Черните Златки на наукоподобните психози

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 24, 2014 7:50 pm

От заушката мъжът може да стане стерилен, за импотентен не знам. Та MMR ваксината пази и от това. Имам някъв бегъл спомен от уроците по биология обаче, че при заушката се получава само временен имунитет и трябва преваксинация.

Варицелата моята изби ЦЯЛАТА на лицето. На тялото я имах два мехура, я не. Ама лице нямах. Останаха ми няколко белега, а къв ужас беше самото боледуване, не ща да си спомням.

Иначе ние имахме едни комбинирани ваксини - дифтеткок - дифтерия, тетанус, коклюш. Там трябваше да ни реимунизират на еди колко си години. Мен последно 2006-а нейде ми правиха реимунизация, таман преди да дойда в Канада.

Тук като гледам вече правят имунизации срещу всичките шарки, някои от хепатитите и папилома вируса (тоя дето прави брадавици и е свързан с рак на маточната шийка). Това ми направи впечатление като разлика с българския имунизационен календар. Ма то и в България вече ги бият тея ваксини (без папиломата):
http://zdraveto.com/zdraveto/%D0%B8%D0% ... %B0%D1%80/
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri Jan 24, 2014 10:44 pm

Amelia wrote:Иначе ние имахме едни комбинирани ваксини - дифтеткок - дифтерия, тетанус, коклюш. Там трябваше да ни реимунизират на еди колко си години. Мен последно 2006-а нейде ми правиха реимунизация, таман преди да дойда в Канада.
Само малко уточнение, дифтеткок се прави на децата, от 25 г. възраст нататък на всеки 10 се прави само тетадиф. И понеже ОПЛ не се напъват особено, хората трябва да си следят възрастта и да си я търсят.

Нашето поколение няма и ваксина за Хепатит В, която в момента от медицинска гледна точка е много по-противна болест от ХИВ/СПИН. Но се слага на децата след 94-та или някъде там (изтрих инфото след изпита).
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1652
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Mon Jan 27, 2014 12:50 am

За варицела ваксина няма или поне аз не съм чувала... Май тя не се води супер страшна, макар че като я изкараш в по-напреднала възраст (разбирай след 7г), винаги е някакъв кошмар. Рубеола се прави от 92-ра година насам, такива като мен не са ваксинирани и съответно, ако някой наоколо е болен, пишете ме и мен болна. Но поне съм приключила с децата вече, тя е опасна за бременни де факто.
Заушката, морбилито и коклюша са абсолютно ненужни болести, които правят и мизерии на организма. Никога не съм ги разбирали тези дето не си ваксинират децата, честно... А всъщност проблемната ваксина, със странични ефекти и т.н, беше полиомиелитната, която вече не се слага в стария си вариант, тоест би трябвало да е по-безопасна. Как ги вземат тези неваксинираните деца в градина и училище се питам аз....

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20300
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat May 10, 2014 8:34 pm

Марфата е виновна пак ;р

http://svetovnizagadki.com/mendeleevata ... s=og.likes
:ninja:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat May 10, 2014 11:30 pm

Аз всъщност таман се канех да го пускам тва... :surly:

Но е гениално на много нива. Крият от нас най-малкия химичен елемент, от който са направени останалите елементи! :cry:

Обаче Амелията е виновна! От нея го видях!!!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6462
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun May 11, 2014 1:38 am

Не успях да го дочета това... По някаква причина ми напомни за статията на доктор Желю Желев, в която се твърдеше, че четвъртото измерение било началото на координатната система.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun May 11, 2014 2:08 am

1/4/2014

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun May 11, 2014 5:32 am

Предвид сайта, в който е публикуван материала и това, че Менделеев наистина е мислел, че нютониума съществува, съм доста сигурна, че публикацията не е първоаприлска шега.

http://en.wikipedia.org/wiki/Coronium
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun May 11, 2014 6:57 am

1/4/2014 though.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun May 11, 2014 2:03 pm

Да ама пише че е взето от брой на Преса от март. :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun May 11, 2014 4:27 pm

Именно. На Сашко wishful thinking-ите. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue May 20, 2014 4:53 pm

А ето и нещо малко по-скорошно: слънцезащитен лосион, който не се маже по кожата, а... го пиеш... След като го изпиеш, водните молекули в него по някакъв вълшебен начин изплуват на повърхността на кожата, после по някакъв вълшебен начин започват да вибрират с честота, която по някакъв вълшебен начин неутрализира вредното въздействие на ултравиолетовите лъчи.

Ето статийка за него, която обяснява, че то тая работа май-май няма как да е точно така: http://www.theguardian.com/science/brai ... -sunscreen TL;DR: Не. Просто... не.

Два от любимите ми моменти:
Dean Burnett wrote:I’m not saying this sunscreen (wasn’t it a cream in previous paragraphs?) can’t do this, I’m just curious as to why the discovery of how to precisely control cellular behaviour is being used for minor cosmetic concerns, rather than curing countless diseases.
Dean Burnett wrote:The company founder’s blog (linked to in the Daily Mail piece, because I’m not sending him traffic) goes into much more detail and also has a questionable approach to science, much like how Godzilla has a questionable approach to architecture.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat May 24, 2014 11:19 am

Помните ли разговора ни в тая тема за прогресивния парънтинг и това как да си възпитаваш детето като го биеш с ПВЦ тръба? Ми жертвите почнаха да излизат:
http://www.examiner.com/article/another ... up-a-child
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat May 24, 2014 12:17 pm

Amelia wrote:Помните ли разговора ни в тая тема за прогресивния парънтинг и това как да си възпитаваш детето като го биеш с ПВЦ тръба? Ми жертвите почнаха да излизат:
http://www.examiner.com/article/another ... up-a-child
Щях да предложа да ползват кондоми и да спестят всичко това, но тия са млатили осиновено дете... Деба и християнските ценности, деба.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat May 24, 2014 4:55 pm

Християнски га ма нема. Спокойно могат да я прекръстят тая книга на "Наръчник на садиста фор дъмис" или нещо подобно. Да се спре разпространението й също така, а авторът, ако е жив, да бъде подведен под съдебна отговорност.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests