Пратчет!

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jan 23, 2004 6:36 pm

Ditto на Мат, освен дето Еманципирана магия ме кефи, Баба беше още само нормална смотана вещица, не Мноу Яката Супер Всезнаеща Коза, коят си знаем от късните книги. И бтв еманципираността по принцип трябва да се преследва с трион и сърп (дори самият феминизъм, който е просто нахално тъп, не е толкова досаден колкот бабките, които плямпат за 'бе нал ги знаеш мъжете там, космите по гърдите и т.н.'), обаче в комбинация с изключително дразнещото арогантно до болка самочувствие на Баба, кърти стената.. използвайки ноктите ми, докато дращя по нея безутешно, искам да кажа.
Те затва и Сюзан, де. Ма изобщо нещо по-дразнещо от арогантност нема, освен глупостта, макар че там със състрадание го преживяваш. За съжаление Баба не е достатъчно тъпа, това поне Пратчет ни е спестил. За разлика от Сюзан, де, тя е и тъпа.

Ринс ме дразни само с тая нагласена страхливост, иначе е супер пич, и бтв не бих имал НИЩИЧКО против някоя книга с него, без един тон философии, дето - ако и много яки - вече ги знам наизуст, ами пълна с безсъдържателен абсурдистки хумор. Тва е истината :р
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jan 23, 2004 6:59 pm

Мда, напълно съгласна с това за Ринс, искам само да добавя, че освен всичко друго Сюзън не харесва и то най-отявлено Котки!Image Ся, тя и Баба не ги харесва, ама то нея човек принципно може да я разбере, след като трябва горкичката да дели цяла държава, пък била тя и малка, с коте като Грибо, обаче Сюзън си няма никакво оправдание! Нито едно! И освен това Баба поне обича кози, за Сюзън поне досега няма такива смекчаващи вината обстоятелства ImageImage А относно Ринс - за съжаление само при него се появява Коен, а аз си го обичам него.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Jan 23, 2004 10:23 pm

Abe, sega az da sum kazal che ne haresvam Rincewind? i ostanalite magosnici? ne sum, da go pod4ertaq debelo. Mnogo si me kefqt daje. Licho mene knijkite za Rinso ne me kefqt, no toj geroq si e mnogo qk. Samo deto naprimer mi omruzna vuv vsqka edna da spasqva sveta. edinstvenata koqto popada izvun tova pravilo e Interesni Vremena, i maj4e i Posledniq Kontinent (kato ve4e otbelqzah i 4e dvete me kefqt nqj-mnogo). Kato ednata e kultova samo i samo zaradi Koen, a drugata me izkefi naj-ve4e sus Kenguroto, pove4koto magosnici i sreshtata s Rincewind. Inache lafovete i v dvete sa solidno po malko, otkolkoto v drugi knigi na pratchet, osobeno vuv veshterskata poredica si kefqt. I baba si e daje mnoo qka, vupreki 4e lelq si mi kefi pove4e. Magrat si e pi4ka (ako i da e mokra kokoshka ot vreme na vreme) a Agnes (za sujalenie) ima oshte mnogo hlqb da qde, dokato stane malko po dobur obraz. No puk ima potencial za razvitie!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Jan 24, 2004 12:31 pm

В случая с Агнес май по-добре за нея би било да понамали хляба или даже изобщо да го спре, вместо да го яде Image. Ама иначе, как да нямало лафчета в "Интересни времена"?! Въх, недей тъй бе!!! Има си и то много, има и много култови моменти вътре, мола ти са!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Jan 24, 2004 7:09 pm

Армагедон, ти направо ме застреля ти казвам. Нямало много лафове в "Последния континент" и "Интересни времена"? :roll:
За мен само от престоя на магьосниците на острова на Бога на еволюцията има повече яки смешки отколкото във всичките книги за вещиците. Само като си спомня неща като
"-Опитвам си да си припомня как се познава колко е часа по Слънцето"
-На твое място бих поизчакал, сега слънцето е твърде ярко, за да видиш стрелките и числата"(цитат по памет) и почвам да се хиля. А "Интересни времена" е може би единствената книга, на която мога да се смея с глас на абсолютно всяка страница.
Явно вкусовете са ни силно противоположни... :D
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Jan 26, 2004 7:00 pm

Az puk sum si se smql sus pulen glas purviq put kato chetoh Veshtici v 4ujbina, ta 4ak majka mi idvashe i me pitashe dali ne sum bil po4nal da otka4am ...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jan 26, 2004 7:45 pm

Бе Вещици в чужбина специално беше доста смешна, ама магосниците рулират :) Бтв мене Последният континент по ме кефеше и именно острова на Бога на еволюцията беше култов :) Моментът с хлебарката ;) Бтв друг еталон за супер-смешна книга ми е Дядо Прас
This is it. Ground zero.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5266
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Jan 26, 2004 8:01 pm

Има ли ги магьосниците няма как книжката да не е много смешна, те просто са култови пичове. :) Само Сребърната Орда е на тяхното комедийно ниво.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jan 26, 2004 8:04 pm

А на мен Дядо Прас ми е първия Пратчет и оттогава като се зарибих напрво ме тресе анстиненцията га си го нямам:( Искаааааааааааааааааам!!!! Искам нов Пратчет бе!!!! Искааам!!!!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Jan 26, 2004 10:35 pm

Na mene puk purviq Pratchet mi beshe imenno Veshtici, a v ostanalite knigi pove4e ot lqfovete za tikvite (ot Witches Abroad) i Pesenta na Jodina ot Maskarad, pove4e me kefi samo Sreburnata Orda, osobeno ako ot Posleden geroj, kudeto Evil Harry & his stupid henchmen prosto ruliraha!

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Wed Mar 10, 2004 6:12 pm

Май и на мен поредицата за Вещиците ми е любима! Леля Ог просто е култова. А и Смърт е невероятен! Най-якото му е, че се появява във всяка книга! Да живее Смърт!!! :D

А "Добри поличби" ми се стори като резюме на повечето книги от Света на диска. Но и тя беше много яка!

Въобще, Пратчет ли е, все ще се намери нещо хубаво - я някой лаф, я някой култов герой, я някой мътен проблясък философия ...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Mar 10, 2004 7:31 pm

Е, как пък "Добри поличби" да е резюме на Диска? От много гледни точки мога да го видя, ма от тая - не, странно ми се видя такова твърдение. Но тива не пречи книжката да е култова де:)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Mar 10, 2004 11:39 pm

Хммм, наистина определено странна гледна точка. Сега, вярно, книжката е култова от всякъде, но пък точно от тази гледна точка .... Вярно, имаме си Четиримита Конници, които направо издухаха Дисковите си варианти, може би с изключение на Смърт, но пък то си е естествено, но освен тези, Анатема и Агнес Нит, лично аз не намирам други допирни точки.

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Thu Mar 11, 2004 10:35 pm

През цялото време имах усещането,че чета нещо познато. И много неща ми напомняха за Света на диска, но сега не си спомням нищо конкретно. :(

А кой идиот е решил да сложи корицата от "Посестрими в занаята" на "Добри поличби"? :? То бива дебилизъм, ама това вече ...

fentazi_fen
Smallfolk
Posts: 8
Joined: Wed Mar 10, 2004 12:05 pm

Post by fentazi_fen » Fri Mar 12, 2004 12:34 pm

Хъмммммммммммммммм,как ти звучи това: The art of the Discworld

The City Watch, including Vimes, Carrot and Angua, the three witches - Granny Weatherwax, Nanny Ogg and Magrat Garlick - and the denizens of the Unseen University Library, not forgetting the Librarian, of course: they're all here in sumptuous colour, together with the places: Ankh-Morpork, Lancre, Uberwald . . . And Terry Pratchett himself will provide the words to every picture, while Paul Kidby occasionally steps out from behind his canvas to describe what influences his choice of subject matter and where he gets his ideas from.THE ART OF THE DISCWORLD will be a 112-page large-size hardback to sit alongside Pratchett and Kidby's bestselling THE LAST HERO. No Discworld fan will want to be without this beautiful gift book.

Книгата ще бъде издадена на 2 септември 2004.
kirilica iz not det

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests