I Am Legend

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Wed Jan 16, 2008 1:45 am

И ти си СТРАХОТЕН :lol:

User avatar
kaka_toni1
Smallfolk
Posts: 4
Joined: Mon Jan 21, 2008 9:14 pm
Contact:

Post by kaka_toni1 » Wed Jan 23, 2008 9:02 pm

Трейлътър на филма, според мен е много по-зарибяващ от самия филм. Иначе си мисля, че тази тема вече e твърде много преекспонирана и за това на моменти доскучава и с нищо не може да ни изненада. Краят изобщо не ми хареса, можеха да с потрудят повече. :? Сигурна съм, че книгата е по-добра и ако ми попадне ще я прочета!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Jan 23, 2008 10:32 pm

Става ли да пропуснеш червения шрифт???

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jan 23, 2008 10:33 pm

Е, няма как да си сигурна преди да си я прочела, нали.
Между другото, това го казвам от опит. Прочетох я буквално вчера и имах същите очаквания. Е... просто е различна. На моменти по-добра, на моменти не.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Jan 24, 2008 9:44 am

Морви е права. Филма е по-скоро вдъхновен от книгата, от колкото по нея. :wink: И определено ми харесва много така, както се е получило. :wink:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Mar 05, 2008 6:47 pm

http://www.worstpreviews.com/trailer.php?id=568&item=7

Ето истинският край на филма. Точно какъвто ви казах, че трябва да бъде. Ето защо на "оригиналната" версия не можеше да се даде повече от 7-7,5/10. Ето защо на истинския филм бих дал и 9/10, на колкото Рол бе оценил псевдофилма. Ето защо Акива Голдсман, наред с много други продуценти, е алчен скапаняк.

Ето как се хвърлят 10 допълнителни милиона, за да се осакати един добър филм, само щото фокус групата е от тълпидиоти.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 05, 2008 7:16 pm

Не си спомням да си казвал нещо подобно. Би ли показал къде?

Нито съм убеден, че тоя край е по-добър. Даже никак.

Защо сайтът се казва уърстпревюс, ениуей?
This is it. Ground zero.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Mar 05, 2008 7:20 pm

Последния ми (и единствен в цялата тема :roll: ) пост-ревю на предната страница, черно на бяло:
shayhiri wrote:Най-ужасното, разбира се, е историята - точно в последния си, най-важен акт. Присъдата е всеобща: 2/3 страхотен филм, една трета ла*на в меда. Финалът не само е гнусно Холивудски (даже и християнство намесват), но и напълно безсмислен. Марфа е АБСОЛЮТНО права. В книгата е 100 пъти по-добре. А ако сюжетът на книгата е несмилаем за дебелия американец, поне да си бяха направили труда да го заместят с нещо смислено. Акива Голдсман. :roll: Колко по-добър филм щеще да е, ако Смит се беше разбрал с Мумията на финала, например, и нямаше никва скапана колония?
Искаш ли да разбичим малко кой е по-добър и защо? :spite:

За сайта не знам, но много ме кефи. Неква автоирония явно.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 05, 2008 7:27 pm

Не, мързи ме. Ама елаборирай си на воля, ако сметнеш за нужно, аз просто няма да отговарям :mrgreen: Нямам претенции за критик.

Иначе ок, казал си го.
This is it. Ground zero.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Mar 05, 2008 9:02 pm

Шайхири, ако в линка който пускаш краят е че Смит се разбира със съществата, ще ме извиниш много, но това не е истинският финал.
Колко по-добър филм щеще да е, ако Смит се беше разбрал с Мумията на финала, например, и нямаше никва скапана колония?
Поне не е този от книгата на Матисън! Кой би бил най-истински.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Ludmila76
Adept
Posts: 200
Joined: Fri Apr 04, 2008 12:27 pm
Location: Sofia

Post by Ludmila76 » Fri Apr 04, 2008 7:41 pm

От години чаках този филм, та чак се колебаех дали да го гледам. Още през '96 се говореше че Ридли Скот ще прави третия римейк по книгата на Матисън и Арнолд Шварценегер щеше да играе там. Някак си го представях точно като в "Края на дните" - брадясала, впиянчена машина за убиване която малко по-малко губи разсъдъка си. Защото според мен не борбата със вируса е главното в книгата..ама както и да е - на Уил Смит му отиват роли на готиния пич със наранена душа, направи добри роли във сай-фай филмчета, така че съгласих се. Но пък съм и леко разочерована. Въпрос на вкус все пак, но очаквах нещо по готическо като визия и с повече костюми и грим, а не анимация. Колкото толкова.
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sat Apr 05, 2008 12:03 am

Е те дори не бяха вампири. А ти готика искаш. :wink:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Ludmila76
Adept
Posts: 200
Joined: Fri Apr 04, 2008 12:27 pm
Location: Sofia

Post by Ludmila76 » Thu Apr 10, 2008 12:29 pm

Ми искам, да. Алтернативния край на филма ми хареса много повече от стандартния.
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Apr 10, 2008 1:12 pm

Гледай рандъм филм на Тим Бъртън. Там готика има с кофи. :wink:

Иначе много смътно си спомням края на новелата. А така и не разбрах какво всички недоволстват от църквата в последните кадри на филма. :shock: И на трето гледане почти не я забелязах. Все пак тя е на заден фон, а когато камерата се отдръпва от селцето е нормално де си вижда. Все пак е най-голямата постройка там. :mrgreen:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Apr 10, 2008 1:32 pm

Ъ-ъ-ъ, хората недоволстват от самото съществуване на таа църква, насред идиотското Убежище, до което се домъкнаха мацката с лапето, които също изобщо не би трябвало да съществуват. Втората (съществена) половина на филма няма НИЩО общо с култовата идея на автора на романа. Всъщност е НАОПАКИ. АНТИ-идея.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests