Гейминга - по полов признак - отцепено от Споделете

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Mar 28, 2012 5:36 pm

Е, хубаво, ама понеже дискусията започна от жените по принцип, нямаше как да се сетя. Да не говорим, че на мен активното ми геймене беше най-вече годините преди да започна да ходя на работа.
А и повечето момчета които не са чалгари не играят
Т.е. играят само чалгарите?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Mar 28, 2012 6:45 pm

RRSunknown wrote:ламерщини
:lol: :lol: :lol:
В интерес на истината от посочените без Дота, са точно ламерщини дръпнали доста в страни от гейменето. А съм играл активно и WoW, и LoL. :P

Исках друго да кажа, но много дефенсив реагирахте. Просто много жени започнаха да искат да бъдат приемани за геймъри без всъщност да са, което има много общо с това какви мъже са повечето геймъри, но не в положителен аспект. BTW WTF was that Морве?! :shock:

Не е трудно да се забележи, че гейм комюнитито освен, че има огромен дефицит на жени, е предимно населено с наивни сравнително асоциални мъже, които лесно могат да се манипулират. Даже в известен смисъл това си е Win/Win ситуация. Мацките получават всичкото внимание и обожание на света, а делюжънал дюдовете получават истински жени, които да поставят на пиедестал.

Тази тенденция не е толкова силно навлязла в България, но и тука ще започне. Просто при нас гейменето е още на едно по-първобитно ниво, по простата причина, че повечето момчета предпочитат да си дадат парите за да излязат Петък вечер, отколкото да си купят някоя игра. За сега единствените момичета, които съм виждал да разцъкват нещо, разцъкват предимно бозички от типа на WoW и в общи линии в това им се състои гейменето. :lol:

А да, явно съм чалгар. Damn. :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Mar 28, 2012 6:53 pm

Ако си отворен на ламерщина - имаме сървър на Quake3 - заповядай :lol:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Mar 28, 2012 6:57 pm

Не, просто и чалгарите и тези дето не са, не играят. Малко тъпo го написах де... :oops:
Last edited by Claymore on Wed Mar 28, 2012 7:06 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1948
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Wed Mar 28, 2012 6:58 pm

Amikae wrote: ламерщини дръпнали доста в страни от гейменето.
Wh8 wuT?????
Ще обясниш ли как игри са встрани от гейменето и още как LoL е различна от DotA

А по отношение на момичетата.
Да, малко са, но и Да - има ги. Не навлизайте в крайности плийз.
There are no rules! I'm gonna get you!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Mar 28, 2012 7:01 pm

RRSunknown wrote:Ако си отворен на ламерщина - имаме сървър на Quake3 - заповядай :lol:
Не съм казал, че Quake 3 е ламерщина. Даже бях доста добър на времето, но уви сега ще ме переш. ;)

Има такива заглавия - WoW, LoL, MW3, които са ламерщини в смисъл, че това, че ги играеш не те прави геймър. За мен даже това са повече някакви извратени социални платформи. ;)

Както и да е, оспамих. Спирам се.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Mar 28, 2012 7:06 pm

Аз играх на MW3 и то доста - даже смятам че ми е по трудна от Куейк 3, а на Куейк 3 може да питаш dgz (ако си го чувал по форумите) дали съм зле :lol:

За мен всякакви определение за тру геймъри и геймърки са пълни смешки - или се кефиш на игри и уважаваш хората които го правят, или не го правиш.

Всъщност точно на MW3 попадам постоянно на разни французойки или белгийки които раздават справедливост по микрофона като се вживеят :)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Mar 28, 2012 7:14 pm

RRSunknown wrote:Аз играх на MW3 и то доста - даже смятам че ми е по трудна от Куейк 3, а на Куейк 3 може да питаш dgz (ако си го чувал по форумите) дали съм зле :lol:

За мен всякакви определение за тру геймъри и геймърки са пълни смешки - или се кефиш на игри и уважаваш хората които го правят, или не го правиш.

Всъщност точно на MW3 попадам постоянно на разни французойки или белгийки които раздават справедливост по микрофона като се вживеят :)
Тру геймъри. :lol: Не че има тру геймъри, просто, ако просто правиш нещо защото те кефи, няма да парадираш с него. :)

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Wed Mar 28, 2012 8:53 pm

Винаги много съм се кефил, когато като някакъв атестат за "сериозен гейминг" са се изтъквали заглавия като Quake, CS, Unreal и Star Craft. Напомня ми за времената преди 99-та когато още нямах PC и в кварталния клуб ставаха срещите на общностите. Щото нали по някаква неведома причнина, горепосочените бяха сериозните игри, а тези които игрехме ние другите бяха "пенсионерски" и "спекли".

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Wed Mar 28, 2012 9:13 pm

Не-геймъри са тези, които не могат да изброят 2 компании и 2-3 имена в индустрията. И го казвам без аз да съм геймър.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6468
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Mar 28, 2012 9:25 pm

Аз мога, бтв, обаче съм не-геймър...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Mar 28, 2012 9:32 pm

И аз, щото съм женена за геймър и ме облъчват с това инфо постоянно. Взехме вече и да спонсорираме правенето на некви игри в къщи, щото само купуването им не е достатъчно... :cry:
И аз, да ми се ненадеваш, нямам нищо против да налея малко пари на Тим Шейфър и компания, щото лично съм изръшкала доста от неговите игри, години преди да срещна мъжа си геймър, и е крайно време да си платя за удоволствието, мисля. Някои от игрите му съм ги преигравала по няколко пъти.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Thu Mar 29, 2012 11:19 am

Mindcrime wrote: Щото нали по някаква неведома причнина, горепосочените бяха сериозните игри
Неведомата причина е, че при competitive игрите има ясно разграничение между добри и слаби играчи.

Xellos
Moderator
Posts: 20302
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Mar 29, 2012 11:23 am

Абе вече шанса да се запознаеш с жена е по-голям в ммо-тата отколкото в дейтинг сървис :mrgreen: :mrgreen:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Mar 29, 2012 11:48 am

Много ясно, дейтинг сървисите са скучни и пълни с полукриминални елементи.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest