Политическа коректност и толерантност

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6474
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Nov 19, 2009 1:16 pm

Може и да е фактор расата - сега, ако, примерно, ти трябва бял статист за филм, няма да наемеш негър или азиатец. Важи и обратното, де...
Бтв, с расизма се преиграва особено брутално по отношение на киното. Виждал съм изказвания, че "Манастирът Шао Лин" бил расистки филм, защото нямало негри в него. Това сериозно. Или пък че "Street Fighter" със Сони Чиба е расистки филм, защото единственият негър бил лош. Или... Ясно. За всеки филм могат да се намерят подобни коментари.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Nov 19, 2009 1:49 pm

И ето как се стига до негъра Орфей. Бе аз се подписвам под онова изказване на Амелито, за вас не знам.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Nov 19, 2009 2:26 pm

Почти невъзможно е да имаш нещо против негрите и едновременно с това да намираш някой негър за най-симпатичния и свестен човек.
Ам, не може да ги мразиш и в костите и да смяташ негър за страхотен. Но е съвсем възможно при все него да смяташ, че принципно негрите са бедни прости работяги примерно.
Иначе задължителният негър във филмите е пълна простотия, нали...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Thu Nov 19, 2009 10:01 pm

За мен е по-интересен въпросът дали трябва да сме толерантни с нетолерантните и ако не сме не ставаме ли ние нетолерантни.
Last edited by Strelok on Fri Nov 20, 2009 2:23 pm, edited 1 time in total.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Nov 19, 2009 11:07 pm

Marfa wrote:Ми ето например: мен не ме кефи принципно идеята за чернокожо гадже. Ся, ако се появи някой чак пък толкова голям хубавец, може и да спре да бъде фактор расата на противоположния пол, но инак просто не си падам по негри и индийцоподбни. Ся кво, да мра ли?
Не, ама ако бяхме американци, от нас щеше да се очаква да те гледаме осъдително и шокирано, доколкото разбирам...

А под изказването на адашката (Amelia) на предишната страница се подписвам с две ръце и два крака.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
simple_stupid
Sorcerer
Posts: 353
Joined: Sun Jun 12, 2005 3:22 pm

Post by simple_stupid » Thu Nov 19, 2009 11:19 pm

Morwen wrote:Симпъл, ти пък толерантно изместваш фокуса от толерантността и политическата коректност (които, нека повторим, не са еднакви) към това какви според теб били защитниците на толерантността.
А второто - интересно и иронично е, но аз пак не разбирам каква теза доказваш с цитатите.

Morwen,
както знаем, всичко започна в темата за "Споделяне"...
Нямал съм ни идея, ни мерак да отварям нова тема, или пък да се задълбавам в дебри и дебати за толерантността и политическата коректност. Видях че
Xellos wrote:Днес е Международният ден посветен на толерантността. :mrgreen:

и сигурно даже нямаше да забележа и нищо нямаше да изкоментирам, но точно четях "Страхът от варварите" на Цветан Тодоров
http://www.book.store.bg/p37252/strahyt ... dorov.html
и поради прекалена насъбрана емоция и нерви покрай многото толерантно левашки изхвърляния и глупотевини в нея, сглупих да отвърна тук със задочен "Поздрав" на този "Ден на толерантността".
Просто кофти стечение на обстоятелствата...

Онзи ден съм дал тези три примера, които се отнасят според мен до толерантността, днес бих дал други. Нищо не променя. Но явно казват нещо, очевидно провокират, и доказателство е, че стана приказка... Лично аз никаква теза не доказвам, защото никаква теза не съм формулирал; което не идва да рече, че теза нямам, просто не е нито мястото, нито имам време наистина сериозно да обсъждам това (пак казвам, че не съм искал и не съм повдигал тази тема); Развитие на темата, поне що се отнася до участието от моя страна, се дължи на някакво несъгласие на многоуважаемия Vash с фактите, които съм пуснал. Инак, аз вече с неговата теза, за по-доброто на лъжата от искреността, категорично не съм съгласен.

Сега,
щото наистина много мога да се обяснявам, но не мисля, че ще е интересно, а и вече съм имал опит тук с приемането на мои дълги излияния, мисля да спра...

Само ще отбележа, че днес наистина разбирам колко е по-добре да има Ден на толерантността, и да си роден на 16 ноември, , отколкото да си роден на днешната дата, 19 ноември... ( когато покрай играта на Звездите има Рожден Ден и моя скромна милост :oops: ) и цялото прогресивно човечество да чествува с теб ... Деня на тоалетните

Днес е световният ден на тоалетната
http://www.vsekiden.com/?p=61202
:lol: :lol: :lol:
Ако така ще постъпваш,
нищо не би постигнал,
а хората ще го нарекат глупост.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Nov 19, 2009 11:45 pm

Strelok wrote:За мен е по-интересен въпросът дали трябва да сме толерантни с нетолерантните и ако не сме не ставаме ли ние нетолерантни.
Отличен въпрос. Точно покрай него имаше навремето една патаклама тук на религиозна тема. Аз и още няколко души се изказахме остро за религиозните фанатици и бяхме заклеймени като нетолерантни, защото, видиш ли, всеки имал право да изразява мнението си, дори много настоятелно като някои християнски деноминации в САЩ и отделни европейски държави, да не говорим за мюсюлманите по ислямските държави, и това било нещо нормално и трябвало да му се дава пространство на изява.

Демек схващането, че Земята е кръгла и се върти около Слънцето трябва да съжителства мирно с това, че Земята е плоска и е център на Слънчевата система, да го кажа опростено. Или еволюционната теория трябва да съжителства с креационизма и двете да се преподават на равни начала...
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Nov 20, 2009 12:02 am

Всичко зависи от дефинициите на толерантност, нетолерантност и човешки права.

В моята е нетолерантност да престъпваш човешки права. А престъпването на човешките права НЕ Е ТВОЕ човешко право, така че протестирайки срещу него, ние не сме нетолерантни.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Nov 20, 2009 1:12 am

Симпъл, имах предвид последния ти пост, не първия.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Nov 20, 2009 10:36 am

passer-by wrote:
Strelok wrote:За мен е по-интересен въпросът дали трябва да сме толерантни с нетолерантните и ако не сме не ставаме ли ние нетолерантни.
Отличен въпрос. Точно покрай него имаше навремето една патаклама тук на религиозна тема. Аз и още няколко души се изказахме остро за религиозните фанатици и бяхме заклеймени като нетолерантни, защото, видиш ли, всеки имал право да изразява мнението си, дори много настоятелно като някои християнски деноминации в САЩ и отделни европейски държави, да не говорим за мюсюлманите по ислямските държави, и това било нещо нормално и трябвало да му се дава пространство на изява.

Демек схващането, че Земята е кръгла и се върти около Слънцето трябва да съжителства мирно с това, че Земята е плоска и е център на Слънчевата система, да го кажа опростено. Или еволюционната теория трябва да съжителства с креационизма и двете да се преподават на равни начала...
Наскоро бях чел че в Холандия са забранили публичната критика на мюсюлманството и ако те гепят да го правиш - ше лежиш. Такива неща ме карат да бъда силно нетолерантен в някой случаи :).
Look at the darkness...
...around me.

Xellos
Moderator
Posts: 20327
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Nov 20, 2009 2:20 pm

„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Nov 20, 2009 3:05 pm

dellusion wrote:
passer-by wrote:
Strelok wrote:За мен е по-интересен въпросът дали трябва да сме толерантни с нетолерантните и ако не сме не ставаме ли ние нетолерантни.
Отличен въпрос. Точно покрай него имаше навремето една патаклама тук на религиозна тема. Аз и още няколко души се изказахме остро за религиозните фанатици и бяхме заклеймени като нетолерантни, защото, видиш ли, всеки имал право да изразява мнението си, дори много настоятелно като някои християнски деноминации в САЩ и отделни европейски държави, да не говорим за мюсюлманите по ислямските държави, и това било нещо нормално и трябвало да му се дава пространство на изява.

Демек схващането, че Земята е кръгла и се върти около Слънцето трябва да съжителства мирно с това, че Земята е плоска и е център на Слънчевата система, да го кажа опростено. Или еволюционната теория трябва да съжителства с креационизма и двете да се преподават на равни начала...
Наскоро бях чел че в Холандия са забранили публичната критика на мюсюлманството и ако те гепят да го правиш - ше лежиш. Такива неща ме карат да бъда силно нетолерантен в някой случаи :).
Това искам да го видя някъде написано. Звучи прекалено ужасяващо за да е истина.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 20, 2009 3:07 pm

passer-by wrote:
Strelok wrote:За мен е по-интересен въпросът дали трябва да сме толерантни с нетолерантните и ако не сме не ставаме ли ние нетолерантни.
Отличен въпрос. Точно покрай него имаше навремето една патаклама тук на религиозна тема. Аз и още няколко души се изказахме остро за религиозните фанатици и бяхме заклеймени като нетолерантни, защото, видиш ли, всеки имал право да изразява мнението си, дори много настоятелно като някои християнски деноминации в САЩ и отделни европейски държави, да не говорим за мюсюлманите по ислямските държави, и това било нещо нормално и трябвало да му се дава пространство на изява.

Демек схващането, че Земята е кръгла и се върти около Слънцето трябва да съжителства мирно с това, че Земята е плоска и е център на Слънчевата система, да го кажа опростено. Или еволюционната теория трябва да съжителства с креационизма и двете да се преподават на равни начала...
А недей да изкривяваш каквото спорихме тогава.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Nov 20, 2009 4:05 pm

The Dragon wrote:
dellusion wrote:
passer-by wrote: Отличен въпрос. Точно покрай него имаше навремето една патаклама тук на религиозна тема. Аз и още няколко души се изказахме остро за религиозните фанатици и бяхме заклеймени като нетолерантни, защото, видиш ли, всеки имал право да изразява мнението си, дори много настоятелно като някои християнски деноминации в САЩ и отделни европейски държави, да не говорим за мюсюлманите по ислямските държави, и това било нещо нормално и трябвало да му се дава пространство на изява.

Демек схващането, че Земята е кръгла и се върти около Слънцето трябва да съжителства мирно с това, че Земята е плоска и е център на Слънчевата система, да го кажа опростено. Или еволюционната теория трябва да съжителства с креационизма и двете да се преподават на равни начала...
Наскоро бях чел че в Холандия са забранили публичната критика на мюсюлманството и ако те гепят да го правиш - ше лежиш. Такива неща ме карат да бъда силно нетолерантен в някой случаи :).
Това искам да го видя някъде написано. Звучи прекалено ужасяващо за да е истина.
Мда, сигурно е било някъв булшит, щото не мога да намеря никъде потвърждение.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Nov 20, 2009 4:16 pm

http://en.wikipedia.org/wiki/Geert_Wilders#Cases - сигурно това имаш предвид, ама не са го осъдили още, а и той май е отишъл бая отвъд просто "публична критика на мюсюлманството".
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests