Leverage

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Sun Jan 09, 2011 4:47 pm

Баси колко е тъп тоя сериал на хартия. То бива, то може, ама всеки следващ епизод изнасилва и третия оушън, а там резилът се измерваше само в космически мащаби. Логиката е затрита много преди началните надписи, лошите са рядко умни, а когато са такива, нашите винаги са го взели под въпрос, малко става като на жокера плановете в църния рицар, а и нововъведената практика (във втори сезон) да си откраднем нещо - а нещото варира през банки, училища, заводи, филми, индианци и галактики, всъщност се изчерпа доста бързо, а в началото се кефих на дебилната идея...

Но... как па го написах... НО тва няма никво значение. Тия петимата са ибахти му и сладурите. Дори от всепомитащо тъпите диалози, а те далеч не са малък процент, правят забавление. То не са мимики, не са жестове, химията между всите е на шест, няма един излишен, дори мацките, дето по принцип в тия сериали са там само за фон и цици, тук са на баси високото ниво, като нерядко именно те правят култовата простотия, разиграваща се на екрана, още по-кефеща.

Практиката от Хаус нашият гений, за да изглежда по-човечен, да има няква зависимост, само че като на кино, да му дига левела, беше доста яко вплетена в първия сезон и ся (във втория) е малко кофти, че нямаме алкохолик, а само прилично пийващ салам, ама пак се ядва. Случаите обаче прогресивно затъпяват (по средата на втори сезон съм) и засега само този с откачената репортерка беше... приличен.

Ама кво ми дреме. Тва така или иначе се върти около тия петимата, дето се скитат из свят на статисти и се мислят за умни, а след като са толкова готини, дотолкова, че даже любимец не мога да си нацеля, и ние им вярваме, за мен заглавието си е бая успешно. Само да не го разводнят и преебът с излишна сериозност и мелодрама, че в момента си е баш тва, дето трябва да си е.
Spoiler: show
Image

Xellos
Moderator
Posts: 20301
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Jun 04, 2011 2:28 pm

Мдаам най-сетне догледах 3тия сезон. Приятно си остана сериалчето, малко повече преувеличение и съшито с бели конци, случаите са бая банални масата, но на интервали като се гледа е супер. Нямаше излишни мелодрами, повечко Елиът еквилибриум стъф, а и Софи си е истината (заместничката и беше много не на място). С 5ма яки героя, които да го изнесат забавно си е кеф, и глупости да говорят си правят атмосферата само с присъствие. Убер Лошковеца малко слаба работа, ама кво да се прави трябвало е да го прекарат набързо явно. Пак де красиво беше.


Age of the geek baby :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6466
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Jun 23, 2011 12:09 pm

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Xellos
Moderator
Posts: 20301
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jun 23, 2011 12:56 pm

Ураа кеф.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Xellos
Moderator
Posts: 20301
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jun 28, 2011 11:52 pm

Много приятно начало на 4ти сезон :)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jun 28, 2011 11:53 pm

Мен нещо ми беше мех. Дано нататък да са по-яки.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Wed Jun 29, 2011 9:21 am

За мен това е най-слабият епизод досега. Много беше мелодраматичен и ми беше скучен като цяло. Сладникавият край тотално го закопа за мен.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6466
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Jul 01, 2011 5:42 pm

Не беше зле епизодът, обаче искам в следващия Елиът да счупи поне три глави, за да си дойдат нещата по местата. Цели два поредни епизода без нито една бойна сцена в тях са твърде много. Дори и сестра ми, дето не си пада колкото мен по филмовите побоища, каза така...

Цялата драма на Паркър с трупа на оня обаче беше прекалено насилена и вместо да ме разчувства, ме издразни адски много. Не искам точно този образ да става сълзлив.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Xellos
Moderator
Posts: 20301
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jul 18, 2011 11:22 am

Ххахахаха Елиът с бомбето втори епизод :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Доста добър :)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6466
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Aug 23, 2011 9:25 am

Епизодът с гробището беше МНОГО голяма боза, бтв. Паркър тотално я съсипват, Хардисън - и него покрай нея. Не обичам псевдоромантични бози.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Xellos
Moderator
Posts: 20301
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jul 17, 2012 6:03 pm

Йей 5ти сезон започна прилично, като човек не ги е гледал от много време си е се яко де, да видим натам :).
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Dec 28, 2012 4:25 pm

Пети сезон за съжаление е и последен за сериала. Жалко :cry:

Xellos
Moderator
Posts: 20301
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Dec 28, 2012 5:30 pm

Много еднотипно се е за да изкара повече, но жалко аз си се кефя като го гледам на по големи интервали все още. Разкошни актьори.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jul 06, 2013 6:15 am

Изгледах сезони 4 и 5, разбрах, че 5 е последен и сега кротко страдам от загубата. Начи, това мога да го гледам до безкрай. Последните два сезона имаха някои тъпи епизоди, но имаха и жестоки. Хилила съм се с глас на моменти и дори мелодрамите на персонажите не ми попречиха да си изкарам страхотно. Толкова добре ме зарежда това сериалче! Велики актьори и велики персонажи, в които съм абсолютно влюбена. Особено Хардисън/Елиът комбото - тея двамата са някви епохални заедно. Бе изобщо, Леверъджа ме зарибява по същия начин, по който ме зарибява яко шонен аниме. Много рядко се среща тоя толкова готин бутафорен куулнес в американските човечета и сериали. Поръчах си трети сезон, чакам да пуснат ДВДтата на 4-ти и 5ти (или ще си ги поръчам от чужбина) и смятам сега да го загледам отначало, щото не мога да се разделя с персонажите.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jul 30, 2013 9:04 am

Са, тва ако не е Паркър...:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5963911
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest