Политическа коректност и толерантност

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Fri Nov 20, 2009 5:42 pm

Ами направил е някакво доста грубо клипче(който иска може да потърси името му в нета и ще го намери), но пак си му е право и ако го осъдят ще се създаде доста неприятен прецедент. В Европа и други примери могат да се намерят, макар и по-малко известни. Например в Италия баща, пребил дъщеря си за "неприлично държане" не бил осъден, за да не се предизвикват мюсюлманите... Като цяло никога не бих защитавал пол. коректност сама по себе си, просто, както казах, мисля че е по-малък проблем от откритата нетолерантност, която често се случва в страни като нашата, например.
БТВ на онази статия за раненото момче написах коментар от сорта на "Жалко, дано не се случват такива неща повече" и за половин час получих -8...

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Nov 20, 2009 10:56 pm

Добре де - защо не се приеме директива - на запад от босфора никакъв ислям. Problem solved. И това го мисля сериозно.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Nov 20, 2009 11:14 pm

Що не се приеме директива ли? Щото е невъзможно :) И едва ли го мислиш сериозно :)

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Nov 20, 2009 11:25 pm

Всъщност го мисля. Исляма няма място в Европа. Имаме си достатъчно проблеми с християнството и то при положение, че то е полуопитомено вече. Когато емигрираш в друга държава нямаш право да искаш да ти зачитат твоята култура.

Edit: Знам че звучи гадно, но напоследък съм много вбесен от супертолерантността на ЕС към силно крещящите малцинства. Писна ми ебати. Не съм длъжен да им уважавам религията, вярата и културата. Ако искат уважение да го заслужат. Не е нещо което се дава даром.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Sat Nov 21, 2009 2:29 am

The Dragon wrote:Не съм длъжен да им уважавам религията, вярата и културата. Ако искат уважение да го заслужат. Не е нещо което се дава даром.
Абсолютно.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Nov 21, 2009 2:39 am

Не си, но не може да им забраниш да си почитат който там бог си почитат като минат на запад от Босфора. Това вече е ограничение на права и нетолерантност. Нека си имат комюнитито, традициите, квито там храмове си правят и т.н.

Иначе за другото съм съгласна - аз искам да мога да кажа на всеослушание, че Мохамед може да го духа, щото така мисля, и да имам правото да го нарисувам на картинка как изнасилва анално Германия или Франция, примерно. Без да трябва после да се влачим по съдилища и да се пуцаме. Те ми серат на науката всекидневно ениуей - ма не съм скочила да им забранявам да си вярват в Корана. А, ма ха! Така ще съм политически некоректна, но не и нетолерантна. За политическата коректност се разбрахме вече, че е абоминация.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Sat Nov 21, 2009 6:56 am

Хаха, Франция и Германия заслужават да бъдат "изнасилени" заради това което правят с Европа. Иначе като стане дума за политическата толерантност е ясно че навскякъде на запад освен в България това си е факт - може би един ден и ние ще се приспособим, но засега не виждам надежда. Иначе то след като и англичанин го осъдиха за това че прехранвал кучето си и щял да го умъртви, какво остана вече от политическата толерантност. Няма вече милост, това е Европа на безивестни фигури като Вон Румпой, ще стоим и блеем като телета отсега нататък. (точно като Бойко) Иначе исляма дали има или няма място в Европа е без значение - той вече Е в Европа, тъй че освен ако не искаме втори Холокъщ по-добре да се съобразяваме а не да се правим на дървени философи... :))
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

Xellos
Moderator
Posts: 20327
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Nov 21, 2009 9:14 am

http://vbox7.com/play:b3e7401c :mrgreen:

Хрис, те там скоро сигурно ше карат Алдим да не ти вика "Жено" ами вагиноканадке :mrgreen: Не че го виждам да вика жено де ;)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Nov 21, 2009 9:56 am

Edit: Знам че звучи гадно, но напоследък съм много вбесен от супертолерантността на ЕС към силно крещящите малцинства. Писна ми ебати. Не съм длъжен да им уважавам религията, вярата и културата. Ако искат уважение да го заслужат. Не е нещо което се дава даром.
Баси! Голям респект за теб!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Nov 21, 2009 10:22 am

<трол>
@Samail - а кой е казал, че не искаме? Все пак с модерните средства можем да го направим доста по-евтино и ефикасно.
</трол>

@Амелия - а какво става когато религията и традициите нарушават правата на други човешки същества? Жените в комюнитито ти например. И тогава ли имаш право на вярванията си, църквите си и ритуалите си? Аз като програмист съм леко бинарна персона - ако нарушиш нечии права и ти нямаш никакви.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Sat Nov 21, 2009 11:34 am

Samail wrote:Хаха, Франция и Германия заслужават да бъдат "изнасилени" заради това което правят с Европа. Иначе като стане дума за политическата толерантност е ясно че навскякъде на запад освен в България това си е факт - може би един ден и ние ще се приспособим, но засега не виждам надежда. Иначе то след като и англичанин го осъдиха за това че прехранвал кучето си и щял да го умъртви, какво остана вече от политическата толерантност. Няма вече милост, това е Европа на безивестни фигури като Вон Румпой, ще стоим и блеем като телета отсега нататък. (точно като Бойко) Иначе исляма дали има или няма място в Европа е без значение - той вече Е в Европа, тъй че освен ако не искаме втори Холокъщ по-добре да се съобразяваме а не да се правим на дървени философи... :))
Това е най-безмисленото мнение, което съм прочитал за 2009.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Nov 21, 2009 11:40 am

Spoiler: show
Image
For the win!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Nov 21, 2009 11:54 am

Мисля, че всички сме съгласни с това, че Европа вече отива доста отвъд прекаляването със съобразяването с разните малцинства и традициите им. Тоест, не мога да разбера следното: не би ли следвало процесът да е двустранен? Ми отиваш с цялата си рода в коренно различна страна с коренно различна култура и вместо да се съобразяваш с мястото, където си се нанесъл, държиш всички да се съобразяват с теб. Идиотизъм безграничен. Са, ако в твойта родна страна е част от културните традиции да биеш жената по три пъти на ден, в страната, в която си мигрирал на това му се вика домашно насилие и ще си носиш отговорността, вместо да крещиш, че ти нарушавали правата. Ако в страната, в която си избрал да се преместиш, по някаква причина е забранено жените да ходят забулени и зачохлени, ми да не си се местил там, да го еба. Иначе бъди мохамеданин или какъвто там си колкото ти душа иска, но не забравяй, че в момента пребиваваш в място със съвършено друга култура и напълно различни традиции от земята, дето си я напуснал, така че се съобразявай.

А това, дето негрите вече не са негри, а са афроамериканци, че дори и това не са, ами напоследък са африканци-американци, е отвъд галактиката на глупостта. Ми негър си, ебати. Чернокож. С черна кожа. Аз съм с бяла. Хун Дзин е с жълта кожа. Кво да правим, да мрем ли?! Ако си вдигнеш гъза и отидеш да живееш в Кения, там какъв ще се водиш? Което ми напомня за едно гениално решение на Фидел да създаде нация от мулати. :D Явно е решил, че така си спестява сума ти проблеми, не го знам. :lol:

Та с всичкото това само искам да се съглася, че толерантност - да, политическа коректност - такова животно просто няма, има дет вика Амелито, абоминация. Толерантна съм към ислямисти, йеховисти, православни, католици, атеисти и каквито там вероизповедания още има, към негри, цигани, китайци, индийци, малайзийци и пр., стига да не ми навлизат в личното пространство, да спазват законите на страната, в която са избрали да живеят, да се съобразяват с местното законодателство и култура, вместо да искат да си опънат катуна където им кефне и да задължават мен да се съобразявам с тях. Като не им харесва новото им местообитание - айде пътя към къщи. Така както аз ако отида в Оман мога да бъда бита с камшик, понеже съм се пипнала с някого на публично място (примерно) или да бъда принудена да се забуля, така и ти като ми дойдеш тука няма да ми се булиш и може да бъдеш осъден за домашно насилие. Ясно и просто.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Nov 21, 2009 11:59 am

Роланд да каже дали в Щатите има дума негър и за какво се използва.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Nov 21, 2009 12:02 pm

Бе знам, че в щатите е обидно да си негро по историко-политически причини и го разбирам. Не разбирам обаче примерно квотата на негрите във филмовите продукции. Ми да вземем сега като бели да се засегнем, че Отело постоянно се играе от чернокожи хора, де да знам. А аз лично съм обидена, че го играят само мъже. Това е расова дискриминация и сексизъм. За това ми беше думата.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest