По повод Пандата - за пиратството с любов и ненавист

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Aug 08, 2008 1:56 pm

Е, само за протокола, има пък и хора, които смятаме, че този път българският дублаж беше много сполучлив :) А това, че "намираш за тъпотия" това, че малки, пък и не толкова малки, деца в доста случаи просто *не могат* да четат изобщо или достатъчно бързо, а и да могат, просто *не могат* да извлекат удоволствие от филма, ако им се налага да се мОрят да четат... уф, няма да използвам толкова силни изрази, колкото теб, защото хич и изобщо не ми се влиза в идиотски разгорещени спорове за неща, които би трябвало да са очевидни :) Разбира се, това до голяма степен зависи и от възрастовата дефиниция за "деца", но... мня... стига толкоз от мен засега :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6474
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Aug 08, 2008 3:45 pm

Roamer wrote:А това, че "намираш за тъпотия" това, че малки, пък и не толкова малки, деца в доста случаи просто *не могат* да четат изобщо или достатъчно бързо, а и да могат, просто *не могат* да извлекат удоволствие от филма, ако им се налага да се мОрят да четат...
Намирам за тъпотия факта, че от всички прожекции за една седмица няма дори една с нормалния звук. Намирам за тъпотия и схващането "анимация е, значи ще го гледат само дечицата". "10 000 В.С." е също толкова детски, колкото и пандата, само дето е по-тъп. "Спийд Рейсър" също е толкова детски. Обаче излязоха както му е редът. А заради това схващане за анимациите по телевизията в детския блок излъчваха филмчета като "Принцеса Мононоке" и "Сейзан", които са напълно и тотално неподходящи за малки деца. В смисъл, че сестра ми сънува кошмари от първото.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Aug 08, 2008 3:51 pm

Роуме - Е не говориме вече за качеството на дублажа на пандата, а за принципите на които работят наще малумни кина. Иначе става да, ма щи пусна английския по-натам.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Aug 08, 2008 4:19 pm

Ксел, репликата, на която отговорих, говореше конкретно за дублажа на Пандата :)

А иначе, tigermaster, и на мен ми се вижда твърде идиотско това "само дечицата ще го гледат", но съм донякъде склонен да повярвам на Адриана, която казва, че до голяма степен вината за това е в самите кина. Но иначе отново всички започнахме да повтаряме всичко, което сме казвали много пъти преди... няма много смисъл :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Ludmila76
Adept
Posts: 200
Joined: Fri Apr 04, 2008 12:27 pm
Location: Sofia

Post by Ludmila76 » Fri Aug 08, 2008 4:36 pm

то ако питаш кината сигурно ще ти кажат че и цените на билетите са много ниски и работят почти на загуба горките те
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Aug 08, 2008 4:43 pm

Е, че те избиват от пуканките повече отколкото от билети. :mrgreen:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Fri Aug 08, 2008 6:07 pm

Сигурно не толкова (все пак осем кинта е билета, а голямото меню е към 5), но почти толкова защото някои си хапват по заведенийцата наоколо, макар че не знам доколко процент от доходите или постоянен наем после отива в самото кино и има ли въобще такъв от Викторията, Кентъкиту и други подобни или те са си съвсем отделно и съжителстват в една сграда с киното (за Арените говоря де).

Леле и освен тва представяте ли си - ако пуснат анимацийките на прожекции без дублаж, колко объркани майки с дечица ще влязат на тези прожекции и ще четат на висок глас на отрочетата си, докато схванат, че отделно има и дублирани прожекции :? :D - малко ми напомня на пътуванията в БДЖ в първа класа - повече от половината пътници са седнали уж съвсем случайно там. ;)
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Fri Aug 08, 2008 8:01 pm

Super M wrote:Сигурно не толкова (все пак осем кинта е билета, а голямото меню е към 5), но почти толкова защото някои си хапват по заведенийцата наоколо, макар че не знам доколко процент от доходите или постоянен наем после отива в самото кино и има ли въобще такъв от Викторията, Кентъкиту и други подобни или те са си съвсем отделно и съжителстват в една сграда с киното (за Арените говоря де).

Леле и освен тва представяте ли си - ако пуснат анимацийките на прожекции без дублаж, колко объркани майки с дечица ще влязат на тези прожекции и ще четат на висок глас на отрочетата си, докато схванат, че отделно има и дублирани прожекции :? :D - малко ми напомня на пътуванията в БДЖ в първа класа - повече от половината пътници са седнали уж съвсем случайно там. ;)

по света (US и UK) е обратното - по-голямата част от печалбата за кината е от околните дейности, отколкото от билети. големият пай от билетните пари не остава за тях.

а майките с дечица, ако обичат, да не ходят на кино след "лека нощ, деца".

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6474
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Aug 08, 2008 9:27 pm

Roamer wrote: но съм донякъде склонен да повярвам на Адриана, която казва, че до голяма степен вината за това е в самите кина.
И аз. От това недоволствах, ако не се лъжа.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests