Windows - 8th time is the charm or new ME

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Dec 20, 2012 6:04 am

Moridin wrote:и Драгъна и АлДим трябва доживот да се срамуват, че изобщо някога са го защитавали
A polite go fuck yourself for you, kind Sir!
Адрес бара в ИЕ10-Метро се вади с десн бутон (холи шит..)
Опциите в абсолютно всички апове се вадят по този начин или със суайпване надолу от горната част на кой да е тъч скрийн. WebOS и Playbook системата от край време ползват много подобни жестове.
Или да го кажа за пореден път - непознаването на интерфейса на Win 8 не е аргумент.
Ако не знаеш къде е ктрл панела - трябва да отидеш в десктоп режим (не знам що не го виждаш, пробвай с win+D) оттам мишката в левия долен ъгъл се показва един снапшот на стартскрийна, кликаш с десен бутон върху него и имаш опция за контрол панел
Мишка в долния ляв ъгъл + Right Click от който и да е екран = All Power User Options With Many Clicks Less Than Win 7

но десктоп машината си е задължителна за всеки дом
Това изявление няма абсолютно нищо общо с реалността. 80% от пазара не ползва десктопи от години. Десктопите са "задължителни" само за под 5% от хората, които искат да си цъкат игриците на ултра максимални настройки или им трябва машина с огромен HDD. Останалите от край време ползват лаптопи и точат лиги по таблетите като втора джаджа в къщи (че дори съм попадал на случаи, в които минават само към таблет). За забавлението си ползват конзоли, Smart TV-та и всевъзможни плейъри и Apple TV-та. Ти просто все още мислиш, че живееш в някакъв свят отпреди 10 години (който всъщност никога не е бил статистически значителен на запад що се отнася до забавлението - там винаги са си карали пред телевизора с конзолата и VHS/DVD/Whatever плейъра).


Бтв, Amikae, всички лаптопи тук идват с упътвания за ползването на новите жестове. В БГ просто ви пращат орязана стока, това е положението.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Dec 20, 2012 9:13 am

Моя си е с туториъл бтв, бая е забавен
Иначе ме разсмя горният пост де
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Dec 20, 2012 9:18 am

Нещата вървят към огромен нас/стриймбокс в къщи и персонален таблет на всеки от домакинството :)

А на тъчскрийн имаш проблем, че на лаптоп етц е просто неудобен. Пресягането с ръка напред е неудобно.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Dec 20, 2012 11:08 am

Amelia wrote:Много по-наболял проблем ми е това, че на моменти Мозила и ВЛС не се разбират с Уиндоуса и нещата се забатачват до необходимост от рестарт. Въпреки че от няколко дни не ми е правил никакви проблеми.
Я, я, я раздуй за това, че май и у наше село започна да се наблюдава нещо подобно - и с VLC, и с RealPlayer, че дори и с Media Player-а на Windows. Опитах да обновя видеодрайвери - нц, няма никаква разлика. WTF?!

BSPlayer май е единственото, което работи, ама и при него е малко на шанс, а и като че ли има някакви проблеми със субтитрите.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Dec 20, 2012 11:14 am

Поправка - риълплейъра си бачка. Всичко останало обаче не се оправя след рестарт.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Thu Dec 20, 2012 11:20 am

Много странно е това, дето го разправяте. Аз си гледам с VLC вече един месец, и не съм имал никакви проблеми, а горящата лисица ми е основния браузър.
Last edited by termit on Thu Dec 20, 2012 11:21 am, edited 1 time in total.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Dec 20, 2012 11:21 am

При мен VLC си работи перфектно и достатъчно пъти вече плахнах очи с Нина Добрев на съвършения си FullHD IPS екран :oops:
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Dec 20, 2012 11:28 am

При мен допреди два дни (т.е. може и да е допреди месец, доколкото не съм го пускала отдавна) си работеше чудесно. От тогава всеки път като го пусна крашва, същото се отнася и за медия плейъра, даващ неизвестна грешка, както и бс плейъра. Само риъл плейъра работи. Чудя се дали е възможно да е свързано с факта, че съм на трайъл версията.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Dec 20, 2012 6:52 pm

Начи, при мен прави няква боза с драйвъра на видеото и имаше един ден, в който се опитах да пусна нещо с ВЛС и проклетият драйвър крашна 10 пъти в рамките на 2 минути. Екранът става черен за кратко, после се появява обратно и получавам съобщение долу в дясно, че драйвърт е крашнал. И така 10 пъти ебаси, броих ги. Междувременно ВЛС беше зависнало лошо и или ми пускаше филмчето без картина, само звук, или не го пускаше изобщо. Трябваше да го убивам през таск мениджъра. След рестарт се оправи и оттогава се държи прилично - и драйвъра и ВЛС-то.

А Мозила ми беше забила при опит да стриймвам аниме от един сайт и също трябваше да я убивам през таск мениджър. После ми заби така и като гледах новия клип на Рамщайн на сайта им. Явно нещо при стрийминга се пренатоварва и сбозва. Там се оправя само с рестарт на програмата, не е нужно целия комп да се рестартира.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Fri Dec 21, 2012 4:17 am

Еми проблеми с флаша, не е като да е нещо ново :?

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Dec 23, 2012 8:46 pm

Против на прогнозите на супер хардкор потребителите тип Amikae приятелката ми доста хареса огромните цветни панели и и допадна, че има направо инсталирани и настроени приложения за четене на новини, проверка на пощата и показване на времето. Майка и баща ми също много харесаха многократно повече новия вид в сравнение със стандартния XP/7 вид.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Dec 23, 2012 9:54 pm

Сега остава и на супер хардкор трола, RRSunknown да му хареса и да му стане main OS-то. :lol:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Dec 24, 2012 10:38 am

RRSunknown wrote:Против на прогнозите на супер хардкор потребителите тип Amikae приятелката ми доста хареса огромните цветни панели и и допадна, че има направо инсталирани и настроени приложения за четене на новини, проверка на пощата и показване на времето. Майка и баща ми също много харесаха многократно повече новия вид в сравнение със стандартния XP/7 вид.
Заведи ги на преглед за вкусови рецептори ;Р
Иначе не че съм параноичен, но цялата ми ОС да е синкната с онлайн акаунт... не.
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Dec 24, 2012 11:02 am

Moridin wrote:
RRSunknown wrote:Против на прогнозите на супер хардкор потребителите тип Amikae приятелката ми доста хареса огромните цветни панели и и допадна, че има направо инсталирани и настроени приложения за четене на новини, проверка на пощата и показване на времето. Майка и баща ми също много харесаха многократно повече новия вид в сравнение със стандартния XP/7 вид.
Заведи ги на преглед за вкусови рецептори ;Р
Иначе не че съм параноичен, но цялата ми ОС да е синкната с онлайн акаунт... не.
Само, че тя не е ... МС акаунта ти трябва само за ms store-а - стриктно опционална е все още.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Dec 24, 2012 4:59 pm

По-полека с призивите за прегледи.
Майтапи, майтапи но не обичам да намесвам роднини във форумни разговори.

Факта си е факт че мейнстрийм потребителите които не обичат да докосват компютри дори с пръчка ако не се налага се кефят на този вид. (То ако нямаше такава тенденция в мозъка за 80% от човечеството Aplle щяха да са фалирали отдавна вместо да жънат печалби )

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 3 guests