Тема 25679834 осрана от шейха

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Feb 12, 2008 2:54 pm

Роумър, разправяйте се с човека, задаващ глупави въпроси.

Въпрос: кво общо има списанието с пиратството, о неподготвени?
Отговор: изобщо не говорехме за това с Инкхарт, но: ако го нямаше пиратството, тези списания също нямаше да ги има. Кво повече общо?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Tue Feb 12, 2008 3:03 pm

Не съм съгласен. Това е същото като да кажеш, че ако нямаше книги нямаше да има Шадоуденс. ГВ не ревюира пиратски игри от арената, а игри принципно.Освен това аз съм си купувал списанието или поне съм си го намирал да го прочета, когато съм нямал пари, въпреки че не са ме интересували повечето игри, или съм нямал възможност да ги подкарам на компютъра си.
Едит: Това е отговор на последния пост, видях, че преди това с пиратството е било офтопик.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Feb 12, 2008 3:07 pm

shayhiri wrote:Роумър, разправяйте се с човека, задаващ глупави въпроси.

Въпрос: кво общо има списанието с пиратството, о неподготвени?
Отговор: изобщо не говорехме за това с Инкхарт, но: ако го нямаше пиратството, тези списания също нямаше да ги има. Кво повече общо?
Луд ли си? нямало да има списния ако нямало пиратство? По голяма глупост не бях чувал :) Навремето като нямах възможност да си купувам игри понеже в Габрово нямаше пиратски, нито пък ми вървяха на компа да не мислиш че не съм се кефил на Workshopa? Толкова и знаеш какво пише в списанието че да знаеш защо се купува и дали има нещо общо или не с арената.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Feb 12, 2008 3:19 pm

Вероятно част от объркването идва и от това, че на мен (а и на другите гледам) разговорът ми звучеше като нещо, което няма нищо общо с преразказаното от Шайхири развитие на разговора.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Feb 12, 2008 3:27 pm

@Corwin,RRSunknown: Арената, Датата - все тая. :wink:

И аз си ги купувах отначало, ей така, щото беше нещо ново с хубави картинки и без прецедент. Колко години минаха оттогава?
Това е същото като да кажеш, че ако нямаше книги нямаше да има Шадоуденс.


А щеше ли?

Книгите и киното са реални пазари у нас, макар и двете да са на ръба - киното заради пиратството, книгите заради неграмотността и немотията. Игрите виж - хич не съм сигурен (че биват купувани от достатъчно хора, за да съществуват като валиден пазар).

Както и да е, дотук съм с офтопика, ако искате трийте, никого не искам да засягам.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Feb 12, 2008 3:38 pm

Хмммм - интерсесно защо хората които казват, че никого не искат да засягат, кават тази фраза преди да засегнат някого. Това в най-общ смисъл го казвам, не искам да засегна никого ....
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Tue Feb 12, 2008 4:02 pm

shayhiri wrote:@Corwin,RRSunknown: Арената, Датата - все тая. :wink:
Не зацепвам тази реплика.
shayhiri wrote:
Това е същото като да кажеш, че ако нямаше книги нямаше да има Шадоуденс.


А щеше ли?

Книгите и киното са реални пазари у нас, макар и двете да са на ръба - киното заради пиратството, книгите заради неграмотността и немотията. Игрите виж - хич не съм сигурен (че биват купувани от достатъчно хора, за да съществуват като валиден пазар).

Както и да е, дотук съм с офтопика, ако искате трийте, никого не искам да засягам.
Прав си, тук съм се оплел. Сега нямам време да пиша, но :
1. Игрите имат пазар, особено напоследък.
2.
I wrote:ГВ не ревюира пиратски игри от арената, а игри принципно.Освен това аз съм си купувал списанието или поне съм си го намирал да го прочета, когато съм нямал пари, въпреки че не са ме интересували повечето игри, или съм нямал възможност да ги подкарам на компютъра си.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Feb 12, 2008 7:14 pm

Извинете ме за офтопика, ама не мога да оставя спокийно някой да се заблуждава така жестоко като inkheart.
Пиле, не ограбва пиратството, понеже тогава Питър Гейбриъл нямаше да се тръшка като полудял да отваря сайт където се прави точно това - хората свободно си обменят всякаква музика. А и след около 10 години пиратство, вече нямаше да има нито музикална индустрия, нито филмова, нито изобщо култура. :mrgreen:
Ограбва посредничеството от всякакъв вид!! Понеже излезе, че тук в Испания авторът на песничка взима м/у 2 и 15 % от крайната пазарна цена за себе си; а не вярвам там при вас да е по-добре!! Може да е малко по-зле дори. :? Освен за чалгаджийките, които получават още една част, но под формата на силикон. :wink:
Таааа, като погледнеш горните проценти, кажи си честно, кой е крадеца??
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Feb 12, 2008 7:28 pm

Същото важи за игрите- разпространителя обира лъвския пай - аз за производителя яде шарана!
И за шайхири- като не можеш да караш самолет в България защо вчера видях списание за самолети а?
И за твое сведение Worshop се появи много преди арената и замундата- във времената когато един диск беше 15 лева и не всеки можеше да си взема игри дори и пиратски. И точно тогава беше много купуван и ценен. Списанията западнаха именно с масовия интернет където много хора почнаха не да четат списанието а да теглят всичко което излезе и да четат коментари.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Feb 13, 2008 12:11 am

Пиратките нямат нищо, ама НИЩО общо със западенето на ГВ. Ти и да си теглиш за без пари пак искаш да прочетеш мнението на Снейк или Дууми или АлДим дори, а не на Пенчо94 от Арената, райт?

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Feb 13, 2008 12:28 am

Именно ! Обясни го това на Шайхири дето успя и тука да наспами темата излишно и да ме издразни.

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Wed Feb 13, 2008 1:33 am

BaYa wrote:Извинете ме за офтопика, ама не мога да оставя спокийно някой да се заблуждава така жестоко като inkheart.
Пиле, не ограбва пиратството, понеже тогава Питър Гейбриъл нямаше да се тръшка като полудял да отваря сайт където се прави точно това - хората свободно си обменят всякаква музика. А и след около 10 години пиратство, вече нямаше да има нито музикална индустрия, нито филмова, нито изобщо култура. :mrgreen:
Ограбва посредничеството от всякакъв вид!! Понеже излезе, че тук в Испания авторът на песничка взима м/у 2 и 15 % от крайната пазарна цена за себе си; а не вярвам там при вас да е по-добре!! Може да е малко по-зле дори. :? Освен за чалгаджийките, които получават още една част, но под формата на силикон. :wink:
Таааа, като погледнеш горните проценти, кажи си честно, кой е крадеца??
Ти па що реши, че се заблуждавам =) Вика му се ирония :mrgreen:

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Feb 13, 2008 2:18 pm

Ми хубу!! :lol: Тогава на мойто му се вика старческа склероза!! :rofl:
Сега като се порових още малко, забелязах че това е общото мнение на Шайха. Та май трябваше да се обърна към него де, ама хайде.
Аре млъквам, че аз тук по-скоро чета. :wink:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Feb 13, 2008 9:12 pm

Да, Байа, общото ми мнение е, че няма лошо да пиратстваш (освен ако не е от мен), но същевременно трябва да демонстрираш смирение и дори благодарност за благините, които не ти се полагат, но получаваш безплатно. Крадецът обаче да се изкарва борец за свобода (и да си вярва) е един от любимите ми абсурди/лицемерия/двойни стандарти, в/ху които се гради историята на човечеството. :wink: Ако искаш да коментираме, да си отворим нова тема, ма то си е ясно.
Muad_Dib wrote:Пиратките нямат нищо, ама НИЩО общо със западенето на ГВ. Ти и да си теглиш за без пари пак искаш да прочетеш мнението на Снейк или Дууми или АлДим дори, а не на Пенчо94 от Арената, райт?
Абсолютно. Защо уважаемият ми земляк от Габрово продължава упорито да не разбира, при положение, че аз очевидно казах точно обратното (че на пиратството се дължи възхода и самото съществуване на геймсписанията), ще си остане в тайна.

Долното, разбира се, също е вярно:
RRSunknown wrote:Списанията западнаха именно с масовия интернет където много хора почнаха не да четат списанието а да теглят всичко което излезе и да четат коментари.
Corwin wrote:Игрите имат пазар, особено напоследък.
Last edited by shayhiri on Wed Feb 13, 2008 9:21 pm, edited 2 times in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Feb 13, 2008 9:18 pm

Щото не е така просто и ако искаш разговор за пиратството пусни нова тема а не разваляй тази!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest