Абсурдистан, един бе ти достоен зарад тях!

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 09, 2007 10:37 am

Еми много са, всеки селянин идва тука зема кола на изплащане и кара. "Мноо яко кат те пита момъка - къде беше тва "Славянска беседа"?" Тва е единствения начин и некой циганин да земе кола де. хем кара хем пари изкарва. Не че лошо де, д асе оправят. Ма при положение че се мразят и ебават един друг по цел ден, пък после кат се случи нещо такова изведнъж мноо единни стават. Само щото свикнаха да демонстрират "сила". Ще им се незнае и тарикатите нагли. Не им е безопасна професията, ма всеки мое да му се случи същото и насред улицата. И кво ше направи държавата точно в случая?

Си турат преграда кат толкоз страшно, ма нали трее те да си я платят.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Feb 09, 2007 10:41 am

Ами аз друго чух, но както и да е, няма да навлизам във флеймуор тука :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5774
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Feb 09, 2007 10:43 am

Е кажи де, ние да не сме таксиметрови шофьори че да ти се нахвърлим :twisted:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 09, 2007 10:43 am

Тъй де, те нема да не се оправат.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Feb 09, 2007 11:09 am

Как ли пък не, да разсмивам и аз Кадафи. Тее се бачка освен тва. Ако не се тръшна пак.
Кселоса се оказа мъдър, пак. Бях се навил уж да ходя на събитието, но като слушах заранта въодушевената водеща по БТВ - майко мила :( Как спонтанно ще приклякам, ще мърширувам мълчаливо и ще правя жестове на адорация, обаче за друго няма да протестирам... Като ми звънне гсм-а го гледам нервно да не би пак да ми напомнят да изразя спонтанно съпричастието си. Тука от махленското училище всеки божи ден даскалиците от началното си пращат питомците да събират подписка за освобождаването на сестрите. То бива натегации, но такова чудо и по татово време го нямаше. Хубава кампания, но българска :(

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5774
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Feb 09, 2007 11:10 am

За шествието, колкото и да е странно, ми се промени мнението след като гледах сутринта по телевизията същото предаване :) Досега го смятах за много голяма глупост без всякакъв смисъл освен да отвлича вниманието от истинските проблеми по този случай. Мина ми обаче мисълта, че може би това е единственият начин да се покаже на нашите политици (не на задържаните сестри, Либия, международната общност и космоса като цяло, а именно на нашите политици), че има една тълпа хора, на които им пука и които най-сетне са се сетили да искат действия и резултати. Знам, че всъщност не е така и тази тълпа хора не съществува, а е събрана изкуствено от непрестанното дуднене на наговорилите се медии, които се водят организатори - иначе щяха да се съберат много по-рано, когато бившите правителства пропускаха възможност след възможност да направят нещо по въпроса. Обаче, знае ли човек, може нещо у тия хора да се пречупи като се съберат на едно място и да се почувстват тълпа. Тълпа, която може да иска и може да действа. Политиците ни са показали, че това е единственото, което може да ги накара да се размърдат - доказаха го и тази сутрин с реакцията си към таксиметровата блокада.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 09, 2007 11:24 am

Еми тълпата... и нейното IQ не са добра идея. Нищо че повода може да е добър, от опит видехме до къде стигат нещата. Иначе похвално де съпричастни сме им в мислите си. Иначе времето хубаво за разходка, жалко че трее пазим кревата днеска.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Feb 09, 2007 11:43 am

Това за шофьорите е безумие. Какво общо има парламента. С тази фирма която работих в Бургас, всяка кола си има паник бутон, следи се в реално време по GPS къде е с точност до 10 метра и шофьорите са задължени на всеки курс да докладват и да съобщават докъде. Там инциденти няма. А това да затвориш центъра на софия по добре да не го коментирам че ми прикипява.

Шествието за Либия е голяма глупост. Това е едно измиване на ръцете - за да може после хората да си кажат - ние направихме нещо. Отидохме веднъж на протест.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Fri Feb 09, 2007 11:52 am

Подгрепям Драгън за шофьорите - какво искат от парламента, не мога да разбера. Вместо това, да ходят да протестират пред МВР и полицейските управления защо още едно убийство ще остане неразкрито. Но у нас явно целта е да се показва сила, иначе не ти обръщат внимание, което е адски тъпо. Аз питам, а обикновеният човек, който няма тълпа нахакани мъжаги с коли около себе си какво да прави, когато за пореден път го оберат, да кажем? Но явно толкова и държавата ни заслужава уважение.

Колкото до медиците, аз няма да участвам в това шествие главно защото се вдигна някаква огромна медийна история. Наистина, Гибли е права, че така хората могат да покажат, че все пак им пука, за разлика от повечето ни политици. Но ми става гадно, защото повечето хора в това шествие са също толкова без собствена позиция, колкото и да кажем онези, които протестират срещу Натура 2000. Ето, откъсът от онова предаване (по повод шофьорите) си го показва много ясно - подкрепят, ама не са сигурни точно защо.

Просто като се вземе предвид манипулацията при повечето протести, аз не виждам особено голяма разлика, както при медиците, така и при Натура 2000, да не говорим за пенсионерите вчера, след като толкова лесно паднаха в капана на Болен и почнаха с ексцесиите. Просто у нас няма достатъчно развито гражданско общество и почти всеки протест е манипулиран по един или друг начин - къде по-грубо, къде не толкова.
This signature is not yet rated

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Feb 09, 2007 12:20 pm

Ами и аз го подкрепях шествието. Даже си виках - какво, ще споделя съпричастието си, ще се видя с приятни хора, ще седнем после някъде на приказка. Но след като четвъртата власт (бля) :? ми разясни как точно ще си изразя спонтанността - мерси.
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Feb 09, 2007 12:36 pm

Освен това, още според римското право посегателството над твой невинен гражданин е casus belli - няма шествия с прикляквания тука 8-)

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Fri Feb 09, 2007 1:20 pm

Да де, но не виждам как измършавелият ни флот ще стовари десантни части в Либия. :)

А иначе лично на мен шофьорите не ми причиниха никакво неудобство - и без това всеки ден се налага да вървя от Орлов мост до ЦУМ...
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Feb 09, 2007 6:30 pm

Да де, но не виждам как измършавелият ни флот ще стовари десантни части в Либия. Smile
Съгласен. Проблемът е, че инициативата се поде от независимата преса. Същата, която ми обяснява колко дрогиран съм бил февруари 97 като "комендант" на Горубленската барикада (боже, и аз комендант :lol: ), докато ми трепереше под лъжичката да не би някой побеснял тираджия да смаже дете, както щъкаха по магистралата. Същата, която ми показа колко лош бил Костича, щото си говорел с теменужките и напротив - колко гот е Монката, дето синята кръв просто му капе изпод мишниците, същата дето ме облъчва ежедневно със секси темето на Бойко в американски кадър, на фона на пързалящи се тинейджърки, която ме занимава със зъбобола на Маргин малкия и клаустрофобията на големия такъв, и ми къса нервите със заглавия от сорта Пиян водач на катафалка млати с манивела нищо неподозираща вдовица. Ами да вземе същата тази преса, викам, вместо да ме учи на гражданско поведение, да ми публикува черно на бяло, след като плащайки сума данъци, чрез свои упълномощени представители, съм подписал пакта НАТО и плащам солидарно за миротворни мисии - какви точно права, освен задължения произтичат за мен и съгражданите ми от това членство? Да се знае просто. Защото верно порових и нищо по-конкретно освен "Да гарантира свободата и сигурността на всички свои членове с политически и военни средства в съответствие с принципите на Устава на ООН" не намерих.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Feb 09, 2007 8:52 pm

Говорете каквото си искате, но мен този молебен (по тв-то го гледах) си ме просълзи.

Аз съм си впечатлителен де, и на Последния самурай дори бях така :)
This is it. Ground zero.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 09, 2007 9:01 pm

Е молебена сам по себе си бива. Сам по себе си. Самичък. За сметка на това бакшишите показаха егати пауъра и си издействаха доста неща веднага. Са ясно че не мое да остъклим Либия, ма малко поне резултат да имаше тва мероприятие извън България та да му се радвам и аз.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests