Европроекти

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Wed Jan 16, 2013 11:23 am

Първо, поне аз доколкото виждам, оперативната програма е "Развитие на конкурентноспособността на българската икономика". И 100 пъти предпочитам финансирането да иде в Пайнер, отколкото в... някакви онеправдани френски фермери, примерно. Ако всичко е коректно като документация и т.н., не виждам защо да не ги вземат парите хората. Ще купят техника, ще дадат хляб на още хора и т.н. Еми, какво, да не е лошо? Така или иначе чалгата е по-стойностна от повечето западен "поп".
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jan 16, 2013 11:35 am

Не е, да ти кажа. Може би е на едно ниво с изпадналия рап, да речем. Освен това ще дадат работа на 30 човека (вероятно по-скоро двайсетина) срещу 2 милиона. По 66 000 на открито работно място не е ниска цена.
Но си прав, че по тази конкретна програма културната ценност на продукта не е релевантна на отпускането на пари.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Wed Jan 16, 2013 11:49 am

Morwen wrote:Не е, да ти кажа. Може би е на едно ниво с изпадналия рап, да речем. Освен това ще дадат работа на 30 човека (вероятно по-скоро двайсетина) срещу 2 милиона. По 66 000 на открито работно място не е ниска цена.
Но си прав, че по тази конкретна програма културната ценност на продукта не е релевантна на отпускането на пари.
Към чалгата отношението ми е :neutral: Не бих си я пуснал у нас, да речем, но ако ме заведат някъде или на купон някой надъни Преслава, не правя погнусени физиономии и не демонстрирам на целия свят как подобна музика не хармонира с дълбоко интелектуалната ми душа.
Както казах, не знам детайли, може и да има далавери, но ако просто се хвърлят върху Пайнер щото... са Пайнер, :roll: Такива кръчмарски сметки 2 000 000 на 20 души, та на 30 души, колко излиза, бла, бла. И на един търсещ си работа да дадат такава - пак добре. По-добре в България да влязат, отколкото в Испания. Толкоз.
Честно казано, признавам, че не съм особено запознат с поп-а в момента, но специално тия Кати Пери-та, Гаги, Псита, и т.н., които се въртят по нашите радиа, плюс дупца-дупца електронните изгъзици - еми двеста и петдесетата песен на Анелия за изгубената любов пак ми е по-оферта.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 16, 2013 11:50 am

Тази програма защо си мисля че беше за стимулиране на дребния и среден бизнес, защото Пайнер нито има нужда от стимулиране (монополист на пазара), нито е дребен и среден бизнес.

За хората в Сопот инспекция по труда и НАП са бездействали и хората няма какво да ядат, а държавата одобрява една от най-печелившите компании по програма за развитие ....

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Wed Jan 16, 2013 11:54 am

RRSunknown wrote:Тази програма защо си мисля че беше за стимулиране на дребния и среден бизнес, защото Пайнер нито има нужда от стимулиране (монополист на пазара), нито е дребен и среден бизнес.

За хората в Сопот инспекция по труда и НАП са бездействали и хората няма какво да ядат, а държавата одобрява една от най-печелившите компании по програма за развитие ....
И кво са виновни Пайнер, че НАП и инспекция по труда в Сопот са бездействали? И че искат да се развиват (бтв, явно не са само празни приказки, щото от родните канали съм почти сигурен, че Планета първа мина в HD). Като имат мерак - да купуват техника и да се развиват, нищо лошо няма.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 16, 2013 11:58 am

Пайнер не ме вълнуват - виновни са чиновниците които одобряват програми на случаен принцип (правим се, че Митко Пайнера не е председател на ГЕРБ в Димитровград ), колкото да отбият номера и после да покажем статистика за усвояване.

С тези пари може да се отворят много повече работни места и да стимулират много повече фирми там където е най-нужно.


Аз искам тях да намерят и попитал кой и защо е одобрил Пайнер.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jan 16, 2013 12:01 pm

Тия проекти не се дават ей така, трябва бая документация. Басирам се, че ВМЗ-Сопот не е подготвила такава, нито е кандидатствала. Има си процес.

Не казвам, че няма яко рушветджийство в целия процес, казвам че е абсурдно да се обвинява държавата, че не пише проектите на театралите и на ВМЗ за европари. Щото аз например съм ок моите данъци да отиват за това чиновници да пишат проекти да спасяват театъра, ама подозирам, че повечето хора не мислят като мен, а тук още сме демокрация (едва едва, но все пак).
This is it. Ground zero.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 16, 2013 12:04 pm

Програми има кой да пише - само дето няма информация за проектите а много от проектите биват отхвърляни макар да изпълняват условията.

Това с Пайнер изобщо, ама изобщо нямаше да излезе ако не беше нужна димка с която да бучат медиите и форумите, докато далаверите с заменките минават тихомълком.


Прочее Русия си увеличават износа на АК47 с 1 милиард долара, ние ги произвеждаме същите и по- евтини обаче пазар няма и сме на загуба - логика къде е ?
Last edited by RRSunknown on Wed Jan 16, 2013 12:10 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Wed Jan 16, 2013 12:09 pm

Одобряват... какво? Знаеш ли кое наистина ме дразни в цялата ситуация? Че хората скачат първосигнално, без никаква допълнителна информация. Чалгата е зла, Пайнер са зли, крадат пари от оперативни програми, културата в България сгъва колене.

Ами нека всички "културтрегери" дето избухват по медиите, нека Мариус дето беше цитиран по-рано в темата да излязат, да покажат колко проекта са опитали да прокарат за развитие на театъра, родното кино, музика и т.н. Нека кажат дали, защо, кога са ги отрязали. Обаче няма да ти кажат. Няма да ти кажат щото нема нищо такова. Седят си на гъзовете, декаденстват гордо и изведнъж - уф, ей ги Пайнер, взеха парите на еврофондовете!

Нашата кооперация (тоест, нашето + още 3 семейства) кандидаствахме по някаква там програма за енергийна ефективност, където слагат изолация на сградата и някакви такива. И знаеш ли в почти 100 000-ната ни община още колко такива "кандидатури" имаше? Еми, нито една, те хората си умряха от кеф, че някой даже се е заинтересувал. Обаче ако кмета примерно кандидаства и мине проекта, сигурно ежедневният клюкарник ще избухне как с европейски пари ония в общината си подновяват жилищата. Същата работа и при Пайнер.

Ако има проекти, чиито... ъъ, създатели? смятат, че са били ощетени от одобрението на Пайнер, нека го покажат. Дотогава имаме една успешна българска фирма, която е поискала пари от Европа и ония са дали. Ебати скандала, честно.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 16, 2013 12:13 pm

Само вие сте кандидаствали защото само вие сте знаели, че изобщо има програма и как става кандидастване.

И толкова си разбрал какво съм писал - явно е кой е първосигналния.
Ясно ми че, грам не ти дреме за населението - да се оправят сами а вече дебелите да дебелеят повече.

Само дето тия бедняци които никой не си прави труда да им даде информация (защото очевидно не могат да се оправят сами ) после падат на твоите данъци да им плащаш социалните и здравните осигуровки.

Виждам също, че не си чел програмата по която са отпуснали парите -
ако беше я чел щеше да видиш че Пайнер подкрепата противоречи на целите на програмата.

И Лили Иванова или Мишо Шамара да бяха спечелили, или Мариус щеше да е същата работа - нищо общо с целите на програмата.
Last edited by RRSunknown on Wed Jan 16, 2013 12:17 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jan 16, 2013 12:15 pm

РРС, леко с тона - Ордо имаше предвид първосигналната реакция на хората по принцип. А в текста на програмата пише също така, че е насочена към бизнеси, доказали жизнеността и ефективността си. Управлението на музикална компания все още спада към "малък и среден" бтв.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jan 16, 2013 12:27 pm

Съгласен съм с РРС, че целесъобразно за държавата е много повече да информира населението и да осигурява логистична подкрепа за кандидатстване за европари. Усвояемостта ни е ПЛАЧЕВНО ниска.

Причините това да не става са ясни - склонност към корупция и стабилна некадърност сред кадрите на публичната администрация (без да обиждам работещите тук в нея, сигурен съм че има и много кадърни хора, но явно не успяват да променят тенденцията)

Същевременно няма никакво основание държавата да не одобри проекта на Пайнер (стана ясно че изпълняват изцяло изискванията на програмата) и съм съгласен с Ордо, че Мариус лицемерства остро. Щем или не щем, пазарът има върховенство. Държавата има ДРУГИ лостове да дискредитира чалгата и да промени пазара. Но тя не го прави. А и как да го прави с такъв културен, с извинение, министър?
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Jan 16, 2013 1:32 pm

По принцип не съм почитател на Лонганлон, но не мога да отрека, че си има и попадения. Та ето едно добро мнение по въпроса за европроектите. Кратко, точно и ясно.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jan 16, 2013 1:41 pm

Eха. Доста добро. Но и доста тъжно като импликации, щото се очаква от тия, дето кандидатстват, да са свършили експертната работа по съответния проблем... Много гнусна схема, всъщност.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 16, 2013 1:45 pm

Нали точно против това рантвам , а не като Ordo си мисли против пайнер защото мразя чалгата (а аз не я мразя защото ми е тая тая за нея )

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests