The Big Bang Theory Topic

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jan 23, 2009 12:23 am

Гледах първия епизод на Big Bang Theory. Това се купува скоропостижно щом излезе бокссетът (този на първи сезон - след два месеца).

Дебитът на свежи ситуации/лафове в минута или иначе казано комичният КПД или още по-иначе казано капацитетът на сериала за въздействие в посока стимулиране на мозъчния център на смеха е, ъъъ, висок. Сигурно са намесени някакви кванти. :mrgreen:
Spoiler: show
- Our children will be smart and beautiful.
- Not to mention imaginary.
:lol: :lol: :lol:
Last edited by passer-by on Fri Jan 23, 2009 4:51 pm, edited 2 times in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jan 23, 2009 12:27 am

Пробвай все пак и IT Crowd, няма да съжаляваш.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jan 23, 2009 12:30 am

Ще, ще. Видях някои откъси в ЮТюба и ще му обърна внимание и на него. :wink:

Трябва обаче да разбера има ли в Амазона издание със субтитри, че нещо не се споменават. :evil:

А за Биг Бенга има.

Болна тема са ми тия субтитри. При Доктор Хаус ги има само в американското издание на бокссетовете. Британското няма никакви - даже не и за hearing impaired, което по принцип е абсолютният минимум. :evil: А този сериал без субтитри не бих го гледал. Е, освен пробно, преди купуването. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jan 23, 2009 2:09 am

Не може да няма издание със субтитри, баси за пръв път чувам подобно дивотия :roll: Много тъпо от страна на издателя.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jan 23, 2009 2:15 am

Нелогично, но факт. :x На страницата на бокссетовете на д-р Хаус в британския Амазон няколко души се оплакват от липсата на всякакви субтитри. Та явно ще взимам американското издание, като му дойде времето, въпреки че излиза малко по-скъпо.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jan 23, 2009 12:51 pm

Хммм, Биг Бенг Теорията съм я гледал изглеждал съвсем през пръсти, сега гледах първите два епизода на един дъх и доста ми допадна, след сесията ще го изгледам 100%. Няма какво да спорим дали е по-добър или не е от Ай Ти Крауд всъщност, доста са различни.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jan 26, 2009 9:16 am

Излапах първия сезон на Big Bang Theory и съм на 8-и епизод от втория.

Уникално добър ситком. Актьорите са изроди начело с Джим Парсънс (Шелдън), който дори само с едно подходящо изражение в ключов момент ме съсипва от смях. А хората, които пишат репликите трябва да бъдат позлатени.

Първия сезон на ДВД си го взимам още другия месец (оказа се, че вече е излязъл, объркал съм се с Ай Ти Крауда за март) и нямам търпение да издадат и втория.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jan 26, 2009 9:22 am

И аз тва викам :) бтв втори сезон според мен точно от 7-8 еп нататък става НАИСТИНА мега брутално як
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jan 26, 2009 9:26 am

Moridin wrote:И аз тва викам :) бтв втори сезон според мен точно от 7-8 еп нататък става НАИСТИНА мега брутално як
:shock: А стига бе! Че накъде повече?!
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Mon Jan 26, 2009 11:07 am

БигБанг-а ми харесва доста повече от ИТКрауд. Не че втория е лош, напротив, има много ценни моменти, но ми е прекалено британски :). Предполагам че всичко зависи, кой точно хумор ти допада повече. Аз съм за добрия стар американски :).
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jan 26, 2009 11:20 am

Според мен пък IT Crowd изобщо не илюстрира добре британския хумор, такъв какъвто го знаем от Уудхауз, Монти Пайтън, Фолти Тауърс и в някаква степен дори Blackadder..

дотук съм на два епизода и съм все така невпечатлен. Стабилно преиграване, най-смешните сцени са свързани основно с големи дози крещене, а и героите са доста по-нереалистични от тези в ББТ. Сарказмът е на много по-ниски нива също.
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jan 26, 2009 11:31 am

Е, извинявай като че ли в Blackadder и Фолти Тауърс нямаше стабилни дози преиграване... Не знам за сарказъм, но като цяло има доста житейска ирония.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jan 26, 2009 11:42 am

Ми знам ли, не си спомням да е имало. Но това няма много връзка със стила на хумора, в който контекст ги споменах, де. Може да съм на фаза, ше го подпочна пак след време
This is it. Ground zero.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jan 26, 2009 1:00 pm

Аз изгледах първи сезон на Big Bang Theory покрай паузите от 2-3 часа дневно между ученето и мога да кажа, че съм доста доволен, изключително приятен и лек за гледане ситком. Преди не знам какво съм гледал, но май са били единични серии и то от неяките (а те тук са горе-долу малко). На няколко пъти се разсмях на глас, което на мен ми се случва адски рядко. Шелдън просто РАЗМАЗВА. Освен това купчините references към нашия свят - този на нърдовете - винаги усмяха да ме усмихнат по един или друг начин ;). Другите герои всичките ме кефят без Ленърд - прекалено е гейест с пипането на ръцете като говори с някой. Разсъбличането на Хауърд като спечелиха състезанието ме разби от смях.

За ИТ крауд - ами по-олигофренски е и не се вмества в канона на ситкома, за разлика от ББТ, просто е до вкус или до настроение. И правилно си заключил, че няма бъкел общо с Блек Едър и Фолти Тауърс.

За мен сравнението между 2та сериала вече е безмислено, и двата ми бяха голям кеф да ги гледам, след изпитите ще ударя и втори сезон на ББТ.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jan 26, 2009 3:58 pm

И на мен IT Crowd не ми хареса веднага, но бързо се зарибих по хумора му и сега ми е любимия нов комедиен сериал. Епизодите варират от много забавни до гениални.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests