Кой какво чете, part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Tiaiel
E'lir
Posts: 165
Joined: Sat Mar 19, 2005 10:08 am

Post by Tiaiel » Wed Jun 18, 2008 10:04 pm

Ааа,прекрасно, сега и тях ще си намеря :D
Нагънах петия Малазан, десет страници ми стигнаха,за да си припомня как още от миналата книга си влача недоразбрани неща. Ей това ми е единственият проблем с Ериксън, че някои неща отчайващо не ги разбирам. :?
Има нещо в съществуването на черна дупка в съседство,което води до безсънни нощи.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jun 18, 2008 10:22 pm

Питай в темата, ще ти разясним :)
This is it. Ground zero.

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Thu Jun 19, 2008 11:47 pm

аз продължавам с периодиката
Image
Съдържанието
Following the Pharmers by Brian Stableford
този автор ми допада и пак нещо на тема какво ни чака след време по линия на геновите инженерствания и т.н.

Shoggoths in Bloom by Elizabeth Bear
тази история е странна понеже има някои засукани исторически моменти, дето...
Sepoy Fidelities by Tom Purdom
това е в контекста на предходна творба, та го започнах, но не ме грабна та го отсвирих...

Master of the Road to Nowhere by Carol Emshwiller
Леля Емш е сред легендите в жанра
тук не иде реч за научна фантастика, а за скитническо племенна история с едни хора дето.. електронното издание е поомазано

Kallakak's Cousins by Cat Rambo
тази автор има име един път! историята не е кой знай какво, но
е приятна...
има го и тук

The World Within the World by Steven Utley
е нещо късо, което е доста засукано...

This is How it Feels by Ian Creesey
история дето е донякъде гадна...

Spiders by Sue Burke
е сладникаво едно такова...

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Jun 20, 2008 6:27 pm

Hunter's Run - на Дж. Мартин и ко. Не очаквах нещо кой знае какво от книжка, написана от 3-ма автори (дори допусках, че Джордж просто си е дал името за реклама), но се оказа доста интригуваща и свежа приключенска фантастика, която се чете на един дъх и оставя приятно чувство, без да е претенциозна. Доволен съм :)

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Fri Jun 20, 2008 11:13 pm

Чета "Quicksilver" на Neal Stephenson
и страшно ми харесва - не знам как ще продължи така нареченият "Бароков цикъл". Засега това ми се струва някаква много добра комбинация между " Наследникът от Калкута" и " Името на розата" Защо споделям това в този форум? Освен това, че уважавам общността, тази книга е спечелила The Arthur C. Clarke Award и авторът започва така : "His first novel, The Big U, was published in 1984. After The Big U, Stephenson published the eco-thriller Zodiac before rising to prominence in the early 1990s with the novel Snow Crash (1992), which fuses memetics, computer viruses, and other high-tech themes with Sumerian mythology, along with an analysis of the differences between ideologies such as libertarianism, laissez-faire capitalism, and communism. "
Надявам се да ви е интересно :)

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5266
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat Jun 21, 2008 12:12 am

Интересно ни е, даже някои сме го чели, а аз тия дни си го и препрочитам Бароковия цикъл, струва си дори и само заради диалозите, а има и толкова други качества поредицата...
Може да видиш и ревюто в списанието (сори за саморекламата). :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Sat Jun 21, 2008 12:29 am

Съжалявам, че съм пропуснал ревюто ви в списанието, но никога не е късно да се върнеш или да откриеш за пръв път за себе си стойностни неща. Темата беше- какво четем сега.
Дано да няма спойлери, но и да има, важното е какво ние намираме в нашето прочитане на книгата.
Може ли линк за "само"рекламата? :)

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5266
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat Jun 21, 2008 12:32 am

Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Sat Jun 21, 2008 1:17 am

Благодаря много за връзката, ще прочета ревюто отново когато съм прочел книгата или целия цикъл, май че самият автор мразеше да се нарича трилогия :) Тогава сигурно и аз ще споделя моето мнение за всичките. Между другото , сигурен съм, че наистина си заслужава, щом още един човек поне е прочел всичките 2700 страници.
Първата книга си я купих в хартиен вариант. Другите си ги намерих в електронен, но сигурно ще си ги поръчам след такава рецензия :yo:

thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Sat Jun 21, 2008 10:57 am

Най-накрая прочетох The Sparrow на Mary Doria Russell и понеже Рандъм искаше малко повече инфо за нея, ето го и него:

Сюжетът се върти около провалилата се експедиция към първата населена с разумен живот планета, която човечеството открива. Оцелял е само един човек – Емилио Сандос, свещеник от йезуитския орден, който е организирал мисията, брилянтен лингвист, почти обявен за светец от останалите членове. Проблемът е, че втората експедиция на ООН го намира изключително изобретателно осакатен в публичен дом и го обвинява за настъпилите размирици на планетата и детеубийство. Йезуитският орден го скрива в покрайнините на Неапол, докато се опитва да разбере какво точно се е случило.

Мнението ми е, че това е влудяваща книга. Тежка за четене въпреки лекия си стил, въпреки перфектното чувство за хумор на Ръсел и любовта й към страхотно описаните герои. В същото време твърде лична, твърде обвързана с мирогледа на авторката. Твърде ненаучна за сай-фай, твърде капризна, на моменти дори нарочно повърхностна. Ако имате непоносимост към религиозните теми (а това е книга колкото за сблъсъка на различни цивилизации, толкова и за търсенето на Бог), със сигурност и твърде морализаторска. И въпреки всичките мрънкания романът е великолепно написан и мисля, че ако нещо бъде променено, книгата само ще загуби. Мога да напиша още сума ти неща, но няма особен смисъл, тя е от тези книги, които всеки тълкува по свой начин, само ще кажа, че я препоръчвам горещо. Има и продължение - Children of God, за което още се настройвам.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sun Jun 22, 2008 2:01 pm

Намерих вчера The Road на Кормак Маккарти и веднага я грабнах, тъкмо ще я почвам. В същата книжарница имаше и Something wicked this way comes на Рей Бредбъри, някой може ли да каже с две думи дали си заслужава да я купувам? (знам, че не е за това темата, но.. )
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jun 22, 2008 2:20 pm

Не съм я чел (въпреки че я имам), но все пак се води основополагаща за прашния пустинен фентъзи фрийк-шоу мистъри трилър, така че... :mrgreen:

Иначе това е около Стара Загора, нали? Щото и Рандъм каза, че си ги е взел тия (както и неква помия на Кларк от СФ Мастъруъркс), но в София ги няма.

За The Road - браво!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Sun Jun 22, 2008 2:20 pm

Аз си сложих препрочитането на Пътводителя на hold и сега чета Братството на Young. Достаа обещаващо върви:)
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6474
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Jun 22, 2008 2:23 pm

Книгите на Стивън Кинг имат гнусния навик да сграбчват читателя и да не го пускат до края... За първи път от много, ама наистина много време ми се случва да прочета двеста страници от книга за една вечер. За "Мъртвата зона" става дума. Едва третият роман на Кинг, който съм прочел. Великолепен е. Филмът дали си струва? Кристофър Уокън по онова време май е бил идеален за Джони Смит, а и Кроненбърг се води добър режисьор...

Решил съм да подхвана "Сияние" най-после, само че ще е след сесията. Дано си заслужава.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jun 22, 2008 2:24 pm

Проблемът с 8 от 10 книги на Кинг е, че те сграбчват и не те пускат... до потресаващо скапания си, недоизмислен и развалящ цялото впечатление финал...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest