Гей браковете - за/против?

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Трябва ли да са позволени гей-браковете?

Да, всеки трябва да има това право, независимо от ориентацията си.
21
57%
Не, това е подигравка със свещената институция на брака!
2
5%
Не, защото... (уточнете в пост)
3
8%
Ewww, faggots!!!
11
30%
 
Total votes: 37

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Aug 06, 2011 5:33 am

А истината е, че всичкото това са главозамайващо общи приказки. Колкото деца, толкова и различни родители, толкова различни "архетипи", толкова различни начини да израсте детето и толкова разнообразни начини да се "повреди". И като види маниерниченето на единия си татко или пресилената мъжкарност на едната си майка какво? Ще има някой и друг странен маниер. Повечето деца щото нямат :roll: Нали затова е училището, за да ги вкара в калъпа после...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Aug 06, 2011 8:44 am

Морве, това за свръхкомпенсацията на хомосексуалните и изкривената женственост мисля да го игнорираме, че няма особено много смисъл. Ти кво ще кажеш?

И би ли ми дала конкретен пример на това, което ще му се обърка фатално на детето в представата за женския пол и женствеността, ако единия от татковците се случи да чупи китки малко повече? В смисъл, обясни ми кое според теб ще го бележи за цял живот и ще го направи по някакъв начин повредено на фона на останалите деца? И как? Да направим нещата малко по-конкретни, щото сега са толкова генерализирани, че направо изчезват.

Аз продължавам да не мога да се сетя за някаква характерна женска черта, която да липсва окончателно и безвъзвратно в мъжете отвъд мензиса и бременността. Оттам продължавам да не мога да се сетя какво толкова критично би му липсвало на дете, което е гледано от двама мъже? Някакви квантови ефекти, свързани с овулацията на майката ли? Биополе някво обусловено от количествено натрупване на Х хромозоми? Феромони свързани с естрогена и прогестерона? Какво? Откъм женски характер не се сещам за нито едно нещо, на което мъж да не е способен.
В случая на две хомосексуални жени е същата работа...

Мен ако питаш по-женствения татко по-скоро би вкарал на детето си нестандартен модел за мъжко поведение, не за женско. Щото гей е различно от травестит или транссексуален, нали. Хомосексуалните мъже не се правят на жени, че да почнат да създават грешно впечатление за женския пол.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Aug 06, 2011 2:23 pm

Не се правят на жени, правят се на идиоти. :lol:

Цялата тази постановка - да не вземат хомосексуалните да повредят нормалното дете заради спецификите си и да го превърнат в тяхно копие е безкрайно хомофобска в същността си. Щото тръгва от предположението, че хомосексуалността е ненормална. :) Ако това, с каква ориентация ти излиза детето, отгледано от двама мъже, е някакъв фактор, това моментално означава хомосексуалността да се върне в DSM класификацията, а ние - в 70-те.

От друга страна: Представете си двама хетеросексуални родители, които имат ужасно генетично наследство докъдето стига погледа назад в поколенията - наднормено тегло, сърдечни болести, ранно оплешивяване, и въобще са ъгли ас фак. Тяхното дете, тъй като няма откъде другаде да си наследи ДНК-то, ще бъде тяхно копие - горкото ще бъде подигравано в училище заради външния си вид, ще му окапе косата през 20-те, ще вдигне холестерола до небесата през 30-те, и с много голяма вероятност ще умре от инфаркт през 40-50-те. Разликата в емоционалното състояние на това дете и на онова иначе нормалното, но повреденото, заради това, което се случва между баща му и баща му в спалнята, ще я оставя за самостоятелен анализ на цайсоподобните.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sat Aug 06, 2011 2:47 pm

Добре, но нали хомосексуалното семейство евентуално ще осинови дете като на онези хетеро с ужасния генофонд? Как ще го предпазят от предопределените му генетично страдания? Или може би двамата бащи с брилятна ДНК и атлетично телосложение ще си създадат дете сами?
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Aug 06, 2011 2:54 pm

А, Силвъре, пак ли опряхме до аргументацията "ако детето на на хетеротата живее с родители наркомани и престъпници и с лоша наследственост, ще му е по-зле, отколкокото на детето на хомотата, което живее с нормални хора и добра наследственост". Неоспорима аргументация, само да доказваше нещо.
Мен ако питаш по-женствения татко по-скоро би вкарал на детето си нестандартен модел за мъжко поведение, не за женско. Щото гей е различно от травестит или транссексуален, нали. Хомосексуалните мъже не се правят на жени, че да почнат да създават грешно впечатление за женския пол.
Амели, ти беше човекът, който преди няколко поста обясняваше, че все едно единият от партньорите би могъл да поеме ролята на другия пол и от там тръгна целия този клон на говорилнята. Сега пък не било точно така.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Aug 06, 2011 3:24 pm

Не, Морвен, стигнахме до това, че си хомофоб.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sat Aug 06, 2011 3:58 pm

Silver wrote:Не, Морвен, стигнахме до това, че си хомофоб.
Е хубава работа, на хомофоби и хетерофоби ли ще се делиме? Възрастни хора сме, недейте така :(
От друга страна разбирам, че ясното видово разграничаване между гей и травестити и транссексуални от страна на Амелия несъмнено поставя на дневен ред болния за обществото ни въпрос "Може ли травестит да се ожени за трансексуален и как би повлияло това на добива на лавандулата в задбалканските котловини?", но все пак...
Бях останал с убеждението, че този форум все пак е главно за литература, култура и по-сериозни социални проблеми. Добре, обсъдихме гей-прайдовете, обсъдихме и гей-брака. Има ли още гей-нещо, по което следва да помислим и да изкажем тук умните си съображения, или продължаваме напред?
Edit: Бтв Силвъре, моите искрени поздравления за интересния ти поглед над сериала по "Игра на тронове" :)
Last edited by Interpreter on Sat Aug 06, 2011 4:07 pm, edited 1 time in total.
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Aug 06, 2011 4:02 pm

За съжаление драги ми Русинов , форумът вече е по-познат като гейския форум из разни други форуми.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Aug 06, 2011 4:04 pm

Което автоматически дава на "разни други форуми" изконното човешко право да ЛАПАТ :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sat Aug 06, 2011 4:29 pm

Роланд, спокойно бих могъл да напиша 5 стр. чаршаф с културно-историческа обосновка защо идеята за гей брак е нелепа, и да избърша този позор от лицето на ШД :)
От друга страна е време администрацията да си наложи най-строга епиталама* :lol:
Spoiler: show
* За несведущите: През 80-те някъде, в тогавашния московски литературен седмичник "Литературная газета", в хумористичната страница бяха пуснали един страхотен бъзик, пълен с фактически грешки. Получават писмо от възмутен гражданин и в следващия брой го публикуваха с бележка от редакцията: "Гражданинът Григорий Иванич е прав. Редакцията наложи на автора строга епиталама." Получават още по-гневно писмо от същия, в което накрая ги уличава: "На всичко отгоре сте сбъркали: не се казва епиталама, защото това означава брачен химн, а епитимия - порицание." Публикуваха и това писмо, с бележка: Гражданинът Григорий Иванич отново е прав. На редактора е наложена най-строга епиталама.
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Aug 06, 2011 4:47 pm

Сигурно е смешно, ако си над 40...

Иначе те уверявам, че 5-те страници чаршаф ще ги изчета с особено голям интерес, ако се прежалиш да ги напишеш :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Aug 06, 2011 5:09 pm

Недей, Валери, Силвъра ще те нарочи за хомофоб.

Силвъре, очаквах от теб по-зряло отношение от това да обиждаш като нямаш аргументи, да ме пита човек защо.

Иначе факт, че доста гей теми се събраха... Но ми е интересно кои са тезѝ титани на мисълта, които така са етикетирали форума...
Last edited by Morwen on Sat Aug 06, 2011 5:21 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Aug 06, 2011 5:17 pm

И аз очаквах да вземаш предвид такива неща като контекст, ама уви... Кво, цветовете не са от противоположните краища на спектъра ли пак?

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Aug 06, 2011 5:20 pm

Ми обясни какъв контекст, правещ сравнението ти адекватно, не съм схванала, а после можеш да обясниш и как това че не схващам контекст ме прави хомофоб и защо ти се държиш като мизантроп с комплекс за превъзходство...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Aug 06, 2011 6:51 pm

Тва как е етикетиран форума из другите места що ли не ме учудва....

Интерпретър, пусни ги тия 5 страници да ги видим. На мен също ми е интересно как така отживялата институция брак ще се окаже ненужна на тия хора, най-малкото щото на мен лично ми се наложи в тези модерни времена да се вкарам в нея от нужда, а не от желание. Та, дет се вика сама съм си пример за това как бракът понякога е неизбежен.

Морви, аз вече достатъчно пъти казах, че за мен няма поведение, което да не може да се демонстрира и от двата пола. Т.е., за мен няма изключително мъжко или женско поведение. Дори мъжкараната лесбийка, за която ви говорех си беше очевидно жена - детето няма да я помисли за мъж и да реши, че мъжете така правят и че трябва всичките така да правят. Не, сериозно, някъв комън сенс ако включиш и спреш да гледаш супер теоретично на тея неща, ще е по-лесно на всички ни.

Освен това както казах това дете не се предполага да преживее целия си живот виждайки само родителите си, че да не успее да получи инфо за човешкото поведение от още хиляди други места. То ако за целия си живот не види други хора освен родителите си, грешния "модел" за еди кой си пол ще му е последния дерт...

Силвър бтв е прав, че гледната ти точка е хомофобска, точно щото предполага наличие на нормалност и ненормалност в тея неща.

@Силвър - човеко, уникален си. Как успяваш да си ми неприятен дори когато сме на едно мнение? :cry:
Ето, разплака ме сега.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Majestic-12 [Bot] and 4 guests