Светът е лудница и всички сме пациенти

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by трубадур » Fri Aug 30, 2019 2:55 pm

The Dragon wrote:
Fri Aug 30, 2019 2:40 pm
трубадур wrote:
Fri Aug 30, 2019 1:47 pm
. Та няма смисъл да ядеш месо напук на някого, дето му е писнало да вижда червата на разумно създание да бъдат разхвърляни наоколо без никой да се замисля, че са дошли от жива, много, ама много бидеща наясно какво й предстои гадина.
Абе тия неща може би щяха да хващат дикиш ако половината животински видове на тази планета не бяха хищници. Тази жива и много много бидеща наясно какво и предстои гадина изпитва същото и като я разкъсват хиени нали?

Под замундското небе
Бъкало от зверове
Те са гледали на кръв
Кой кого да глътне пръв
Всеки става на меню
Хрускали са ли са кат кашу ...
е не ми казвай, че се мислиш за лъв изведнъж :mrgreen:
иначе сериозно ли трябва да правим разбор между хищно животно и готованец в 21-век, малко по-сериозно, а и не е като да не споменах за неадекватността на хората щом опре да си набавят сами храна.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amikae » Fri Aug 30, 2019 2:59 pm

Litz wrote:
Fri Aug 30, 2019 2:41 pm
Оффф, аре стегни се Амикае. Чернокожите, евреите и лгбтк хората все още са жертва на дискриминация, убийства, мъчения и тн. Още холокоста, робството и другите там дивотии не е като да имат някакви позитивни страни и да нямат супер лесните алтернативи. Ся месото изхранва хора и да му намериш евтина алтернатива струва скъпо и е нереалистично. Ся знам, че във фермите практиките са ужасни, ма нека гледаме реалистично на нещата.
Месото не изхранва нищо. Това е екстра, лукс на съвременния свят. Всичкото производство на месо в световен мащаб в момента може да изхрани около 300 милиона човека. Цялата индустрия едвам се крепи при все милярдите, които се наливат в нея. Единствената причина да е евтино да муате месо и сирене са колосалните цифри кинти, които държавите дават в робство на тая шибана индустрия. И пак когато shit hits the fan, както стана във Венецуела, познай какво ядат сега там. Ще ти подскажа, не е мръвка. Повечето бедни държави се изхранват с хляб, ориз, леща и т.н. Редно е да не забравяме, че това да тъпчем месо сутрин, обед и вечер е ЛУКС, който хората не са имали преди дори 100 години, ако и толкова. Този ЛУКС е капиталистически продукт, който унищожава света в колосални мащаби...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6474
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by tigermaster » Fri Aug 30, 2019 3:08 pm

Amikae wrote:
Fri Aug 30, 2019 2:59 pm
Месото не изхранва нищо.
Как очакваш някой да те вземе насериозно, като пишеш такива глупости?

И Венецуела да ти е аргументацията точно. То преди време от Северна Корея изтекоха видеа за това кой вид растяща по поляните трева е най-подходящ за ядене от хора. Хайде цял свят да почне да преяжда с райграс по тоя повод сега...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Fri Aug 30, 2019 3:12 pm

Баце, ти четеш ли мненията или си латерна? Аз казах, че месо ям веднъж в месеца и то птиче или риба. Аз не ям месо сутрин, обед и вечер, а супер рядко. Аре стегни се.

Не си на 17. И спри с тия обяснения от типа "то не е евтино, а е супер скъпо всъщност и е просто от субсидиите, растителните алтернативи са по-евтини"

Да така е. Ма докато нормалното мляко струва 70 цента, а овесеното такова 2.50 тва са празни приказки за средния потребител, щото на него му е през оная работа кое е по-евтино за производство, за него е важно кое е по-евтино в магазина.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Xellos » Fri Aug 30, 2019 3:13 pm

Абе, яяяя си гледай у твойта чиния, е автоматичния отговор. :bigtongue: Нищо не ми замества ароматчето на скарата. Обичам да гледам готварски клипове на Burak Özdemir и да ми текат лигичките независимо дали има месо. Некви много романтични представи вадиш. Аз като чат пат готвач, нямам проблем с продуктите и от какъв произход са, стига да са качествени, което е все по-трудно. Разбирам го Бай Танос отсекъде. Време си е за некоя чумичка. Всичко е за обмен на енергия, зависи на какво ниво ще се вторачиш. Ако се гътнеш и кучето ти е затворено с тебе, като огладенее ще почне да те глозга, ти мое и да поотложиш момента за касеролата, ма в крайна сметка е въпрос на инстинкт за оцеляване. Ако държиш храната ти в чинията да е био без гмо без глутен и т.н. си не по малко наивен и ентайтълнат от тоя с бургерите.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amikae » Fri Aug 30, 2019 3:20 pm

Litz wrote:
Fri Aug 30, 2019 3:12 pm
Не си на 17. И спри с тия обяснения от типа "то не е евтино, а е супер скъпо всъщност и е просто от субсидиите, растителните алтернативи са по-евтини"
Фактите са такива. Ти виждаш проблема и казваш, че е невъзможно, няма алтернативи. Което просто не е така. Невъзможно е не защото няма алтернативи или защото е много скъпо, а защото така сте свикнали да живеете. Свикнали сте с лесното, не ви се занимава с това, с онова. Не ви интересува защо, интерсува ви само колко струва. Ми да, нужни са лайфстайл промени, ама ако всички са гъзета и са над нещата, тези промени няма да станат. Тук е разликата, ти говориш за неудобство. Неудобство. Неудобно им било на хората, че трябва да прекарат 20 минути повече от деня си в приготвяне на храна. УАОУ, ужас бе! Каква жертва се изисква от вас... :lol:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by трубадур » Fri Aug 30, 2019 3:34 pm

Тоя разговор ептем се метна у барата с копитата нагоре. Работата е, че всички казват верни неща, ама искат да си кажат и приказката, сякаш сме си държали тоя разговор в главата с години и ся му е дошло времето всичко да се излее, откъдето стигнахме до съпоставяне на добитък, малцинства и хищници даже. Дося само един човек спомена, че има въобще някакъв досег до стопанство.

Въобще има ли човек тука, дето да не е за много по-тежка регулация на маститите корпорации, за смяна на манталитета, политическия елит и по-голяма отговорност от всички, като липсата на тези неща доведе до реално видими проблеми в момента - двете най-големи гори на планетата в пламъци, остров от боклук в океана по-голям от тексас, скоро полюсите ще са две кубчета лед, затриване на почти всяка дива популация, места мязащи на постапокалиптичен сетинг, където се извършва добив на петрол, газ, метали и въздух, който не става за дишане.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Xellos » Fri Aug 30, 2019 3:44 pm

Еми събрали сме се некви по-начетени орица тука и изнасяме очевадни за нас си факти и те тва е. Никой тук не е на позиция да може да влияе на глобални решения, а само с лични препоръки... Нещата са така закопани, че трябва Катаклизъм да се променят евентуално към-по добро, което си е въпрос на време и безхаберие. :roll:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6474
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by tigermaster » Fri Aug 30, 2019 3:47 pm

@Amikae Отче, преди няколко коментара писах, че поради ред причини ми се е налагало да правя сметката как да нахраня няколко човека възможно най-евтино. Верно, че беше преди бая време - обаче тогава най-изгодно откъм цена на продуктите - и някакви вкусови качества, все пак, това е важно - беше печено пиле с картофи/ориз. (Или леща, ама само с леща просто не става, особено ако си с по-чувствителен стомах.) С малко късмет по тоя начин вечерята преди десетина години излизаше по около лев на човек - поне за продуктите (~три лева за кило от евтините горни бутове, ~два лева за картофи/ориз и хляб). Тая сметка позната ли ти е? Ако не е, с какви очи точно проповядваш с пяна на уста?
Ако искаш човек в такава ситуация да спре или намали пилешкото, дай му алтернатива.

И хайде вземи предвид, че срещу всичките ти сърцераздирателни приказки за горките крави и прасета са сърцераздирателните истории за деца, човешки деца, умрели или пострадали сериозно от веганска диета, наложена от родители, фанатични като теб. Извадки от блога на Григор Гачев, събрани от Мая Маркова:
https://mayamarkov.wordpress.com/2015/0 ... n_mothers/
Гачев, доколкото знам, по образование е лекар, макар че отдавна не се занимава с това. Маркова е университетски преподавател по биология.

Може и по-сериозни неща да се намерят безпроблемно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Fri Aug 30, 2019 4:00 pm

@Amikae не знам дали забелязваш, но никой не се заяжда с трубадура, щото той има неква реалистична позиция. Ти говориш некви утопични глупости, щото си изгледал 5 клипчета на ерин анус и вече си експерт.

Да за сам мъж е много лесно да ги говори тия неща. Ама престани да говориш от гледната точка на сам мъж от средната класа и да изхождаш само от своята гледна точка. Има и други хора на тая планета освен теб с големите ти количества тестостерон. За много хора 3ната разлика между растително и животинско мляко е огромна. Разликата в цената между пилешко и тофу също.

Аз съм направила промени в живота си, нямам кола, не летя често, не ям яйца, а месо рядко. Готвя главно вегански. Живея минималистично. И тва на некви реални неща, дето можем да направим, ама да си мислиш, че е супер лесно всички да станат вегани, щото на тебе и на тестостерона ти е било, е супер нелепо.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by tiffany aching » Fri Aug 30, 2019 4:52 pm

Сетих за един веган евъргрийн, поздрав за всички:

https://www.tekstove.org/song.5093-Dets ... ito_Ne_Qde

:lol:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Moridin » Fri Aug 30, 2019 5:00 pm

tigermaster wrote:
Fri Aug 30, 2019 3:47 pm
И хайде вземи предвид, че срещу всичките ти сърцераздирателни приказки за горките крави и прасета са сърцераздирателните истории за деца, човешки деца, умрели или пострадали сериозно от веганска диета, наложена от родители, фанатични като теб. Извадки от блога на Григор Гачев, събрани от Мая Маркова:
https://mayamarkov.wordpress.com/2015/0 ... n_mothers/
Гачев, доколкото знам, по образование е лекар, макар че отдавна не се занимава с това. Маркова е университетски преподавател по биология.
Би било доста ценно да се прочете този линк, да, не е и изолиран случай изобщо.
За да не се повтарям, казвам пак - биологията на хората не е стигнала дотам, че да можем да се лишим от животински продукти.
(няма да влизам и в почупения логически разговор за B12)

Че можем да намалим безогледното плюскане. Че можем да ядем местно производство и да преустановим индустриалните практики. Че можем да минимизираме яденето на едри бозайници. Че можем да регулираме радикално и агресивно всичко, което създава negative externalities ------- тия неща не само че може, ами трябва. Това са смислените и реалистични, макар и трудни неща. От другото сме далеч.
This is it. Ground zero.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by coldie » Fri Aug 30, 2019 5:20 pm

трубадур wrote:
Fri Aug 30, 2019 3:34 pm
Тоя разговор ептем се метна у барата с копитата нагоре. Работата е, че всички казват верни неща, ама искат да си кажат и приказката, сякаш сме си държали тоя разговор в главата с години и ся му е дошло времето всичко да се излее, откъдето стигнахме до съпоставяне на добитък, малцинства и хищници даже. Дося само един човек спомена, че има въобще някакъв досег до стопанство.

Въобще има ли човек тука, дето да не е за много по-тежка регулация на маститите корпорации, за смяна на манталитета, политическия елит и по-голяма отговорност от всички, като липсата на тези неща доведе до реално видими проблеми в момента - двете най-големи гори на планетата в пламъци, остров от боклук в океана по-голям от тексас, скоро полюсите ще са две кубчета лед, затриване на почти всяка дива популация, места мязащи на постапокалиптичен сетинг, където се извършва добив на петрол, газ, метали и въздух, който не става за дишане.
Чети
https://www.webcafe.bg/webcafe/svyat/id ... na_Zemyata
Това не е най-добрата статия по-темата. Но за който не му се търси и чете ще поясня. Оказва се, че въпреки експлозията в Чернобил 30 години по късно след отсъствието на хора биофлората се възстановява с неимоверни темпове.
В тази връзка човека е по-радиоактивен от експлодирала ядрена централа.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amikae » Fri Aug 30, 2019 5:43 pm

tigermaster wrote:
Fri Aug 30, 2019 3:47 pm
И хайде вземи предвид, че срещу всичките ти сърцераздирателни приказки за горките крави и прасета са сърцераздирателните истории за деца, човешки деца, умрели или пострадали сериозно от веганска диета, наложена от родители, фанатични като теб. Извадки от блога на Григор Гачев, събрани от Мая Маркова:
https://mayamarkov.wordpress.com/2015/0 ... n_mothers/
Гачев, доколкото знам, по образование е лекар, макар че отдавна не се занимава с това. Маркова е университетски преподавател по биология.
О да, нека използваме примери с лоши родители, щото останахме без други аргументи. Как му се викаше на това, strawman? Сега кое е истината, растителната диета ли е виновна или родителя? Щото правилната растителна диета е напълно достатъчна за развитието на едно дете и това е прието от повечето диетарни асоциации по света. Някакви други анекдоти имаш ли? На някой да са му изпадали зъбите, да не му става пишката вече? -_- Иначе моите сърцераздирателни приказки са базирани на факти, не на изсмукани от пръстите блогове.

За другото разбрах, някои хора не могат да си позволят да не ядат животински продукти. Съжалявам, че са в ситуация, в която им се налага да се хранят за по 1 лев на сядане. Нека един ден се измъкнат от нея! Ти от тези хора ли си или?

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6474
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by tigermaster » Fri Aug 30, 2019 5:58 pm

Какви аргументи бе, братляго, то с религиозен фанатик как ще проведеш аргументиран разговор?

И не, сега не съм в тая ситуация. Бях в нея обаче, достатъчно време, за да не съдя с твоята категоричност.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests