Стари, но златни анимации

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Nov 19, 2005 11:33 pm

Тъпичко беше. Иначе Астерикс ВСЕ пак нито е толкова интелигентно, нито е най-великият комикс, ма ти толкова си и чел ;) Ририйд и ще се убедиш сам. Супер яко е де, няма аз да споря баш.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Nov 19, 2005 11:46 pm

Естествено че е, точно щото не е сюжетен комикс (които са си ограничени от битието си на такива), а си е гавра :) И съм го ририйдвал/риуочвал доста ;)
This is it. Ground zero.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Nov 20, 2005 12:02 am

Killua wrote:айде цялата, за който не я помни

Нежни и ячки - мечета закачки
приказки странни те имат за вас
всичко умеят - говорят и пеят
смели мечоци живеят край наааас
Скачат в такт, скачат тук и там и там и тууук
кой ще ги сравни със някой друг, със някой някой друуг..
Скрити незнайни са техните тайни
за сила си пийват магическия сок
тъй тяхната слава расте, побеждава
те искат добро и ще правят доброоо
Скачат в такт, скачат тук и там и там и тууук
кой ще ги сравни със някой друг, със някой някой друг, ето ги те са
ТУУК!!

за ячки никак не съм сигурна, приемам алтернативни предложения :wink:
И от кое филмче беше песничката ... нещо ми се губи :)

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Nov 20, 2005 12:05 am

е Гумените мечета де :wink:
по канал 1 го даваха, Дисни филмче.. класика :D
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Nov 20, 2005 5:23 am

Класика-некласика, даже и да ми е било супер любимо навремето (а то беше - и то наистина адски много ме кефеше) даже не успях дасе сетя кои са главните герои :)

User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Sun Nov 20, 2005 9:52 am

Лелееее, колко сте изписали :D , пък аз да си мисля, че никой не ги помни :oops:

Така, сега:

@ Moridin: Доколкото помня, това със семейството панди се казваше "Тао Тао", то май беше и аниме, сещам се,че майката на Тао му разказваше приказките :wink:

@ Xellos: Много ти благодаря за "зайчето с карираните уши", това ми беше страшно любимо слънчовско филмче и естествено го бях забравила :lol:

@ Alexis: Енотите е много сладурско, аз наскоро си свалих 4-те филма, епизодите още ги издирвам :roll: Слончето Нели и аз съм го гледала с огромен интерес :lol:

@ Killua: "Огън и лед" го гледах наскоро, определено си е американско. А пък Тъмния кристал също много ме радваше, наскоро чух май,че ще му правят втора част .. а, като стана дума за детски с кукли, някой да помни едно, давахо по К1, френско беше май " Разследванията на Хлорофил" ... това наистина трепеше отвсякъде, спомням си за бялата мишка Маева, за Антракс и майка му Малария :lol: (велики имена), която живееше в пералня, а Антракс беше много известен с култовата си реплика "Гадост и зараза!" На това съм си умирала от смях, гениално !!!
Иначе и аз съм гледала Сандокан - само,че тоя който го излъчваха по канал 1, с хората ...много ми харесваше, имам си записан един епизод даже.

@ Morwen: Това с момиченцето Блондин и кончето Тъгъдък, май така го бяха кръстили нашите в БНТ, се казва "Небесна дъга", страшно готино е и то, помня как в училище (1 или 2-ри клас) трябваше да изиграем някаква пиеска и мен ме избраха да изиграя Блондин, понеже бях научила всички нейни реплики наизуст и дори си бях нарисувала колана й (с който всъщност правеше дъгата), и всички момчета искаха да играят кончето :lol: Боже, какви спомени !

Иначе аз си спомням и едно друго култово детско "Инч Хай - частен детектив" и култовата му фраза - "Джеронимоооо!" ..мда, много го обичах. А някой да си спомня за "Звездните сърфисти" ? Беше страхотно нарисувано, май беше и наполовина аниме обаче ...много ме радваше Ледената рапира или пък Лазерета :D
Сигурно има и още много, но като се сетя пак ще пиша, че вече ме заболя ръката ...

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sun Nov 20, 2005 9:58 am

Антракс казваше "Гнилост и зараза" доколкото ми служи паметта, я някой, който също го е гледал, да си каже мнението, а и онази стара автоматична пералня на боклука, в която живееше досадната му майка, беше безценна. Много го обичах това.
Помня Инч Хай, този беше просто супер сладур, гледахме го заедно с майка ми. Беше страхотно как набираше телефон.
Понмя смътно и сърфистите.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun Nov 20, 2005 10:02 am

A 'Инч-Хай' съм го гледала и ми беше супер любимо. Мерси, че ми опреснявате паметта :P.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1652
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Sun Nov 20, 2005 10:27 am

"Гнилост и зараза' казваше Антракс, а Хлорофил викаше "Смокини и черници!" :lol:

User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Sun Nov 20, 2005 11:22 am

Е, и "Гнилост" да е било, помня, че започваше с "г" и завършваше на "ст" :lol: А вярно че Хлорофил казваше "Смокини и черници" това го бях забравила, имаше и едни орли, които живееха w един кумин, ама от тия големите за цеховете, и бяха намислили някакъв атентат или нещо подобно и постоянно се караха "Къде са фишецитеeee ?" ... :lol: това ми е останало в съзнанието.
Имаше и едно друго подобно "Врящото гърне" пак с кукли, спомням си за кокошката Коко и Традюли, които живееше на бунището, и то беше готино.

Сетих се и за още едно филмче "Ум - белият делфин", макар и нищо да не си спомням за него :oops:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Nov 20, 2005 1:05 pm

Гадсот беше, не Гнилост. Макар че аз си спомням Миазми и Зарази, не Гадост...

Мор, сюжетно е Астерикс и не е особена гавра, просто е хумористично :) Стендалоунки са, но това не значи, че не е сюжетно. Сандмен или Син Сити са с абс същата конструкция :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Nov 20, 2005 1:24 pm

Да, и аз имам спомен, че беше "Гадост и зараза"..
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
sage01
Adept
Posts: 239
Joined: Tue May 03, 2005 11:18 pm
Location: Plovdiv
Contact:

Post by sage01 » Sun Nov 20, 2005 3:07 pm

дет' са вика , лост ин транслейшън :лол: ...... гадост беше в първите епизоди/сезон (не съм сигурен) а после внезапно стана гнилост :(

а по темата:

Костенурките, Мишел Ваян, Хлорофил, Врящото Гърне (пазиии сеее ..........Врящото Гърне -култов opening) дисни форевър класикс naturally... и албер не беше зле..за някои като крокодила гена etc. съм бил много малък :(
I think fish is nice, but then I think that rain is wet, so who am I to judge?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Nov 20, 2005 3:29 pm

Тайнствените Златни Градове. Качеството е кофти (по 60 мб на епизод) и са с палав английски дъб (знам, че Ян я имаше отнякъде тая версия), но все пак... :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Nov 20, 2005 6:42 pm

Ееее от Хлорофил най-гениалният тип беше къртицата КГБ :D
Помня го Звездните сърфисти, ма не ми беше сред любимите..

Мерси за Тао-тао!!!!! Точно така беше :))) Сега ако успея и да го издиря :))
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests