Болничен сървайвър (съвсем истинско риалити шоу)

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Apr 11, 2012 9:12 pm

RRSunknown wrote:Шанса дори и да стъпиш на чаша да я прережеш така е изключително минимален - и аз съм стъпвал и в повечето случаи просто се спъваш или я чупиш но без последствие.

Между другото давал ли си интервю за габровски новинарски портал - защото намерих това по случайност
http://www.gabrovonews.bg/news/29583/

явно вече си легенда - 8-)
Сметни човек. Вече 4000 души са я чели. Втф се случва :shock:
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Apr 11, 2012 9:28 pm

Dante wrote:
RRSunknown wrote:Шанса дори и да стъпиш на чаша да я прережеш така е изключително минимален - и аз съм стъпвал и в повечето случаи просто се спъваш или я чупиш но без последствие.

Между другото давал ли си интервю за габровски новинарски портал - защото намерих това по случайност
http://www.gabrovonews.bg/news/29583/

явно вече си легенда - 8-)
Сметни човек. Вече 4000 души са я чели. Втф се случва :shock:
Може би тази близка среща със смъртта, ще ти увеличи значително шансовете да станеш истински журналист. Добиваш популярност.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Apr 11, 2012 11:49 pm

Една птичка пролет не прави. Много далеч съм от това да бъда журналист. : )
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Thu Apr 12, 2012 2:33 am

Много ме кефят такива индивиди. Пост в отговор на едно от съобщенията на Марфа:

"Че кое му е титанично нахалното?
Човекът пък си казва неговото мнение, защото явно има такова. Както и основание да го каже.
Според мен авторът приглася на медийната инерция от миналата година, когато изглежда починаха “ВСИЧКИ ВЪЗМОЖНИ РОДИЛКИ” (поне ако се съди по вестниците). А това е безумие, титанично при това. Ако бях лекар, дори и да съм бил съвестен, вече нямаше да съм такъв. Просто така, на инат. Защото никой не обича да виждат у него само недъзите му."
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Apr 12, 2012 2:35 am

Добре че ти се е разминало въпреки безумията!

Иначе много добре и увлекателно си си написал текста, така че определено ставаш за журналист. :)

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Thu Apr 12, 2012 10:04 am

Добре дошъл в клуба! Всеки сблъскал се с БГ здраевеопазването дълго време е в шок. Някой хвалеше лекарите в Пирогов, но моето последно посещение там за малко да приключи с един лекар и две сестри по малко на света. :shock: И после пак щеше да има по вестниците, ама що саморазправа ... А отношението им към работата им и пациента (баща ми) беше меко казано отвратително.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Thu Apr 12, 2012 10:12 am

Току що по Z-Rock казаха, че увеличават заплатите на хората в бърза помощ с 20%, за да нямало нарушения в работата им. Само не разбрах от кога. Дали злоупотребите ще намалеят и хората ще вършат работата си, както трябва, непритиснати толкова много от финансови проблеми, времето ще каже. Дали!
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Thu Apr 12, 2012 11:00 am

penzata wrote:Току що по Z-Rock казаха, че увеличават заплатите на хората в бърза помощ с 20%, за да нямало нарушения в работата им. Само не разбрах от кога. Дали злоупотребите ще намалеят и хората ще вършат работата си, както трябва, непритиснати толкова много от финансови проблеми, времето ще каже. Дали!
Ак оза всяко обещание да ми дадат увеличение в Бърза помощ ми даваха по един лев към заплатата, щях да получавам колкото добре платен програмист. Серозно, докато не го видя, не го вярвам.

Последния път пак го обявиха по радиото и по ТВ и накрая с бележка под линия и с половин уста казаха, че то нямало пари за увеличението. Очаквам сега да е същото: 4-5 месеца да се вика по медиите, хората да решет, че ей на, толкова им се дава на тия от Бърза помощ и после пак да се покрият.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Apr 12, 2012 11:51 am

Всичко което шумно се обявява по медиите или не се случва или веднага го отменят.

Аз тази година отивам да подавам данъчна декларация защото миналата година нали всички подаваха, в НАП ми казват че отменили закона две седмици след последния срок миналата година.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Thu Apr 12, 2012 1:24 pm

Alexis wrote:Ак оза всяко обещание да ми дадат увеличение в Бърза помощ ми даваха по един лев към заплатата, щях да получавам колкото добре платен програмист. Серозно, докато не го видя, не го вярвам
Почти винаги е много шум за нищо; не казвам винаги, иначе ще стане твърде обективно.
Споменах за новината просто, защото натрапчиво съвпадна със случката на Dante.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Thu Apr 12, 2012 7:40 pm

Коментар по случай статията ми. Коментаторът е медицинска сестра.

"Valentina Klechanova · Мед.фелдшер в ЦСМП
И в крайна сметка защо никъде не видях името на пострадалия??Нали е журналист?!?Те най-добре знаят,че писаното е достоверно тогава,когато е подписано с име.Само като прочетох.че очаквал носачи да го носят,а то дошла някаква дребна лекарка...............Г-н Н,вие хамали ли сте повикали или лекари?Даже и 100 килограмов лекар да беше дошъл,как мислете би ви свалил до долу?От тук нататък всичко написано ми се струва като измислица.Чак пък на един отговорен човек да не попаднете............Че всички ли лекари в София се оказват такива безотговорни,мръсни копелета????Простете,ама на нито една дума не вярвам.А оная мустакатата сестра чак подправки си е искала!!Бедни сестрички,бедняшки!!И груби на това отгоре-на ве говорят.Ебгене,софиянци!Ами що не си се върна във Варна?
Отговор · 1 · Харесва ми · Следене на публикацията · преди 3 часа"


Дали тази жена не доказва твърденията ми за медицинските сестри, а?

http://www.facebook.com/vklechanova

Сега си представете как тази жена се грижи за вас, докато сте в безпомощно състояние...
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Apr 12, 2012 7:58 pm

Всъщност точно 100 кг яки санитари принципно трябва да пращат - поне в габрово така идва всяка една линейка, без значение за какво си я повикал.

Попитай я какво се прави ако пациента е изпаднал в безъзнание от кръвозагуба - да се телепортира ли до линейката ?

User avatar
Feanor
Scholar
Posts: 134
Joined: Fri Jan 16, 2009 12:06 am

Post by Feanor » Thu Apr 12, 2012 8:08 pm

А така. Марш на село във Варна, Данте. И джинджифилец има. И отсега нататък, ако ти се прииска бърза помощ, в никакъв случай да не викаш столична, да не оцапаш жълтите павета с провинциализъм.

Толкова ужасяващ е отговора на фелдшер Клечанова, толкова показателен за ситуацията... Само ще спомена, че когато тук ми се наложи бърза помощ, дойдоха точно няколко яки мъжаги и ме свалиха до линейката на специална носилка, въпреки че се дърпах и исках сам да сляза. Мъжагите не бяха хамали, а парамедици. Оказаха първа помощ веднага, освен че ме носиха.

Ужас. Късмет, че си случил на кадърни опериращи лекари, защото в крайна сметка те са най-важни. До момента се въздържах от коментар, защото разполагах само с твоята версия на нещата, но след отговора на фелдшер Клечанова мога спокойно да заключа, че някои елементи от обслужващия персонал са под всякаква критика.
Last edited by Feanor on Thu Apr 12, 2012 8:20 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Thu Apr 12, 2012 8:16 pm

И аз поредният бездумен читател!
Не съм от гнусливите, така че без спирки и проблеми изчетох статията, но отношението е повече от потресаващо!
Бтв на мен наскоро ми се наложи да ходя до Пирогов (резнах си палеца по-дълбоко и щях да откача от притеснение, ако ми се беше случило това, което на теб, най-вяроятно щях да съм припаднала от ужас). Но нито чаках много, нито имах проблеми с лекарите и сестрите - всички бяха много мили, шегуваха се, бяха внимателни, отговаряха на въпросите ми и т.н. Лежала съм и в болница два пъти (Майчин дом) и почти всички лекари/сестри бяха свестни..
Така че смятам, че наистина си имал особено лош късмет тая вечер...
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Apr 12, 2012 8:41 pm

Аз пък вече моля да се различа малко.
Клечанова си е дала напълно оправдано мнение, макар и агресивно, а да коментираш външния й вид, е некоректно и честно казано инфантилно :) Това и по повод слабата сестра в линейката и мустаците.

едит: след като ме поправиха, уточнявам, че не харесвам недоверието и грубия тон на въпросната сестра, но мога да разбера становището й на засегнат от леко обобщаващия тон на поста.
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests