Препоръчайте ми сериали

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Препоръчайте ми сериали

Post by Dante » Sun Mar 11, 2012 4:24 pm

Искам нещо интересно, вълнуващо, което да ме пристрасти и да тръпна от вълнение за съдбата на героите. И да не е мудно. Няма значение жанр. Ще дам пример за сериалите, които харесвам и съм гледал някога - Спартак, How I Met Your Mother, Hous M.D (накрая ми дотъпя естествено), Supernatural (до 5-ти сезон), Doctor Who, BSG, Firefly, Game of thrones и т.н. Иска ми се да пробвам сериалите на HBO и сега тегля Deadwood, но не знам дали ще ми допадне.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6463
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Mar 11, 2012 4:27 pm

"Day Break". Ако не си го гледал, хвърли му едно око. Почти сто процента съм сигурен, че ще ти допадне, а и е само един сезон, така че няма да те натовари много.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Mar 11, 2012 6:19 pm

На Deadwood не успях да му изтърпя и първите два епизода...
Имам въпрос - защо за бога ТОВА http://www.imdb.com/title/tt0288978/ е на първо място в IMDB и защо цялото IMDB е наводнено от някакви супер неизвестни сериали, които заемат първите места?!
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6463
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Mar 11, 2012 6:33 pm

Dante wrote:Имам въпрос - защо за бога ТОВА http://www.imdb.com/title/tt0288978/ е на първо място в IMDB и защо цялото IMDB е наводнено от някакви супер неизвестни сериали, които заемат първите места?!
Защото стотина юзъри са му вдигнали рейтинга от изкривен национализъм. Виж колко малко гласове има, а и е ревюиран само веднъж.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Mar 11, 2012 8:03 pm

Хвърли по едно око на следните неща Community или Fringe. За нещо завършено - Tower Prep, Chuck или по-нестандартно - Pushing Daisies, Wonderfalls.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1944
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sun Mar 11, 2012 8:58 pm

The Big Bang Theory - подобен на HIMYM. Предполагам си го гледал, но да си кажа.
Burn Notice, Psych, Monk, Dresden Files - интересни сериали за разследвания(т.е. не като CSI) - аз самият не съм гледал до край нито един от тези(освен Дрезден), но имам много добри впечатления.

edit:
@armageddon
Tower Prep има интересен премис, но нещо май е спрян до никъде. Заслужава ли си гледането.
Last edited by Martix on Sun Mar 11, 2012 9:00 pm, edited 1 time in total.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sun Mar 11, 2012 9:00 pm

Dante, сериалите на HBO не работят така :) Почти никой от тях не грабва за гърлото от първите 2-3 епизода. За сметка на това постепенният character building дава феноменални резултати, ако човек има търпение. А дотогава има множество неща, които си струват вниманието. От тази гледна точка е много вероятно повечето им заглавия да ти се сторят мудни, но имай предвид, че изпускаш много. Пробвай Rome от техните, той е доста бърз и все така добър.

Сериал, който скоро изгледах на един дъх почти, e Sons of Anarchy. Много добър и гледаем, никак не муден.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Mar 11, 2012 9:42 pm

Мерси за мненията. Подхванах Fringe. Първите серии са готини, нататък запазва ли се качеството и заслужава ли си гледането?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Mar 11, 2012 10:54 pm

Стават по-добри и си струва като цяло.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Mon Mar 12, 2012 1:24 am

Dante wrote:Мерси за мненията. Подхванах Fringe. Първите серии са готини, нататък запазва ли се качеството и заслужава ли си гледането?
Мдам и аз съм на Fringe в момента. Мн. читав сериал. Може да си свалиш и Terra Nova, супер ще те изкефи :lol:


















(ебавам се)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri Mar 16, 2012 9:47 pm

Аз винаги си препоръчвам Alias :D
Вълнуващ е, грабва, държи те в напражение, героите са яки, постоянно се случват разни неща, през няколко епизода има някакви туистове, шпионските истории са съчетани с лична драма... Въобще як е. Пък и Дженифър Гарнър в онези й години е радост за окото :D
Пет сезона, напълно завършен.
But goddamn,
you got me in love again

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Fri Mar 16, 2012 10:47 pm

[quote="Random"]Dante, сериалите на HBO не работят така :) Почти никой от тях не грабва за гърлото от първите 2-3 епизода. За сметка на това постепенният character building дава феноменални резултати, ако човек има търпение. А дотогава има множество неща, които си струват вниманието. От тази гледна точка е много вероятно повечето им заглавия да ти се сторят мудни, но имай предвид, че изпускаш много. Пробвай Rome от техните, той е доста бърз и все така добър. /quote]

Това.

Точно HBO препоръчвам, ако искаш "да тръпнеш от вълнение за съдбата на героите". HBO не залагат на някакви шокиращи клифхенгъри и дошли от изневиделицата си изненади в първите епизоди, а предпочитат доброто обмисляне на сюжета и постепенно надграждат слой върху слой всеки от героите си (демек стабилно и реалистично)

За Deadwood нищо не мога да кажа (смятам да го гледам това лято), но след всичко на ХБО, до което съм се докоснал, съм преосмислял критериите си за добра телевизия. Ако залагаш на героите, препоръчвам Six Feet Under и The Sopranos. Първият залага на мелодрама (използвам го в буквалния смисъл на heightened emotional reality без негативна конотация, защото пък си е много добра мелодрама) и те натоварва емоцианално , а вторият на тежък ненавиращ се в лицето ти реализъм и те натоварва интелектуално (шшшш за The Wire). The Sopranos е определено по-комплексният и амбициозен сериал и няма никъде слабо място (сега съм на последния сезон де...). Силвър беше споменал за високото качество на психотерапевтичните сесии (само най-добрите епизоди на In Treatment може да им се опрат) Не знам какво имаш предвид с муден, но дано имаш търпение с тези двата, защото си струват ;)

Хмм, Weeds? Последния сезон не съм го гледал, защото стана просто нечовешки зле, но първите 3 сезона са си супер. Силия рулз!

The Office и Extras на Жерве силата също залагат на пълнокръвните персонажи. Това, което ги отличава от всичко друго, което съм гледал досега е, че СТРАШНО добре пресъздават interpersonal awkwardness и затова ги наричат на много места cringe worthy. Считам ги за уникални точно заради силата им в представянето на awkward моменти.

ЕДИТ: Всъщност Rome, Weeds и Dollhouse са немудни (?), но последният има прекалено много проблеми, за да го препоръчам на чисто сърце. Стой далеч от Carnivale, ако толкова те плаши бавен пейсинг.

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Fri Mar 16, 2012 10:54 pm

Dante, сериалите на HBO не работят така :) Почти никой от тях не грабва за гърлото от първите 2-3 епизода. За сметка на това постепенният character building дава феноменални резултати, ако човек има търпение. А дотогава има множество неща, които си струват вниманието. От тази гледна точка е много вероятно повечето им заглавия да ти се сторят мудни, но имай предвид, че изпускаш много. Пробвай Rome от техните, той е доста бърз и все така добър.
Това.

Точно HBO препоръчвам, ако искаш "да тръпнеш от вълнение за съдбата на героите". HBO не залагат на някакви шокиращи клифхенгъри и дошли от изневиделицата си изненади в първите епизоди, а предпочитат доброто обмисляне на сюжета и постепенно надграждат слой върху слой всеки от героите си (демек стабилно и реалистично)

За Deadwood нищо не мога да кажа (смятам да го гледам това лято), но след всичко на ХБО, до което съм се докоснал, съм преосмислял критериите си за добра телевизия. Ако залагаш на героите, препоръчвам Six Feet Under и The Sopranos. Първият залага на мелодрама (използвам го в буквалния смисъл на heightened emotional reality без негативна конотация, защото пък си е много добра мелодрама) и те натоварва емоционално, а вторият на тежък ненавиращ се в лицето ти реализъм и те натоварва интелектуално (шшшш за The Wire). The Sopranos е определено по-комплексният и амбициозен сериал и няма никъде слабо място (сега съм на последния сезон де...). Силвър беше споменал за високото качество на психотерапевтичните сесии (само най-добрите епизоди на In Treatment може да им се опрат) Не знам какво имаш предвид с муден, но дано имаш търпение с тези двата, защото си струват ;)

Хмм, Weeds? Последния сезон не съм го гледал, защото стана просто нечовешки зле, но първите 3 сезона са си супер. Силия рулз!

The Office и Extras на Жерве също разчитат на пълнокръвните персонажи. Това, което ги отличава от всичко друго, което съм гледал досега е, че СТРАШНО добре пресъздават interpersonal awkwardness и затова ги наричат на много места cringe worthy. Считам ги за уникални точно заради силата им в представянето на awkward моменти.

ЕДИТ: Всъщност Rome, Weeds и Dollhouse са немудни (?), но последният има прекалено много проблеми, за да го препоръчам на чисто сърце. Стой далеч от Carnivale, ако толкова те плаши бавен пейсинг.

User avatar
jkklouna
Commoner
Posts: 42
Joined: Wed Nov 25, 2009 10:58 pm

Post by jkklouna » Sat Mar 17, 2012 4:29 pm

Breaking bad. Stargate (SG-1+Atlantis=15seasons) Chuck-comedy. The event-1 season only. The walking dead 2 season ongoing. Лични първенци са ми Старгейт и Брейкинг бад. от СГ-1 съм останал с толкова приятни спомени, че ме е страх да го гледам с нови очи. Общо взето гледах го цялата лятна ваканция(някога) и не спирах на по малко от няколко епиода на сесия. Имало е едни в които съм стигал до 10+.
Брейкинг бад има невероятни герои и развития на действията, които ни се искат на всеки като зрител. Чък ме забавлява неимоверно много, но имам проблем с последния сезон-мъча го от 3-4 месеца, но все някога ще го мина.
Евент има само 1 сезон и не е завършен, не знам дали даже ще правят 2и. Дано.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Mar 20, 2012 5:57 pm

Boston Legal - в известен смисъл доктор Хаус в юридически вариант, ама са двама (Джеймс Спейдър и Уилям Шатнър - гениални са).

Вторият най-добър сериал на Уидън след Firefly според мен е Angel - можеш да го гледаш дори ако не си запознат с Бъфи.

Ако си фен на Нейтън Филиън от Файърфлая, пробвай първите два сезона на Castle - после го обърнаха на вземаща се насериозно полицейска драма, но първите два са страшно свежи, с чудесни взаимодействия между двамата главни актьори.

Съгласен за Big Bang Theory, но само за първите три сезона. В края на трети се появява "гаджето" на Шелдън и страхотната идея се изроди в стандартна ситкомка тип Friends 2.0 - е, някои го харесват и в този вид.

Също първите шест сезона на NCIS (много качествен хумор, персонажи и актьорска игра) и четирите на The Unit (екип на Делта форс, по документална книга на член на тази спецгрупа, който е и консултант на сериала, много пипнати мисии).

Лично аз доволно се кефя и на Charmed, Stargate Atlantis и Dark Angel (последният за жалост незавършен, но все пак е адски приятна фантастика по идея на Джеймс Камерън и с Джесика Алба на младини).


И от леките сериали завършвам с тръгналия миналата есен Once Upon A Time за герои от приказките ту в нашия свят, ту в приказния. Сред главните актьори са Дженифър Морисън (добре, че я махнаха от Хаус, та да се включи тук, много по-добре стои), Робърт Карлайл :metal: , Джинифър Гудуин (Снежанка/детска учителка) и Лана Парила (Злата кралица/кметица) - чудесно играят.


Иначе Светата Троица на HBO за мен е The Wire, Six Feet Under, The Sopranos. Искат сериозно отдаване, но се отплащат пребогато.
Техен минисериал е Generation Kill - той и Rome са може би по-удобни за запознаване с тази телевизия от Дедууд (понеже казваш, че не искаш мудност, а той е бая муден, пък и грозно прекъснат).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests