Къде е границата?!?!?!?!!!!!

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jan 19, 2011 12:42 pm

Силвъре, аз не мога да схвана, що Амелията да не се кефи на някакви гилти плежърс? :) Ей на, и аз зяпам Lie to Me и The Mentalist на тоя принцип, пък да ти кажа, от мен не би излязъл чалгар :)

Колкот до последния тийзър, той е точно промо-матрял, не цели въобще никакви сюжетни стъфове да пуска, а просто да ти завърти главните герои от първата книга + танталайзинг реплики като тая на Джейми накрая, която не я помня имаше ли я въобще в книгата, но звучи подобаващо сценично-драматично.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Jan 19, 2011 12:58 pm

Ех, Трип, недей така. Щеш - не щеш, "гилти плежър" без някакви достойнства, които да можеш да рационализираш що-годе адекватно, си е баш чалга. :) Естествено, всеки човек е податлив на това в някаква степен, но при Амелия вулвовъзприемането на "изкуството" винаги е съпроводено със стряскаща демонстративност и елементи на гордост. Да не говорим, че Камелот не е нещото, лишено от претенции за сериозност и драма - в случая Амелия просто си казва "дреме ми за недостатъците, искам отново да зърна чепа на онзи от Рим, мммммммм..." Просто е. :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jan 19, 2011 2:14 pm

Продължава да не е ясно отгде идва осъдителната нотка в излагането на тия факти. Особено зимайки предвид, че си наясно със стряскащо острия интелект на Амелия. Да не се кефиш на гилти плежъри е рандъм сух снобизъм :mrgreen: 300 и Спартак СА произведения на изкуството и НИКОЙ не е казал, че изкуството е нещо възприемано само и единствено в рамките на втората сигнална система. Чек йор дефинишънс ъгейн.
This is it. Ground zero.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Jan 19, 2011 2:57 pm

Ок, само искам да бъде отбелязано, че тука оффтопиквам с админа на сайта. :)

Осъдителната нотка идва примерно от това, че няма нищо по-скучно и неподлежащо на дискусия от "бах кво е тъпо, обаче пък как ме кефи". Тва си е валидна позиция, просто не може да е позиция на хора, с които би ми било интересно да дискутирам квото и да било, щото човек, ако наистина иска да пише за изкуство трябва малко да попреценя как и колко често намесва изцяло личното си отношение. Интелектът на Амелия, не е от нещата, които ме вълнуват - досега не съм забелязал неква стряскаща острота, 'ма 'ба ли я, може да си разбира там от квантовата химия. :)

Осъдителното обаче основно идва от това, че хората масово се задоволяват с некадърно направеното, криейки се зад някви смешни претенции за широкоскроеност ("видите ли, аз мога да се кефя и на Бергман и на Снайдър" - втф, че кой не може?) и въобще престава да ги вълнува мисълта - бе чакай, тва ако се пипне може всъщност и да заприлича на нещо и да не се налага да се връзвам на фльонга, докато обяснявам що го харесвам тоя крап. Става дума за най-обикновени ниски критерии и липса на разбиране, нищо повече.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jan 19, 2011 3:28 pm

Това е така, но имаш логически пропуск, доколкото "това" не е задължително "тъпо", тъй като критериите за харесване не са задължително свързани с интелектуална стойност (което вече казах). Да, дискурсът, свързан с вкус, е по-скучен от информационна гледна точка, но в истинския свят той формира не по-малко от 80% от истинските човешки разговори. Кеф-факторът има голяма социална сплотителна сила. Да намериш хора, които споделят твоето кефване на интелектуалните изпълнения и фини нюанси на Джийн Улф, респ. в твоя случай замести с подходящ режисьор, композитор, оператор и т.н., е по-трудно, те са по-малко и социализирането е по-трудно. Обратно, хора, които се кефят на големи чепове, мускули и кръв, независимо от по-дълбоките си вкусове в рамките на втората сигнална система, има много. И много от многото са полезни събеседници, но ти никога няма да го разбереш, тъй като са изявили емоционално пристрастие към чепове, цици и мускули. А това не са лоши неща, това не са ниски критерии, това не са претенции за широкоскроеност. Обратното обаче (да държиш разговорите да са само за интелектуално-възбуждащите качества на произведенията) продължава да бъде рандъм сух снобизъм и което е по-неприятно, тесногръдие в оценката на хората.
This is it. Ground zero.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 19, 2011 3:29 pm

Даже има и статия в списанието Shadowdance:
http://www.shadowdance.info/design/index800.htm

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jan 19, 2011 3:32 pm

ако е статията на рол за масовия вкус (не си личи от линка уви), тя си е пълна с дивотии споко :mrgreen: има и доста верни неща де. но човек наистина НЕ Е широкоскроен, ако не приема и двете неща.
This is it. Ground zero.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6462
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jan 19, 2011 3:54 pm

Бих препоръчал отцепване на изказаното от поста на Трип, да речем, до сега в отделна тема, между другото. Мисля, че има възможност за истинска дискусия, обаче не знам доколко е добре да се съсипва тази тема.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jan 19, 2011 5:20 pm

Silver wrote:Естествено, всеки човек е податлив на това в някаква степен, но при Амелия вулвовъзприемането на "изкуството" винаги е съпроводено със стряскаща демонстративност и елементи на гордост.

Да, туй и мен винаги ми е било крайно досадно и при нея, и при Жоро...

Как да е, отцепих ви. Всичките ше ви наплюя като си дойда в България. И Силвъра включително, се ше намеря начин.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jan 19, 2011 6:06 pm

Я, ква тема. :lol:

Силвъре, бидейки безкомпромисния пич, който съм, вече съм излагала мислите си за изкуството по по-задълбочен (но не задължително сериозен) начин и в нета, и на хартия. Безплатно и срещу заплащане. Доказала съм на себе си и света, че ме бива и че съм по-дълбока от 2 санта. Също както съм доказала и на себе си и на света наличието на интелекта си. И сега вече мога да се забавлявам. :lol:

Ти продължавай да дерзаеш, някой ден може и да узрееш достатъчно за истините в живота и да станеш достатъчно уверен в себе си, че да почнеш да фенстваш по неща, които няма да пораждат неквито страници псевдоинтелектуална дискусия. С настоящото си поведение може и да впечатлиш някои хора, но пред интелигентни намаани и неебателни типове като мен и Моридин, лъсваш като това, което наистина си - смешноват и досаден сноб уонаби с не особено голямо покритие.

Препоръчвам ти да употребиш и ти половите си органи - те са там с причина. Богато инервирани енд стъф. Носят удоволствия, несравними с тези на интелекта и също толкова важни и нужни. Не се лишавай от тях, че се стига до разни клинични проявления. :lol:

С последния абзац бтв си казвам мнението по темата - изкуството има най-различни цели и може да кефи по най-различни начини. Човек трябва да си позволи да опита всичко и да извади максималното количество кеф от въпросния си опит. Говоря за кеф, щото за мен изкуството е това. Аз не го работя, аз го консумирам за удоволствие - независимо от това какво е въпросното удоволствие (интелектуално, визуално, чист адреналин, етц.).
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jan 19, 2011 7:09 pm

Айдееее, сега ше почнат да се плескат интелектуалните паламарки по масите :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Jan 19, 2011 7:27 pm

Няма, просто я премести тази (имам предвид Амелия, не темата) в прането, щото постът й касае нейния интелект и моята тъпота, а те не са от особен интерес за никого. После можем да продължим по същество. Иначе сега ако обърнем внимание на последния й абзац, трябва да почна да я питам тъпотии от рода - ти що не ядеш лайна, що не спиш с клошари etc.

Robert Jordan fan
Farmer
Posts: 67
Joined: Mon Oct 11, 2010 5:10 pm

Post by Robert Jordan fan » Wed Jan 19, 2011 7:56 pm

селф-едит :)
Last edited by Robert Jordan fan on Wed Jan 19, 2011 8:01 pm, edited 1 time in total.
Life's too short to take it seriously.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6462
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jan 19, 2011 8:00 pm

Robert Jordan fan wrote:Аз спа.

Една хубава баня - и светват.

По-добре от тва твоето (нищо).
???

Ениуей, мислех да седна да драсна нещо интелигентно, ама начинът, по който върви темата за момента, предразполага повече към хрупане на пуканки. Двубоят между Амелия и Силвър ще е по-интересен без моята намеса.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jan 19, 2011 8:29 pm

Аз, дето се вика, силно разбирам откъде идва Силвъра, щото именно опитите ми за рационализация на кефа даже от гилти плежърите ми често са ме правили досаден за хората наоколо.

Мен рационализирането на кефа *вътре в самото произведение* ми носи единствено по-голям кеф, един вид се самонавивам колко е яко това/онова. Липсата на рационализиране в един момент вече ми краде от кефа, понеже аз лично не мога да карам вечно на "баси, колко ме кефи тоя актьор/актриса" (още повече, че мен поначало последната позиция ми е чужда, понеже идвам от literary background) Естествен резултат от това е изграждането на филтри, до степен в един момент понятието "брейнлес фън" да ти стане оксиморонно.

Ето например, не мога да изчерпя/поддържам кефа си от Boardwalk Empire само с "баси, бацее, Бушемито видя ли го КОЛКО е як!!!?" (или нещо еквивалентно за някой от другите актьори)

И, Жоре, че разговорите тип "кефи ме/не ме кефи" са като пощенето при шимпанзетата (тва го имам предвид в неутрален антропологичен смисъл, не му придавам някаква негативна отсянка), еми да, така е. Но различните хора имат различни въшки за пощене.

И всъщност, изкуство е ОСНОВНО тва, дето ти действа на второсигнално ниво, щото оттам произлиза думата. Тва е нещо изкуствено създадено, с цел да ти донесе кеф посредством това как е направено. Затова си говорим за естетическо остранение, щото човек прави крачка назад, поглежда pattern-a и после си позволява да му бъде въздействано.

И колкото и да си мисли Хриси, че Спартак и Камелот й влизат направо в половите органи, те първо минават през разните й там бекграунд представи за character-типажи, през различните закодирани в главата й plot-формули, които е събрала през годините гледане/четене, разните й модели на treatment-и на тая или оная тема (любов/война/секс/прочие). Въпросът е доколко човек ще си позволи да е активен участник в тоя процес на напасване на формата към матриците в главата му. Може да си каже "Уф, тва ми писнааааа, искам нещо друго!", а може и да си каже "Що да си ограбвам от тоя тип кеф с много мислене, ше му мисля, ама не на туй, ами на друго." Забележи, че става въпрос за два режима на второсигнален кеф, а не на превключване между първосигнален и второсигнален.

Аз примерно не ща твърде много да reinforce-вам моделите на пасивно кефене, щото ми се меша и ми пречи на другото (още едно доказателство, поне в моя случай, че става въпрос за степени на едно и също нещо, а не на две различни неща).

И още едно следствие от това - Силвъре, аз съм сигурен, че Амелия може да ти плесне аргументация, по-добра от "ааа, чепове, цици и кръвввввф!" и тук вече влизаме в субективната категория "достатъчно/недостатъчно добра аргументация", ама е твърде цапната в устата и твърде много неща й влизат в графата "ъ, ще обяснявам ся селф-евидънт шит и ще си търся оправдания", за да го направи :mrgreen:

Но за мен такова нещо като "достатъчно/недостатъчно" добра аргументация изначално е безсмислено, понеже жури и присъда кое е good enough няма. Понякога разни ей-така подметнати приказки като това на Джен и Силвъра в една тема в мувиса, за разликата между вида на актьори във филми и след филмите, може да те наведе на мисли като "с какво филмографията на Майкъл Пит добавя към образа му в Boardwalk Empire".

За мен качеството на едно нещо, било то филм/книга/сериал/пърформанс арт с купичка урина, е пряка функция на нещата, които се казват за него, вкл. и от мен (но то мнението ми не струва много в отстъствието на диалог).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests