате доверие .
Тва даже няма и да го коментирам :)
VMITW!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jun 20, 2008 6:39 pm

ifadriana wrote:1. Отиваш, да, защото ти го дължа, а аз държа на думата си.
Сигурен съм, че не САМО аз съм чудовищно любопитен за тая точка :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jun 20, 2008 6:41 pm

Попиваме всяка твоя дума Алекс :mrgreen:.

Ех, ако можеше да се преборите вие да праите дублаж. :D
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Fri Jun 20, 2008 6:53 pm

Roland wrote:
ifadriana wrote:1. Отиваш, да, защото ти го дължа, а аз държа на думата си.
Сигурен съм, че не САМО аз съм чудовищно любопитен за тая точка :shock:
Абе май се само ти :wink:
VMITW!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Jun 20, 2008 6:59 pm

:lol: Ади, душата, слушай сега, това е просто стандартната ми процедура за хубава анимация. Може би са се получили двусмислия в конкретния случай. По точки:

1. Премиера означава като го пуснат на нормална цена по кината, в смисъл - при първа възможност.
2. Тва беше добро уточнение, да. Макар че съм сигурен, че ще искаш да знаеш как се приема дублажа. Но щом нищо не зависи от теб, наистина няма смисъл от персонална интеракция. Ти така или иначе никога няма да промениш политиката си за повсеместен дублаж. Така че ще се огранича с евентуалната похвала, била тя и незаслужена. :)
4. Защо си затваряш очите/ушите за ужасяващия факт, че ЦЕЛИЯТ ФОРУМ е принуден да гледа торенти точно заради дублирането на филмите? Смятат, че нямат друг избор. Аз съм ЕДИНСТВЕНИЯТ, който казва, че ще го гледа в този вид един-единствен път, насила и само заради звука - и то след поне 2 гледания на голям екран, за да не си развалям удоволствието. И си правя труда да предложа този модел на всички останали, защото ми е гадно да гледам как се лишават изцяло от кинозрелището.

Сега разбрахме ли се? :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Fri Jun 20, 2008 7:06 pm

Алекс, не си правя никакви торентни илюзии, просто те моля да се въздържаш да слагаш името ми в един пост, заедно с тази думичка. Комплекси бе, "душа" :wink:

Ако наистина си толкова любопитен да разбереш какво и как мисля на тема торенти, някой друг път, когато не ме мързи мога и да пусна топик по въпроса, но не виждам що да занимавам хората с моите си възгледи.
VMITW!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Jun 20, 2008 7:09 pm

И целият форум е около 93% отбг кино публиката, нали?
Имахме една шибана тема около 30 страници в която Ади се опита да обясни доста пъти с кратки едносрични думи, че шибаните анимации без дублаж не пълнят салоните, кината не ги искат и не печелят колкото с дублаж. А две версии паралелно по кината било кошмар да се пуснат(цитирам по памет).

Ся за теб парите могат и да растат по дърветата, но повечето хора трябва да си вършат работата за да могат да се подпишат на един лист хартия в края на всеки месец. И БГ разпространителите точно това правят.

А затова защо полваме торенти и как ги ползваме и колко пъти гледаме свалените неща, надали можеш да дадеш обосновано мнение.

А за твоята загриженост за нас останалите лишаващи се от кинорелището - благодаря, но си я задръж за тебе.

А предпремиерата на Пандата от другия петък ли е?
ifadriana wrote:Алекс, не си правя никакви торентни илюзии, просто те моля да се въздържаш да слагаш името ми в един пост, заедно с тази думичка. Комплекси бе, "душа" :wink:

Ако наистина си толкова любопитен да разбереш какво и как мисля на тема торенти, някой друг път, когато не ме мързи мога и да пусна топик по въпроса, но не виждам що да занимавам хората с моите си възгледи.
Едит: пускай я. Много ще е забавно защото ми се е приспорило на тази тема :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Jun 20, 2008 7:14 pm

ifadriana wrote:Алекс, не си правя никакви торентни илюзии, просто те моля да се въздържаш да слагаш името ми в един пост, заедно с тази думичка. Комплекси бе, "душа" :wink:

Ако наистина си толкова любопитен да разбереш какво и как мисля на тема торенти, някой друг път, когато не ме мързи мога и да пусна топик по въпроса, но не виждам що да занимавам хората с моите си възгледи.
Разбрах те идеално, всичко точно.

А възгледите ни относно пиратството най-вероятно напълно съвпадат. Просто няма положение, при което да гледам кинофилм на компа (за първи или за десети път), ако мога да видя същия в кината - така бих се лишил собственоръчно от едно от любимите си преживявания. (ДВД-та, виж, не купувам - но тва е щото нямам плеър и телевизор и защото няма филм освен DC на ЛОТР и Небесно Царство, който бих гледал на малък екран повече от веднъж. Като си купя домашно кино и Блу Рей плеър, ше е точно заради тия две заглавия. :D )
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Jun 26, 2008 10:19 pm

Нарочно не пуснах превю, шото не исках да се повтарям дословно (и доцифрено :wink: ) малко по-късно. :mrgreen: Та ето ви направо ревюто - единствената разлика е, че вече съм гледал филма.

Първо да похваля шоуто преди премиерата. Бяха момчетата, сред тях някои приятели, от клуба за "персийско" кунг фу - и се справиха страхотно. Много подходящо надъхване за точно тоя филм. 8-)

Кунг Фу Панда по анимационни показатели, за да съм максимално ясен:

История: най-слабото място, доколкото не може - а не се и опитва - да избяга от клишето. Като изчистено клише с тежък пародиен уклон, обаче, си работи безупречно. Просто това трябва да очаквате. (Аз отново се бях изкушил да си изградя в главата нещо малко по-сериозно.) Също така можеха да се вкарат още 15-ина минути преди кулминацията - сега всичко свършва неприятно бързо. Тай Лунг (лошия), По (пандата) и двамата учители (Шифу и Уугуей) са интересни образи, макар и шаблонни. Останалите са по-скоро схематична масовка.

Хумор (така любимите ви "лафове"): доближава се до най-добрите. Има доволно физическа комедия (ала легендарната Айс Ейдж саблезъба катерица Скрат) и бая смешни муцуни/лицева анимация (но не чак колкото в Рататуи). Често дразнещите в други филми поп-кълчър референции тук за щастие са ограничени в пародираната тема. Диалогът бива, но ше трябва да чуя оригинала, за да знам колко точно. (Дублажът с нищо не ме впечатли - нито лошо, нито добро.)
на човешки език: търкалял съм се от смях голяма част от филма, както и пълната зала наоколо, от децата до големите; ше се хареса на всички

Визия: отново не може да има сравнение с невероятния реализъм на последните Пиксари (Рататуи и Уоли) или Хепи Фийт, но не е и тва целта. Изпипана е точно колкото трябва, за да предаде неописуемата стилизирана красота на Изтока в едва ли не всеки кадър. А такава тема си кефи максимално и на ниво концепция.

Екшън: тук очаквано няма конкуренция, тъй като е първата маршъл артс анимация (можеха и по-рано да се сетят, баси :roll: ); макар че в Хепи Фийт пък имаше уникални, спиращи дъха преследвания.

Като цяло 9/10, за да съм универсално обективен. (Аз лично и десятка мога да му дам, дори само заради визията и екшъна - а и по другите линии си е достататъчно добре, за да не пречи. Но предпочитам да я запазя за Уоли, дал бог.) Задължително групово ходене на кино. Много кеф, МНОГО смях. :D И мен ме чакат още поне два пъти.

А после и продълженията, вече работят по историята на втора част. :wink:

Специален бонус за музиката, Цимър е в свои води. (Помните саундтрака на Последният самурай, нали? Може би единственият филм (наред с Нарнията, донейде), на който третият път в киното ми беше главно заради музиката. :D )

Черешка за всеки, който се усети като мене кво животно е Шифу. :mrgreen:

И да изчакате да свършат надписите, ей. :wink:
Last edited by shayhiri on Thu Jun 26, 2008 10:45 pm, edited 2 times in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jun 26, 2008 10:27 pm

в арената са го баннали a замундата също :)
Торенти- ядец.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Jun 26, 2008 10:41 pm

Е ше го отбаннат, има време. (Аз така или иначе проверявам оригиналното озвучаване чак след второто гледане на кино.) В София излиза другия петък, заедно с Ханкок.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jun 26, 2008 10:45 pm

shayhiri wrote:Е ше го отбаннат, има време. (Аз така или иначе проверявам оригиналното озвучаване чак след второто гледане на кино.) В София излиза другия петък, заедно с Ханкок.
като се замисля че версията там снимана от телефон! и е на френски се чудя кой глупак ще седне да гледа пиксели големи като ямболска любеница и жалки субитри после ще пуска иронични коментари по форумите каква "д***ня" е филма и как не може да разбере защо го хвалят хората :wink:

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Jun 26, 2008 11:07 pm

в арената са го баннали a замундата също :)
Торенти- ядец.
Не е като да го няма на всички възможни външни торент тракъри. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jun 26, 2008 11:13 pm

Demandred wrote:
в арената са го баннали a замундата също :)
Торенти- ядец.
Не е като да го няма на всички възможни външни торент тракъри. ;)
да ама потенциалната аудитория от арената и замундата чака- сега щат не щат - ще идат да кино ако искат да гледат :)

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Thu Jun 26, 2008 11:45 pm

Е, с риск да получа мощно освиркване, БРАВО момчета! Тва е за колегите ми, които са се справили с горепосочените торенти пак :lol: :lol:
VMITW!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest