Храненето

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Fri Mar 15, 2013 8:06 pm

И 50 пъти да ти прочета поста, няма да стане по-умен.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Mar 15, 2013 8:20 pm

Няма да е зле и моя пост да прочетеш отново.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Fri Mar 15, 2013 8:23 pm

Strelok wrote:И 50 пъти да ти прочета поста, няма да стане по-умен.
Това важи и за него.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Mar 15, 2013 8:51 pm

Ами така като гледам проблемът е в теб. Обади се пак като се научиш да четеш и осмисляш текст.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Mar 15, 2013 8:54 pm

Това за необходимите вафли и кола са пълни глупости.

В казармата никакви вафли нямаше нито кола и давахме 24 часови наряди през ден в пек и студ. Набивахме основно русенско варено със сланина - даваше достатъчно енергия.
В най-напрегнатия откъм натоварване период - първите 45 дена когато всеки ден се ставаше 5 сутринта и се лягаше в 10 с нон стоп маршировки и бягания в пълно бойно ни хранеха като добавки със задължително сирене и мляко.


Да готино е да рупаш сладко но истината е, че това е повече от пристрастяване а не от необходимост .
Last edited by RRSunknown on Fri Mar 15, 2013 9:00 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Fri Mar 15, 2013 8:58 pm

Amelia wrote:Ами така като гледам проблемът е в теб. Обади се пак като се научиш да четеш и осмисляш текст.
Да чета и осмислям? Не разбираш ли, че всичко което написа е в противоречие с действителността? Няма нищо вярно.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Mar 15, 2013 9:10 pm

В моята действителност съм научила какво се случва с храната в организма ни от университетско ниво курсове по биохимия и химия. Знам какво е захар, какво се съдържа в плодовете, какво са аминокиселините и за какво, кога и как се ползват от организма. Също така в моята действителност ти ми пускаш линкове към сайтове за бодибилдинг и препоръчваш протеинови шейкове на човек, който иска храна, даваща мигновен енергиен бууст, и очевидно не разбираш смисъла на изречения като:

"Изобщо, съставките на храната си имат функция и захарните продукти могат и да са нужни и полезни в дадени ситуации.

Бтв, изключително ме забавлява да слушам съвети за натурално и здравословно хранене, от човек, който препоръчва поемането на протеин на прах. Те щото са супер натурални, безкрайно безвредни и суперполезни."

В твоята действителност не знам как е.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Aravala
Arcanist
Posts: 938
Joined: Fri Jun 01, 2012 3:57 pm

Post by Aravala » Fri Mar 15, 2013 9:13 pm

Мисля, че стреса причинен от постоянното чудене да ям или не нещо ще нанесе на организма ми повече щети от вафлите. :lol: Ако човек е умерен, не прекалява с която и да е храна и се движи достатъчно, няма проблем да яде и месо и мляко и шоколад и каквото му душа иска, докато е в границите на разумното.
Аз нося жега, покой и чистота.
Аз съм огън – изгарям в красота.
Воин съм още – роден във светлина,
И единствено дете на кървава зора.

"Who'd want to ignite things one at a time?" - Chandra Nalaar

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Fri Mar 15, 2013 10:03 pm

Amelia wrote:В моята действителност съм научила какво се случва с храната в организма ни от университетско ниво курсове по биохимия и химия. Знам какво е захар, какво се съдържа в плодовете, какво са аминокиселините и за какво, кога и как се ползват от организма. Също така в моята действителност ти ми пускаш линкове към сайтове за бодибилдинг и препоръчваш протеинови шейкове на човек, който иска храна, даваща мигновен енергиен бууст, и очевидно не разбираш смисъла на изречения като:

"Изобщо, съставките на храната си имат функция и захарните продукти могат и да са нужни и полезни в дадени ситуации.

Бтв, изключително ме забавлява да слушам съвети за натурално и здравословно хранене, от човек, който препоръчва поемането на протеин на прах. Те щото са супер натурални, безкрайно безвредни и суперполезни."

В твоята действителност не знам как е.
За моята действителност не знам, но имам малко опит от реалната действителност. Целия ти пост беше като изкаран от форума на бг-мама, честно.

Това че си учила химия, не означава автоматично, че разбираш и храненето като наука. Линкове към сайтове за бодибилдинг не съм пускал, пуснах линк към сайт за здравословен живот и хранене. Амино-киселините и протеиновия шейк са на практика течна храна, която много лесно се усвоява от организма и освен всичко друго имат за цел да съхранят мускулите, защото при такива дълги натоварвания има шанс тялото да пожелае да ги изгори, което не се препоръчва. Поинтересувай се за свойствата на бялата захар и за това няма ли случайно много по-подходящи заместители. Или нашите родители и баби и дядовци като са работили на село са яли само шоколад и вафли? На предната и по-предната страница говориш как не можем да живеем като едно време, а сега плюеш протеина на прах? Който, между другото е не по-малко натурален от повечето продукти в супермаркета.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Mar 15, 2013 10:06 pm

Стрелок, настоятелно те моля да озаптиш месианските си напъни. Благодаря.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Xellos
Moderator
Posts: 20301
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Mar 15, 2013 10:06 pm

В която и да е действителност на мен проблема с храната ми е, че шанса да знаеш какво точно ядеш от опаковката закупена в магазина в днешно време е незначителен... пък нека си пише Био или 100% едиквоси... :?

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Fri Mar 15, 2013 10:14 pm

Marfa wrote:Стрелок, настоятелно те моля да озаптиш месианските си напъни. Благодаря.
Къде пък видя такива? Попитаха ме за съвет, дадох и Амелия се нахвърли все едно съм препоръчал да убива невръстни кученца и да им яде сърцата примерно.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Mar 15, 2013 10:16 pm

Верно в некви паралелни реалности се движим с теб...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Mar 15, 2013 10:21 pm

За втори път. Дишай дълбоко, преброй до десет и прочети какво ти пишат хората. Отстрани изглежда все едно, че водиш някаква паралелна дискусия, в която по незнайни причини намесваш хората, които участват в тази дискусия.
Попитаха ме за съвет, дадох и Амелия се нахвърли все едно съм препоръчал да убива невръстни кученца и да им яде сърцата примерно.
Сериозно? Ето ти страхотния шанс да докажеш поне това си твърдение.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Fri Mar 15, 2013 10:27 pm

Толкова ли няма какво да кажете? Моля като сте толкова мъдри и всезнайни ми обяснете защо аз съм виновен, че давам разумен и обоснован съвет, а вие пишете не по темата и спамите. Ама като за тъпак, защото не всеки може да се сравнява с вашия велик интелект.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 3 guests