Bones (here be spoilers!)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Xellos
Moderator
Posts: 20300
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Dec 13, 2009 1:17 pm

Мдаа, тва с Аватар малко изнасилено беше ма се пак яко ;).

Еха, десетия верно зрелищно го раздаде :shock:
Коледните им епизоди по традиция са много силни.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6463
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Dec 24, 2009 3:29 pm

Втори сезон, тринадесети епизод - този със Стивън Фрай, тоест... До момента сериалът кърти, няма един слаб епизод, а епизодите с Хауърд Епс си слагат почти всички произведения за серийни убийци в малкото джобче без никакви усилия. Епс не е Карсър, де, ама почти го докара...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6463
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Dec 28, 2009 6:19 pm

Току-що научих, че Ерик Милеган е с две години по-голям от Емили Дешанел и с една от Ти Джей Тайн. Това е, хм, странно... Гледам, че Зак е човекът от екипа, изигран от най-възрастния актьор към настоящия момент. Само Камил я играе по-възрастна актриса.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Dec 28, 2009 8:54 pm

И освен това обича театъра повече от телевизията. Уви.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6463
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Dec 30, 2009 11:34 am

passer-by wrote:И освен това обича театъра повече от телевизията. Уви.
Ама пък как го разкараха... Не трябваше така, хич даже. Нищо, че по-късно се оказа, че не се е случило точно това, което си мислихме...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6463
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Jan 05, 2010 4:06 pm

ЯК НОРВЕЖКИ БЛЕК МЕТЪЛ!!!
Четвърти сезон, двайсет и първи епизод, тоест. Много як епизод. С норвежки блек метъл. И не само норвежки. Някой по-запознат с идеологията ще сподели ли до колко показаното има общо с истината? `щото се сетих, естествено, за Бурзум и убийството на онзи от Mayhem, обаче това като че ли е твърде, хм, екстремно - не в музикалния аспект, де...

Следващият епизод също беше много як. Може би най-забавният епизод от сериал, който съм гледал изобщо...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jan 22, 2010 7:29 am

5.12

ВЕЛИКОЛЕПЕН епизод! :D

И за разследващата част, и за тази с личните отношения.

Леко се притеснявах, че ще навлязат в рутина, а оттам до скуката е само една крачка. Този епизод обаче ме успокоява, че има още хляб в сериала. :D
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sun Feb 07, 2010 6:58 pm

Първите два сезона ги бях гледал преди седем-осем месеца и сега седнах да гледам трети.
Току що приключих осма серия и за момента е наистина много добро. Този сезон ми се струва не чак толкова емоционален, колкото първите два, но все пак доста по интригуващ и интересен. Много ми допада идеята за цялостна мистерия на сезона, която се развива бавно и постепенно и хем я има, хем не ни занимават с нея във всеки епизод. Хубаво е измислено. :)
А в осми епизод имаше едно чудовищно беззъбо старче от което реално ме побиха тръпки, наистина потреперах... Доста добро, доста.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6463
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Feb 10, 2010 10:52 am

5.13
Най-после. Време беше. Сериозно. Наистина тъп епизод. Досега не се беше случвало. До сега всичките бяха поне добри - дори рекламата на "Аватар". Сега - не. Имаше и добри моменти, де, макар и малко, и всичките бяха свързани с Буут и брат му, но случаят беше откровено глупав, разкриването му беше някак невдъхновено, а и, струва ми се, не беше обърнато достатъчно внимание на героите. Доста разпилян епизод като цяло. Дано следващият е по-хубав.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Wed Feb 10, 2010 6:35 pm

Догледах трети сезон.... Какъв финал. :(
Определено едно от най-неочакаваните неща, които съм виждал в сериал.... Но имаше доста логика и беше адски тъжно.
But goddamn,
you got me in love again

Xellos
Moderator
Posts: 20300
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Mar 20, 2010 7:19 am

хахах, присетих се да изгледам 14 епизод най-сетне - Hellboy епизода ;) Така по рядко като се гледа кефи повече ;)

Zeus apparently had a better aim than your God :))))))))
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sun Mar 28, 2010 10:04 pm

Почнах четвърти сезон днес и преди малко изгледах седми епизод.
Сериалът определено си държи ниво и то стабилно. Сезонът е интересен, забавен и наистина увлекателен. Случаите са приятни, вече седем серии нито един епизод не ми е бил дори леко скучен, което не знам дали е ставало преди. Трети сезон сигурно ще си ми остане любимият, де, но все пак и този е доста добър.
Суийтс чак сега го възприемам като стабилен участник в действието, преди ми беше по-скоро като добавка към Бренан и Буут. И всъщност ми е третият любим персонаж. Ходжинс, Анждела и останалите са много яки, но Бренан и Буут са наистина уникални. Още от първите няколко епизода на сериала ми направи впечатление как двамата тотално се гаврят с възприетите стереотипи. Жената в случая е по-студената, по-логичната, по-директна, по-практично ориентираната. А мъжът е по-емоционален, по-деликатен, има по-добър нюх за хората (да не кажа направо женска интуиция) и дори е вярващ. И същевременно Бренан не е някоя мускулеста мъжкарана, а Сийли далеч не е женствен. Та Суийтс е подобен в това отношение, тъй като тотално разрушава стереотипния образ на възрастния хладнокръвен и разумен психолог, като същевременно въобще не е лош психолог.
И Зак не просто го няма. Неговото отсъствие е важен елемент от ежедневието на персонажите и определено им влияе и това ми харесва много. Епизодичните стажанти са много яки, ама наистина много.
А седми епизод за момента е най-добрият на четвърти сезон. Това беше серията за мъжът-жена, разсечен на две. Върна ми надеждата, че сериалът все още може да прави и емоционални, а не само интригуващи епизоди.

И дам, сигурно е бая досадно да четете мнения за серии, които сте гледали преди година и нещо, но аз все пак държах да си кажа, че ме кефят :D
But goddamn,
you got me in love again

Xellos
Moderator
Posts: 20300
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Mar 29, 2010 1:09 am

Аз сам го оставил да се посъберат няколко серии иначе, старите съм ги гледал по 2-3 пъти някои ;).
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Tue Apr 06, 2010 8:27 am

Най-после и аз догледах четвърти сезон.
Финалът беше много як, направо страхотен. Но аз принципно се радвам на What if… епизоди :D

А самият сезон като цяло беше доста силен. Само на места попрекаляваха малко с липсата на емоции у Бренън, в някои моменти тя звучеше точно като Шелдън, което не беше особено яко. Дано в следващия сезон не стигат толкова далеч.
Иначе за мен най-добрият елемент от сезона категорично бяха докторантите, толкова много ме радваха всичките, особено британецът със случайните факти. :D В пети сезон продължават ли да идват всичките, или Бренън най-после избира някого?
But goddamn,
you got me in love again

Xellos
Moderator
Posts: 20300
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Apr 06, 2010 8:30 am

Въртят ги, иначе британеца извади късмета в новия сезон с друго нещо. И все пак ми се ще пак да се мерне Зак :? Както и Гордън Гордън :yo:


с05е15
хахах, page 187 :mrgreen:

Уф, една от героините в серията се дзверих 10 минути от къде ми е позната докато не изгря че е момичето от Карнавал ;)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests